Skocz do zawartości

6770 OC +800mhz


Recommended Posts

Witam !
Mam kartę HD6770 które ma problem OC . Standardowe taktowanie GPU to 775mhz , wiem że niższe ,ale sapphire zrobił dwie wersje (775 i 850).Ta 775 ma jakby zablokowane OC do 800mhz. Na początku mi to nie przeszkadzało bo miałem po prostu 800 i wyżej nie próbowałem , ale teraz chciałem zobaczyć Jakie OC zrobie , ale nie mogę ustawić stabilnego. Tylko raz mi się udało ustawić stabilne 850 , nie wiem jakim Cudem ale po zresetowaniu komputera znów zaczął być problem.
Problem polega na tym że po ustawieniu wyższego taktowania niż 800 tzn 801 obraz zaczyna migotać , nie ważne jakim programem robię OC , próbowałem Sapphire TRIXX , który pozwolił mi na ustawienie wyższego taktowania niż 800 , ale migotało. Jedyne co pomaga to resetowanie komputera bo pozniej jak znów ustawie 775 to i tak migota. W stresie jak i w spoczynku 
W przypadku MSI afterburner musiałem zmienić plik (MSIafterburner.cfg) i wtedy ustawiłem na początku 801 i znów zaczął migotać ekran , czytałem inne fora i zazwyczaj pisali że to działa i nic nie migota.

Próbowałem nawet poprzez podłączenie do HDMI (normalnie DVI-D) , ale jest tak samo
Pamięci można normalnie podkręcać. Moje sterowniki to 12.11 beta . Czy może to być przyczyną że nie moge zrobić OC wiekszego niż 800mhz? 
Mój zestaw to :
i5 2550k 
Asrock P67 pro3
Kingstone hyperX 1600mhz 2x4gb
Zasilacz XFX550W
Obudowa SilentiumPC gladius m40 ,
reszta nie ważna.

Temp są w porządku , w stresie (przy 800mhz) mam 58C max .

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem bios jest do wersji 775/1000 zeby zmienił na 850/1250 i vcore podniosło a ja mam 775/1200 więc jeszcze inne . Nigdy nie wgrywałem biosu do karty ,ale na pewno spróbuje jeśli będzie to konieczne.
Ja mam:
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1073&pid=1330&psn=0006&lid=7&leg=0
Są jeszcze:|
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1073&pid=1247&psn=0006&lid=7&leg=0
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1073&pid=1190&psn=0006&lid=7&leg=0
Jeśli wgram bios ze strony producenta tej z chłodzeniem Vapor-X to będę mieć taktowanie 850/1250?

Czy tracę przy tym gwarancję ?
Proszę o odpowiedz bo chciałbym to dziś zrobić :)

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Tak, tracisz przy tym gwarancję bo wgrywasz nieodpowiedni bios do swojej karty na własne ryzyko. Ja bym sobie wgrywanie biosu odpuścił skoro możesz w msi afterburner podnieść napięcie po czym zwiększyć taktowania.

Jeśli ograniczeniem nie jest sekcja zasilania na karcie to przy zwiększeniu napięcia do poziomu "normalnego" 6770 powinieneś bez problemu osiągnąć 900Mhz.

Edytowane przez Fenio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzę że nie przeczytałeś problemu...
Jednak dałem ci + za to że mi odpowiedziałeś z gwarancją

... Jeśli podniosę chociaż na 801mhz to już mi migota ekran , a na 800 wszystko ok , nie ważne czy stres czy spoczynek
Co dziwne w Far Cry 3 tego migotania nie mam (przy 850) , jak to możliwe że pulpit/przeglądarka mi migota?


 

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Jednak dałem ci + za to że mi odpowiedziałeś z gwarancją

Ale ci żle odpowiedział ;)  Po pierwsze jeśli wgrasz nie odpowiedni bios to karte na 95% da się przywrócić pierwotny stan. Pozostałe 5% przypadków gdy producent zastosuje np mało popularną kość bios zakończy się tym że tego sam nie zrobisz.

Oddając w ten sposób uszkodzoną karte  z firmy saphire (która jest na gwarancji )dostaniesz na 99% przypadków nową karte ;)

Miał co do jednego racje

na własne ryzyko


Bez karty na pci nawet nie podchodż do tematu

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Jeśli podniosę chociaż na 801mhz to już mi migota ekran

 

 

Co może wynikać z zaniżonego napięcia na GPU. Wpierw sprawdź to co nie wymaga flashowania biosu czyli napięcie bo zapewne tym się różni ta niedotaktowana wersja karty. 

 

 

Ale ci żle odpowiedział   Po pierwsze jeśli wgrasz nie odpowiedni bios to karte na 95% da się przywrócić pierwotny stan. Pozostałe 5% przypadków gdy producent zastosuje np mało popularną kość bios zakończy się tym że tego sam nie zrobisz.

 

 

Co konkretnie mu źle powiedziałem ? Nie napisałem że karta na 100% będzie nie do odratowania, jednak może tak się zdarzyć. Nie napisałem że nie wymienią mu karty, faktem jest jednak że gwarancje się traci. Flashowanie biosu to ostatnia rzecz za którą powinien się brać wpierw sprawdzając mniej inwazyjne metody jak zmiana napięcia.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Standardowe 1,2V .
Co dziwne , nic nie zmieniałem w Sapphire TRIXX , tylko kliknąłem apply i zaczęło się to migotanie a standardowe taktowania ...
Znalazłem podobny temat tylko z 5830 i jak wyjmę kabel i wkładam migotanie zanika 
http://forum.benchmark.pl/topic/62586-hd5830-i-migajacy-ekran/
Jak to możliwe?



Dla osób które w przyszłości mogą mieć podobny problem napiszę że starsze sterownki (w moim przypadku 12.6) pomagają
Jak widać OC na 12.11beta jest nie możliwe dla kart z "zablokowanym" OC

Link to post
Share on other sites

Trudno powiedzieć , jeśli na każdej obudowie tak by było to pewnie tak , ale jeśli tylko na twojej to nie. 
Dobra obudowa i zasilacz to podstawa :)
Mam tą samą wersje co ty z tym samych chłodzeniem (775/1200) 
Kupowana na agito w maju tego roku 

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Też mam z agito:P Zasilacz mam OCZ SXS2 500W więc na nim to bym 2 takie radki pociągnał, chyba się przymierze do kupna Brutusa 410. Max 60 stopni to ja miałem jak przez przypadek ustawiłem najmniejsze takty w MSI :D.

Edytowane przez polish95
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...