Skocz do zawartości

Wasze opinie o tej karcie GeForce GTS 250 Gigabyte


Recommended Posts

Dobra 5min temu przyszedł mi ten GTS 250 TwinTech 512mb DDR3

Otwieram go a tu SZOK :)

Zupełnie inne chłodzenie. Zamiast 2 wiatraków mam tylko jeden, szukałem podobnej grafiki po necie nic podobnego nie znalazłem. Co jest? Co ta za chłodzenie? Wysłali mi jakiś badziew?

 

Oryginalne zdjęcie :

 

http://img532.imageshack.us/img532/5725/dsc00991.th.jpg

Link to post
Share on other sites

gdzie się nie spojrzy wszędzie chłodzenie z niebieskimi dwoma wentylatorami, na wszystkich portalach gdzie znalazłem info o tej karcie

tu jest z takim jak Twoje http://www.pixmania.com/pl/pl/2694009/a ... ePromo=oui

oznaczenia niby te same.

w sumie dostałeś towar inny niż zamawiałeś, ja bym pogadał, może uda się wymienić/zwrócić jeśli nie odpowiada taka.

istnieje chyba cosik takiego, że można zwrócić towar w ciągu 10 dni jak zakupiony przez neta :menda:

Link to post
Share on other sites

I tak też zrobię. Mam nadzieję też, że ta karta nie ma żadnych obniżonych zegarów.

 

EDIT: Bo w tym CPU-Z, pokazuje mi jak przełączę w Prefer Level na "3D Applications" w rubryczce "Clocks"

 

Core - 738 MHz

Shaders - 1782 MHz

Memory - 1100 MHz

 

Tak powinno być? Bo porównując z tym http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... _E_XT.html trochę inaczej to wygląda. :menda:

Link to post
Share on other sites

I tak też zrobię. Mam nadzieję też, że ta karta nie ma żadnych obniżonych zegarów.

EDIT: Bo w tym CPU-Z, pokazuje mi jak przełączę w Prefer Level na "3D Applications" w rubryczce "Clocks"

Core - 738 MHz

Shaders - 1782 MHz

Memory - 1100 MHz

Tak powinno być? Bo porównując z tym http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... _E_XT.html trochę inaczej to wygląda. :menda:

link na komputronik to karta z podkręconym rdzeniem, oznaczenie jak Twoje + XT na końcu

sprawdź pod obciążeniem albo GPU-Z bo podałeś trochę niższe shadery od standardowych 1836 MHz

Link to post
Share on other sites

W GPU-Z też pokazuje Shader 1782 MHz. Chyba zakończy się na wymianie.

 

Wysłałem do nich maila po czym oddzwonili do mnie. Gościu powiedział mi, że jeśli model się zgadza ten który widnieje na pudełku z modelem, który był na aukcji to wszystko jest OK, bo oni nie mają wpływu na to co im przyśle producent. Widocznie TwinTech wypuścił dosłownie kilka kart z jednym większym wiatrakiem niż tymi dwoma. Tylko dalej te MHz nie dają mi spokoju.

 

EDIT: Ohh, sorry za spam, z tego wszystkiego nie zauważyłem, że piszę posta pod postem.

Link to post
Share on other sites

A jest głośna? Temperatury są złe? Bo jak nie (jest naprawdę cicha i trzyma tempy), to ja bym sobie darował to zwracanie i wszystko. Oczywiście, teoretycznie należy Ci się wymiana, ale może niekoniecznie dostałeś coś gorszego. Te pare megaherców nie robi różnicy i tak, OC możesz sobie sam dociągnąć. Tylko czy to chłodzenie jest dobre, oto jest pytanie :menda:

Link to post
Share on other sites

Hehe, dzięki za chęci ale kolega matijas Cię ubiegł. Jeszcze nurtuję mnie dlaczego ta grafika jest aż tak tania. Pixmania ma tak tanio czy sama grafika pachnie słabizną? Jeśli to drugie to czuję się oszukany, gdyż za swoją zapłaciłem 450zł z przesyłką :menda:

Link to post
Share on other sites

Ale zaraz zaraz... co CIę ma obchodzi, co producent wkłada w pudełko?! Gosc wystawia aukcje ze zdjęciem karty. To ona jest przedmiotem sprzedaży. Kupiles, otrzymałeś kartę inną niż w opisie aukcji. Tu jest po prostu niezgodność z aukcją. Dodatkowo zegary nie takie, jak trzeba. Ponadto płaciłeś za kartę z jakimś tam o/c, a dostałeś z niższym.

 

Sprawdz, ile taka karta jak Twoja chodzi w innych sklepach, ustal średnią cenę i żądaj zwrotu pewnej gotówki, albo powiedz, że chcesz kartę taką, jak w opisie aukcji. I niech oni pokrywają koszta dwóch kolejnych wysyłek.

 

Jak nie pomoże, to postrasz że zgłosisz sprawę do allegro (towar niezgodny z opisem), albo do biura ochrony konsumenta.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...