Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S3 vs iPhone 5


Recommended Posts

Mierzi mnie czytanie o iOS bzdur. Mam w testach "genialnego" Galaxy Tab 2 7.0. Poza gpu i przekątną ekranu bardzo podobna specyfikacja do mojego iPada 2. Android na nim to muł. Poza tym jak system opierający się o Javę ma być cudownie szybszy od czegoś co ma pseudo multitasking, soft optymalizowany pod kątem określonego sprzętu ?

Filozofia pisania app pod androida jest zupełnie inna niż soft pod iOS.

Zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Android nigdy nie będzie fizycznie szybszy na sprzęcie o takiej samej specyfikacji jak iOS. A przekładanie się jakimiś tekstami że czegoś nie można na stock na androidzie czy iOS to tematy dla małych chłopców.

Nie ma czegoś takiego czego nie zrobi się za pomocą aplikacji firm trzecich na Androidzie lub iOS. Do każdego z nich z ich sklepów można dograć "coś" co przewagę przeciwnika zniweluje.

Przykład wyżej "no bo mi się plik nie ściąga" jest śmieszny. Niektórzy mają tendencję sprowadzania każdej rozmowy do absurdu.

Edytowane przez gshepherd
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Czy wróciliśmy do czasu kiedy to był przeskok z wczytywania oprogramowania z kaset na wczytywanie z dyskietek?

 

Nie rozumiem. Czy komuś przez jakieś zacięcie w androidzie - uciekł autobus którego rozkładu nie mógł sprawdzić w telefonie? odleciało UFO zanim ten zdążył włączyć nagrywanie filmów w telefonie?

 

Powiem tak. I co z tego że są płynne i płynniejsze systemy - jakbym miał wszystko brać pod kątem płynności to bym siedział na................ WINDOWSIE MOBILE.

 

Tymczasem tu nie o płynność chodzi - nawet andek 4.0 jest w stanie chodzić z satysfakcjonującą prędkością na 1core cpu. Dlaczego go więc smarować skoro jest on:

 

1. DARMOWY

2. BARDZO ZAAWANSOWANY

3. BARDZO ROZBUDOWANY

4. CIĄGLE UDOSKONALANY

5. MA OGROMNĄ BAZĘ DANYCH DARMOWYCH PROGRAMÓW I GIER

6. ANDROID TO GŁÓWNY SYSTEM OPERACYJNY SMARTFONÓW

 

I powiem dalej. Gdyby nie to że systemy WINDOWS MOBILE mają problemy z ograniczaniem długości dzwonków, transferem plików itp. czyli są ograniczone - to były by wg. mnie najlepsze systemy. Kto miał w grabi np. lumie 610 ten wie że płynność i prostota systemu jest NIESAMOWITA. Ale niestety - przez to że ten system ma kilka bardzo drażniących cech - android to wg. mnie najlepszy system na smartfonach.

 

 

 

Mierzi mnie czytanie o iOS bzdur. 

 

Ja nie piszę o iOS. Ja piszę o darmowym systemie który można położyć na którejkolwiek komórce i zrobi on wszystko co się od niego wymaga i w dodatku jest darmowy. Za cokolwiek z iOS trzeba płacić kosmiczne pieniądze i uwierz mi - nie ma takiej płynności czy funkcji która by zrekompensowała 500-600PLN dopłacone do telefonu. Nawet jakby telefon robił "ICE CREAM" to i tak słabo. Za 500PLN oszczędzone na telefonie można zrobić dużo rzeczy. Ba. Można kupić sobie np. dobry tablet albo drugi telefon - np. xperie u czy nawet przepić. 

