Skocz do zawartości

nowy pc i słaba wydajność


Recommended Posts

Oczywiście, że wyjdzie "gorzej"... Kto też ci polecił instalację Windowsa 7 przy 2 GB RAM? Do codziennej pracy z komputerem to może i wystarczy, ale o grach możesz zapomnieć. Wynik masz w normie moim zdaniem.

A co, na XP to by mógł o wiele bardziej komfortowo w gry pograć? Nie przesadzaj z takimi ostrymi słowami... różnica w wydajności będzie odczuwana ale tylko delikatnie, dopóki nie sprawi sobie większej ilości ram, wtedy będzie na korzyść systemu 64bit. (tak samo delikatnie odczuwalnie lepiej)

Link to post
Share on other sites

Windows 7 na rozwinięcie skrzydeł (sam system) potrzebuje około gigabajta pamięci RAM. Jeśli mu jej zabranie, przerzuci się na pamięć cache. co skutecznie go spowolni. Przeciętnie dzisiejsze gry korzystają z całej puli 2GB, które może im przeznaczyć 32-bitowy system... Nie widziałem gry, która podawałby te same wymagania dla Windows XP, co dla Windows Vista/7 (wystarczy spojrzeć na pudełko).

Link to post
Share on other sites

Qpers, jeśli gra się w oknie, owszem... ram'u będzie zbyt mało, ale jeśli grasz w trybie pełnoekranowym system potrafi zwolnic pamięć którą używał i przeznaczy ją dla aplikacji która wymaga jej aktualnie więcej. XP też tak potrafi, jednak vista i seven o wiele skuteczniej. Wiec dzięki temu nie jest do końca tak brutalnie prawdziwe jak to opisujesz.

Link to post
Share on other sites

podkręciłem procka do 3.0ghz i wynik w 3dmark06 - 15, 872 ;)

 

EDIT:

po 30min gry crysys wyłączył się, spawdziłem temperatury procesora (46 stopni) i karty (40 stopni). Odpaliłem CoD4 i i obraz tak jakby troche śnieżył, pojawiają sie takie korpki :)

 

EDIT2:

zrestartowałem komputer i jest wszystko w porządku jak narazie.. czym to mogłbyć spowodowanie?

Link to post
Share on other sites

jeżeli przycina Ci się tak jakbyś tracił jakieś połączenie z netem gdy grasz w jakiegoś multiplayera to zapewne za duża temperatura na procku lub innym elemencie spróbuj schłodzić bardziej kompa podstaw pod ok lub coś wtedy zagraj... drugie to jest taka możliwość że grafika jest zrypana pozamieniaj tak jak kolega CougarV6 proponował, ostateczność to próba bez podkręconego procka...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...