Skocz do zawartości

Mały problem z HD 6850


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez KG0615,

Recommended Posts

Witam.Gdy w MSI Afterburner ustawie Overclocking na Enable to wystepuje w profilu 2D migotanie obrazu(ang.screen flicker) tylko w ruchu (np poruszanie po stronie intern.). Czytałem na forum sapphire-a, ze jest to błąd sterowników i nalezy odpalic program(Trixx) po włączeniu CCC, jednak dalej występuje migotanie podczas ruchu na ekranie gdy daje apply, ale tylko w pulpicie, bo w 3dmark11 nie ma najmniejszego przyciecia nawet na wysokim zegarze. Jak włącze MSI w trybie bez OC po restarcie kompa (czyli GPU 850MHz max) to działa najnormalniej w swiecie-prawidłowo. Nie sądze ze jest to wada fizyczna pamieci. Może BIOS nie ten lub stery? Jeżeli ktoś miał i rozwiązał ten problem to proszę o podpowiedź. :)

Link to post
Share on other sites

Po zmianie na OC Mode w MSI (wtedy gdy sa te migoty w 2d) włączyłem 3dmark 11 i ustawiłem na GPU 948 - VRAM 1120 i wyszło P4111  :)  i potem działało wszystko ok nawet w 2d.



ale do czasu gdy znowy cos ruszysz badz włączysz kompa



http://www.3dmark.com/3dm11/5556893
Mysle że byłoby wiecej, ale denerwują mnie te migoty i chce jakos to naprawic

Link to post
Share on other sites

tzn że spada za nisko, spróbuj iść do

C:\Users\(nazwa użytkownika)\AppData\Local\ATI\ACE\Profiles.xml plik profiles otworz w notatniku i znajdz wiersz (cyfry będziesz mieć inne):

<Feature name="CoreClockTarget_0">

Property name="Want_0" value="50000" />

Property name="Want_0" value="75000" />
<Feature name="MemoryClockTarget_0">
<Property name="Want_0" value="50000" />
<Property name="Want_1" value="90000"
""

Zaznaczone na czerwono jak pisałem będziesz mieć inne wartośći więc podnieś je na takie jak masz pod czerwonymi i sprawdz wtedy.

Daj znać czy pomogło oczywiście nie zapomnij zapisać zmian.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci co jeszcze zauwazylem. Gdy zrobie 3dmark11 gdy sa te zwieszki na ekranie po 3dmarku juz ich nie ma a napiecie na karcie jest 1.15 a nie jak zawsze w spoczynku 0.95 ,lecz gdy daje wymuś stałe napieci przed 3dmarkiem to nic nie daje :/



MAM COŚ TAKIEGO:

Feature name="CoreClockTarget_PCI_VEN_1002&DEV_6739&SUBSYS_174B174B&REV_00_4&1494363F&0&0010A">
<Property name="Want_0" value="10000"/>
<Property name="Want_1" value="0"/>
<Property name="Want_2" value="85000"/>
</Feature> 
-<Feature name="MemoryClockTarget_PCI_VEN_1002&DEV_6739&SUBSYS_174B174B&REV_00_4&1494363F&0&0010A"> <Property name="Want_0" value="15000"/>
<Property name="Want_1" value="0"/>
<Property name="Want_2" value="112000"/>

Link to post
Share on other sites

Też sie bawiłem w OC Mode. Mi to ogólnie nie śmigało i suwaki miałem na 0, ale wrzuciłem tam jakieś pliczki których brakuje od wersji sterowników 12.6 wyżej i mogłem normalnie suwaki ustawić, lecz właśnie zaczęły mi dokuczać te migania ekranu i zrezygnowałem z wyższych taktów niż MSI mi może zaoferować.

Edytowane przez polish95
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zmieniłem na 85000 potem restart a pokazuje ze dalej chodzą na 100 i 150MHz  :/



No właśnie po odblokowaniu w MSI OC mode wyskakuja te dziwadła ale tylko w pulpicie ,ale chcąc sprawdzić możliwosci karty poszedłem na całość i dałem core= 980 MHz i przeszło 3dmark11 bez problemów. Potem dziłało prawidłowo, ale nie bede za kazdym razem gdy wlaczam kompa odpalał 3dmark 11 lub cuś równie wymagającego żeby ustawić wyższe zegary bez migotania obrazu



Dziwna dolegliwość modelu :(

Link to post
Share on other sites

Ja miałem 800/1320 , ale wolałbym GPU trochę podkręcić .
Róznice między starszymi a 12.11 beta zauważyłem jedynie w Far Cry 3.
12.6 OC 850 i stabilnie nic nie miga :)

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

TO DZIAŁA. Wina leży po stronie sterowników. Rozwiązanie było takie proste ,ale kto by pomyślał że może pomóc. Przed instalacją byłem na 99,9% pewny, że to nic nie da. Sciągnąłem sterowniki 12.6 WHQL 64bit ze strony:
 
http://downloads.guru3d.com/downloadget.php?id=2942&file=1&evp=05d1b159fa45fc348637da22a4f52540 

Najbardziej smutne jest to że AMD zjeb... sprawe na całej lini zapominając o starszych modelach kart. Pewnie optymalizacja w nowych grach bedzie gorsza ale coś za coś niestety. 

Myślałem o wymianie na HD 7850, ale odkryłem "nowe horyzonty" swojej karty :D wiec bedzie zabawa.

Ogólnie to suwak w MSI Afterburner nie jest już ograniczony i nie trzeba nic zmieniac więc wydaje mi się, że własnie o to chodziło mi i Wam. Nie wiem jak ze zmianą napiec, bo raczej nie bede bawił sie w te klocki, ale jestem zaskoczony czestotliwoscia rdzenia na stocku

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...