 

No i została ostatnia kwestia co do tego czym kierują się ludzie kupujący apple. Dla mnie nie ma czegoś takiego że ktoś kto logicznie myśli to kupuje telefon apple, chodzi w czapce D&G, buty la coste, zapach dior itd itd itd. Logicznie myślący człowiek nie patrzy na nazwę tylko na to co kupuje. Nie chodzi tu nawet o to czy ktoś ma pieniądze czy nie. Bo to że ktoś ma kasę to nie znaczy że musi używać tylko "markowych" rzeczy. Logicznie myślący człowiek - kupi to co się opłaca. Obecnie nie ma takiego urządzenia od apple które by to miało coś czego nie mają inne urządzenia. Tak samo z telefonami , tabletami itd. Apple nie robi niczego nadzwyzajnego. Obecnie nawet chinczycy jak chcą to wypuszczą dobry sprzęt co kiedyś było by nie do pomyślenia.  Dlatego apple w moich oczach jest firmą która nie robi niczego nadzwyczajnego i bryluje conajwyżej ceną. Nie rozumiem ludzi którzy kupują od nich cokolwiek bo za wszystko słono przepłacaja.

 

PS. Miesiąc temu poznałem ruskich w Egipcie. Oczywiście on i ona obwieszeni złotem , oboje ajfony, oboje jezdzą amerykanskimi samochodami. Mieszkają w Moskwie. Lans czy podjęty świadomie wybór? Odpowiedzcie sobie sami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do autora tematu.

 

Zapomniałeś napisać kilka rzeczy korzystnych dla Samsunga np. że posiada on MHL, Java, Barometr przydatny nawigacji, Rozpoznawanie twarzy, bezprzewodowe ładowanie, dioda Led do powiadomień, przesyłanie plików przez NFC, które jest dużo szybsze od Bluetooth + kodek APT-X czyli jakość muzyki na najwyższym poziomie.

Nie zapominajmy o inteligencji typu telefon nie zgasi ekranu dopóki na niego patrzymy, aparat zrobi zdjęcie jak się uśmiechniemy. Telefon nas poinformuje o nowym zdarzeniu, gdy do weźmiemy do ręki. I teraz zmora konkurencji - Inteligentny obrót wykorzystujący przednią kamerę do orientacji twarzy. Więc gdy się położymy to ekran obróci się zgodnie do naszej twarzy, a nie poziomo niezgodnie do twarzy.

 

Pod względem połączeń i sms Galaxy S3 jest lepszy. Gdy mamy od kogoś sms lub nieodebrane połączenie to wystarczy przyłożyć telefon do ucha i sam zadzwoni. Kwestia sms też na korzyść Samsunga, głosowe wprowadzanie tekstu w języku polskim za pomocą Google, więc nie musimy nic pisać na klawiaturze. Zresztą wszędzie możemy wprowadzać tekst głosowo w języku polskim, więc klawiatura mało kiedy potrzebna.

 

Mógłbym jeszcze wymieniać masę informacji na temat Galaxy S3, ale nie chce mi się wysilać, bo jak ktoś ma iPhone 5 to nic do niego nie dociera, nawet jeśli piszę mocne konkrety.

 

walazz popieram Ciebie w 100%, nie oszukujmy się większość nastolatków chce iPhone 5 dla szpanu tak jak białe buty Nike.

 

Jeszcze takie małe info dla autora tematu, jak testujesz 2 telefony pod względem np. szybkości Internetu tu używaj Google Chrome, bo to jest przeglądarka Androida. Tak jak Safari na iOS.

Edytowane przez samsungthebest
Link to post
Share on other sites

Do autora tematu.

 

Zapomniałeś napisać kilka rzeczy korzystnych dla Samsunga np. że posiada on MHL, Java, Barometr przydatny nawigacji, Rozpoznawanie twarzy, bezprzewodowe ładowanie, dioda Led do powiadomień, przesyłanie plików przez NFC, które jest dużo szybsze od Bluetooth + kodek APT-X czyli jakość muzyki na najwyższym poziomie.

Nie zapominajmy o inteligencji typu telefon nie zgasi ekranu dopóki na niego patrzymy, aparat zrobi zdjęcie jak się uśmiechniemy. Telefon nas poinformuje o nowym zdarzeniu, gdy do weźmiemy do ręki. I teraz zmora konkurencji - Inteligentny obrót wykorzystujący przednią kamerę do orientacji twarzy. Więc gdy się położymy to ekran obróci się zgodnie do naszej twarzy, a nie poziomo niezgodnie do twarzy.

