Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S3 vs iPhone 5


Recommended Posts

Pola85 nie rób z tego tematu chlewka ok. ?

To nie jest jak kolega wyżej napisał andek vs ios. Napisałaś parę bzdetów jak o swype gwoli sprostowania to nie jest "jeden program" ale cała masa. Chcesz jakiejś wojenki ideologicznej to źle trafiłaś. 

To co napisałaś o wyświetlaczu, kogo to obchodzi ? Człowiek chce wiedzieć co lepiej widać na słońcu. Testów masz w sieci masę - wyświetlacz.   iPhone 5 i Nokia 920 są bez konkurencji jeżeli chodzi o widoczność w słońcu.

Jeżeli coś twierdzisz to sprawdź. 

Druga sprawa to twoje bajeczki o wydajniejszym gpu iPada 2 do sgs3. Widziałaś jakiej kolwiek testy w sieci ?

4s to praktycznie iPad 2. Popatrz sobie chociaż na dzisiejszy pclab. Cudownie chodzące gry na sgs3 to zła optymalizacja i jak wiekszość na andka a nie powolność sprzętu.

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrzy/motorazri/wykresy/egiptclassicoff.png

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

... naprawdę nie warto, ale ostatni raz skuszę się.

Drugi raz powtórzę, bo do niektórych tak trzeba. Swype na iOS i na Androida to dwie różne aplikacje. To, że powstanie aplikacja iMovie na Androida i jest to tapeta za 9zł nie znaczy, że na Android-a jest iMovie.

 

Jak dobrze pamiętam pisałam o większej mocy graficznej iPad-a 2 nie o mocniejszym GPU....

O dobry przykład dajesz, ale znowu kombinujesz tak, że muszę łopatą tłumaczyć. Jest inna rozdzielczość iPad-2 i SGS3. SGS3 ma większą rozdzielczość, dlatego by osiągnąć taki sam FPS musi mieć mocniejsze GPU. Ty podajesz test offscreen 1080, który niweluje różnice rozdzielczości obu urządzeń. Nie ładnie tak manipulować. Bo pisałam wyraźnie o mocy graficznej. 

Ale jak wspomniałam... dobry przykład.

GLBenchmark 2.5 Egypt HD:

iPad2 24,8FPS

i9300 16,7FPS

 

Tak, więc różnica kolosalna na korzyść iPad-a 2. Mało, że manipulujesz to jeszcze nie sprawdziłeś w innych testach. 

 

 Jak Ci się nie podoba optymalizacja Samsunga sprzed pół roku to jaka siła nieczysta powstrzymuje cię przed wgraniem CM, albo najnowszego softu Samsunga?

 

-----------------------

Z mojej strony to wszystko nie będę śmieciła tego tematu. Z drugiej strony postaraj się napisać całą recenzję w jednym poście. Przyjmij na klatę krytykę. Spróbuj się poprawić następnym razem.

Edytowane przez Paula85
Link to post
Share on other sites

Akurat myślę, że możecie mi pomóc, bo mam 1800 zł, które chcę wydać na telefon, tylko nie wiem jaki.

Zastanawiam się między właśnie SIII a IP 5(z UK, niestety simlock, nie wiem jak zdjąć za free...).

Do tej pory miałem androida, tablet(nexus) też android i jestem zadowolony, ale trochę mnie ten system znudził, nie powiem, że nie.

Co jest bardziej z bajerami, co jest niezawodne, bardzo płynne, kamera+aparat również na wysokim poziomie?

Link to post
Share on other sites

Jako użytkownik były i5 i ipada 2 ,teraz  mam galaxy s3.Wybór prosty jeśli dużo grasz na telefonie to APPLE.Jeśli nie to S3 z której zdejmiesz łatwo simlocka chociażby.Za niedługo ma wyjść windows 8 RT którego będziesz mógł sobie postawić na telefonie.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Szkoda że nikt nie napisał o cenie.... To chyba najbardziej istotna różnica. Ja mam ip5 w abonamencie który i tak wykorzystuję w całości więc cena samego aparatu nie stanowi poważnej sumy. Natomiast cena na wolnym rynku jest ... chora. 



 
 
Jak dobrze pamiętam pisałam o większej mocy graficznej iPad-a 2 nie o mocniejszym GPU....
 

 
pisałaś o gpu..
 