 

Pod względem połączeń i sms Galaxy S3 jest lepszy. Gdy mamy od kogoś sms lub nieodebrane połączenie to wystarczy przyłożyć telefon do ucha i sam zadzwoni. Kwestia sms też na korzyść Samsunga, głosowe wprowadzanie tekstu w języku polskim za pomocą Google, więc nie musimy nic pisać na klawiaturze. Zresztą wszędzie możemy wprowadzać tekst głosowo w języku polskim, więc klawiatura mało kiedy potrzebna.

 

Mógłbym jeszcze wymieniać masę informacji na temat Galaxy S3, ale nie chce mi się wysilać, bo jak ktoś ma iPhone 5 to nic do niego nie dociera, nawet jeśli piszę mocne konkrety.

 

W złych kategoriach myślisz. Android to system otwarty - czyli taki że jakikolwiek człowiek weźmie go do łapy i zrobi z nim cokolwiek chcesz. Udoskonaleń są tysiące albo setki tysięcy. Zależy tylko od kreatywności przedsiębiorstwa które wypuszcza swoją wersję telefonu z nakładką andka.

 

iOS tego nie ma i nigdy nie będzie miał bo należy tylko do APPLE i jest ograniczony przez tą firmę.

Link to post
Share on other sites

 

czy nawet przepić

 

To Ty sobie pij a ja dorzucę do telefonu który spełnia MOJE wymagania.

 

 

Lans czy podjęty świadomie wybór?

 

 

Może w ich przypadku lans. Nie wiem, nie znam ich. W moim przypadku świadomy wybór.

 

 

nie ma takiej płynności czy funkcji która by zrekompensowała 500-600PLN dopłacone do telefonu

 

Bzdura. Dla mnie warto dopłacić. I co teraz?

 

 

Dla mnie nie ma czegoś takiego że ktoś kto logicznie myśli to kupuje telefon apple, chodzi w czapce D&G, buty la coste, zapach dior itd itd itd.

 

W moim własnym biurze jest 3 doktorów genetyki i onkologii, wszyscy mają ip. Lans czy są idiotami? Widocznie kiepsko u nich z logicznym myśleniem.

 

Widzę że nie jesteś w stanie zaakceptować tego że ktoś może mieć odmienne zdanie. Ja tak cenię sobie przejrzystość appstore, ogólną jakość itunes i to jak pracuje się z iOSem że jestem w stanie do niego dopłacić. Dobrym przykładem jest to że zwyczajnie lubię robić zakupy w appstore. Nie udało mi się tam jeszcze zapłacić za aplikację z której nie byłbym potem zadowolony. Burdel panujący w google play doprowadza mnie do szewskiej pasji i nie czuję żeby ktoś czuwał nad jakością aplikacji tam umieszczanych. Samo to jest dla mnie warte dopłaty. Dla Ciebie nie? No to mamy odmienne zdania- wolny rynek. Kupuj co Tobie się podoba.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Ilu ludzi, tyle opinii, więc ja też napiszę swoją krótką na temat telefonów/smartfonów.

 

Dla mnie telefon/smartfon ma mieć w miarę duży ekran dotykowy o sensownej rozdzielczości, ma mi służyć do smsowania/dzwonienia, używania organizera, budzika, kalendarza i innych podstawowych funkcji takich jak np. sprawdzenie czegoś na necie (jeśli nie mam przy sobie laptopa lub kompa), a przede wszystkim ma sprawnie i szybko działać OS, najlepiej darmowy.

 

Gry -> komputer/konsola

Zdjęcia/filmy -> aparat/kamera

Muzyka -> no to chyba tylko na słuchawkach od biedy (ale do tego też są inne urządzenia)

 

Tak że wszystko powyżej dla mnie mogło by nie istnieć w telefonie.

 

Jak dla mnie w zupełności wystarczający jest np. lg p500 którego można kupić za ok 330zł nowego lub uzywkę za ok 150-200zł.

 

A jak ktoś potrzebuje iphone 5 to niech kupuje, żyjemy w wolnym kraju, to on ma być zadowolony z wyboru, cena bagatela 2,5 do 3 tyś, jak dla mnie nie do przyjęcia bo ja na wszystko patrze cena/jakość z przewagą na cena :) 

 

Co do samego porównania to też mi coś tu nie pasuje, różnica cenowa między tymi sprzęcikami to ok 1tyś, a wg mnie porównuje się produkty o "podobnych" cenach :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@kuba83bb

 

Masz 100% racji. Bo idąc tym tokiem rozumowania, jeżeli polecamy iOS, co za tym idzie urządzenia sporo droższe, z nim współpracujące, w dziale kart graficznych powinniśmy wciskać każdemu do zestawu GTX TITAN lub co najmniej 680 :D

Link to post
Share on other sites

Ilu ludzi, tyle opinii, więc ja też napiszę swoją krótką na temat telefonów/smartfonów.

 

Dla mnie telefon/smartfon ma mieć w miarę duży ekran dotykowy o sensownej rozdzielczości, ma mi służyć do smsowania/dzwonienia, używania organizera, budzika, kalendarza i innych podstawowych funkcji takich jak np. sprawdzenie czegoś na necie (jeśli nie mam przy sobie laptopa lub kompa), a przede wszystkim ma sprawnie i szybko działać OS, najlepiej darmowy.

 

Gry -> komputer/konsola

Zdjęcia/filmy -> aparat/kamera

Muzyka -> no to chyba tylko na słuchawkach od biedy (ale do tego też są inne urządzenia)

 

Tak że wszystko powyżej dla mnie mogło by nie istnieć w telefonie.

 

Jak dla mnie w zupełności wystarczający jest np. lg p500 którego można kupić za ok 330zł nowego lub uzywkę za ok 150-200zł.

 

A jak ktoś potrzebuje iphone 5 to niech kupuje, żyjemy w wolnym kraju, to on ma być zadowolony z wyboru, cena bagatela 2,5 do 3 tyś, jak dla mnie nie do przyjęcia bo ja na wszystko patrze cena/jakość z przewagą na cena :)

 

Co do samego porównania to też mi coś tu nie pasuje, różnica cenowa między tymi sprzęcikami to ok 1tyś, a wg mnie porównuje się produkty o "podobnych" cenach :)

 

Dokładnie. Zgadza się. Dlatego wychodzi właśnie że użytkownicy ajfonów za 2-3 tyś. PLN to gadzeciaże bo skupiają się na bzdurach. Ja używam nokii 603 na starym symbianiem - mam mapy offline i niczego innego nie używam.

 

Właśnie teraz wychodzi kto skupia się na bzdurach a kto na walorach użytkowych. Ludziom się w du***h poprzewracało i zapomnieli do czego służy telefon. Oprócz nawigacji i dzwonienia - na telefonie niczego innego nie robię i nie będę robił dlatego śmieszy mnie ktoś kto się jara jakimś bzdetem do kupienia na appstore za kasę na telefonie za 2-3tyś. PLN. 

 

Tu masz rację: iOS do tępaków z grubym portfelem. Andek dla ludzi ogarniętych.

 

%-)  Nie no sorry ale zobaczyłem ten post i po prostu nie mogłem się powstrzymać. %-)

 

A BMW to dla szanowanych bizmesmenów czy dresów? Z czym Ci sie kojarzy ;).

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Dla dresów. Szanowany - czyli nie taki co wali koniaki na śniadanie i poza tym, że ma krawat za 1000zł a słoma mu z butów wystaje - tylko taki faktycznie szanowany to nie jeździ tylko jest wożony.

Link to post
Share on other sites

Ktoś pisał że ma w biurze 3 doktorów genetyki i onkologii, wszyscy mają iphone, tak się składa że byłem kiedyś u najlepszego chirurga w Poznaniu to nie uwierzycie co on miał Nokia N95 :) Morał? W starych czasach taka Nokia nigdy nie zawiodła nawet po ciężkich upadkach była cała. A dzisiejsze smartfony spadną i po ekranie.

 

Tak jak pisałem ludzie młodzi już mają tak w mózgu zakodowane że muszą mieć białe buty Nike i iPhone bo dla nich liczy się tylko szpan, Wiem jak jest w szkołach, każdy chce udawać cwaniaka i milionera. Bo myślą że będą lepsi, albo dziewczyny na nich polecą?

 

Morał jest taki większy ekran większa wygoda.

Link to post
Share on other sites

 

Oprócz nawigacji i dzwonienia - na telefonie niczego innego nie robię i nie będę robił

 

Ale są ludzie, którzy robią i przykładanie do wszystkich własnej, niezbyt wysublimowanej, miary to dowód na skrajną głupotę.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Niby Samsung taki zły że kradnie patenty, a Apple nie lepszy :D

 

http://img826.imageshack.us/img826/3691/55305248.jpg

 

Zresztą Apple ma więcej kłopotów niż Samsung :D W tych państwach ma zakaz sprzedaży swoich smartfonów:

  • Meksyku, gdzie firma Mexican Telecommunications, zastrzegła już wcześniej określenie „iFone”, zbyt podobne do nazwy produktu Apple
  • Syrii, ogarniętej rewolucją, z której codziennie do Internetu trafiały setki amatorskich nagrań wykonanych smartfonami, pokazujące faktyczną sytuację reżimu. Syryjski Departament Celny wydał oficjalny zakaz używania iPhonów
  • Argentynie, szukającej drogi wyjścia z kryzysu, gdzie rząd zakazał sprzedaży elektroniki wykonanej przez Apple i RIM, gdyż w przeciwieństwie do Motoroli, LG i Samsunga nie otworzyły one swoich fabryk w tym kraju
  • Brazylii, marka należy już do innej firmy z tego kraju, tak jak w innych krajach:

 

Co do odszkodowań to Samsung ma powody do zadowolenia: zapłaci firmie Apple karę niższą o 450 mln dolarów, natomiast Apple musi zapłacić karę w wysokości 368 milionów dolarów.

 

Naprawdę marka innych oskarża o kradzież, a sama jest w tym po uszy. Brak honoru ze strony Apple.

Edytowane przez samsungthebest
Link to post
Share on other sites

Ale są ludzie, którzy robią i przykładanie do wszystkich własnej, niezbyt wysublimowanej, miary to dowód na skrajną głupotę.

 

Nic dodać nic ująć. 100% right.

 

Tylko że on pisał o sobie, a nie o was.....więc nie rozumiem napinki?

 

To z ciekawości do czego używacie tych, "mega" smartfonów?

 

Na tańszym sprzęcie mam rozumieć że nie da się tego zrobić? :)

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Bo oni robią napinkę na napinkę. Nikt na telefonie nie robi symulacji prób jądrowych tylko robi totalne pierdoły z których każda jest do wykonania na jednordzeniowych prostych telefonach.

 

Tyle tylko że reklamy zrobiły wodę z mózgu ludziom co niektórym i teraz trzeba mieć mocny telefon żeby nałożyć fejsa na zdjęcie z telefonu ........... i musi się to odbyć płynnie! bo jak nie to telefon będzie obsmarowany............. a i5 2500k @ 4,5GHz się marnuje przy wypisywaniu bzdur na forach. Tacy ludzie.

 

http://cdn.wl.uproxx.com/wp-content/uploads/2012/10/college_football_troll_face_reddit-650x433.jpg

Link to post
Share on other sites

 

Nikt na telefonie nie robi symulacji prób jądrowych tylko robi totalne pierdoły z których każda jest do wykonania na jednordzeniowych prostych telefonach.

 

Misiu nie wiem ile masz lat, ale to, że ty na telefonie na kartę co najwyżej oglądasz Kwejka na przerwie nie oznacza, że inne osoby nie używają go w pracy do celów trochę bardziej ambitnych, o czym już wcześniej wspomniałem. Jeśli dla ciebie płynność działania nie jest istotna to super, ale dla zdecydowanej większości osób jest i jako posiadacz telefonu z Androidem i niespecjalny fan Apple muszę pod tym względem uznać wyższość iOS'a. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

I tu leży sedno problemu - większość tutejszych utożsamia telefon (smartfon) z aprataturą do grania podczas siedzenia na sraczu, nie pojmując tego, że dla tych wielozadaniowych urządzeń są też inne, poważniejsze czy nawet biznesowe zastosowania.
 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...