Bo iPad 2 ma rozdzielczość mniejszą od i9300 i dalej moc graficzną większą. iPad 2 ma moc graficzną 4x-8x większą od tegry 2, SGS3 jest może 2,5x szybszy od tegry. Dalej iPad2 ma mocniejsze GPU. 

 

Moja rada jest taka czytaj siebie samą dokładnie, to co napisałaś o "mocy graficznej" i generalnie prównaniu prędkości świadczy o tym że coś tam wiesz ale nie dokładnie.

Nadal nie dociera do Ciebie inna filozofia i rodzaj optymalizacji softu do urządzenia pod IOS i Androidem.

A to ze Asphalt 7 chodzi jak chodzi nie wynika z słabości sprzętu - SGS 3. 

Link to post
Share on other sites

No to się zgadza jeśli chodzi o cenę, ja jeszcze jestem uczniem, i nówka to albo SIII, albo 4S(leciutko używany)...

Jaka jest różnica pomiędzy app store a gp i jaka jest różnica pomiędzy płynnością działania/niezawodnością w tych dwóch modelach.

P.S

Opłaca się jeszcze 4S brać?

Link to post
Share on other sites
Szkoda że nikt nie napisał o cenie.... To chyba najbardziej istotna różnica. Ja mam ip5 w abonamencie który i tak wykorzystuję w całości więc cena samego aparatu nie stanowi poważnej sumy. Natomiast cena na wolnym rynku jest ... chora. 

 

 

pisałaś o gpu..

 

 

Moja rada jest taka czytaj siebie samą dokładnie, to co napisałaś o "mocy graficznej" i generalnie prównaniu prędkości świadczy o tym że coś tam wiesz ale nie dokładnie.

Nadal nie dociera do Ciebie inna filozofia i rodzaj optymalizacji softu do urządzenia pod IOS i Androidem.

A to ze Asphalt 7 chodzi jak chodzi nie wynika z słabości sprzętu - SGS 3. 

Racja... pisałam o GPU. Mogę się tłumaczyć, ale nie zmienia to jednego podstawowego faktu, że w praktyce....

 

GLBenchmark 2.5 Egypt HD:

iPad2 24,8FPS

i9300 16,7FPS

 

Różnica w mocy graficznej jest tak duża, że nie ma co się dziwić. Więc nie czaruj mi tutaj testami offscreen. Bo nie wycwanisz się. Już widzę jak chwalisz jakie za******e jest 7970 vs 660. Zaraz by cię wyśmiali. Tu właśnie taka jest sytuacja. Niższa rozdzielczość, lepsze archi (moim zdaniem PowerVR są lepsze) i masz efekt taki. W pewnych testach GPU iPad-a będzie znacznie wydajniejsze, a w innych Mali-400 to tak różne architektury. 

 

 

Jeszcze raz napiszę....

Jak nie podoba Ci się optymalizacja Samsunga sprzed paru miesięcy, bo taką wersję prawdopodobnie masz. To  wgraj sobie CM-a. 

Robisz to darmowymi aplikacjami i trwa to 5min+ściągnięcie ROM-u.

Edytowane przez Paula85
Link to post
Share on other sites

Napisałem, swoją drogą czy jest jakaś szansa na ominięcie simlocka w IP 5 przywiezionym z Anglii? Te karty geaway działają jeszcze czy już nie?

 

Nie opłaca się w to badziewie bawić albo znajdziesz taką kartę która działa ale z jakiegoś powodu gdy zaktualizujesz telefon przestanie działać albo nie będzie działać wcale 

 

Moim zdaniem nie warto bawić się w simlocki za free nikt tego nie zdejmie, jedynie gdy znasz macieżystą sieć zdejmiesz np za pomocą simlock.pl lub factoryunlock http://www.officialiphoneunlock.co.uk/?aff=olariu

Czyli drogo niestety 

 

Jeśli cena iphone5 jest dla Ciebie wyzwaniem moim zdaniem nie warto go kupować kup sobię 4S telefon dużo tańszy ale na prawdę nie wiele gorszy prawie nie widać różnicy

Link to post
Share on other sites
Z tym, że właśnie patrzę na ceny 4S, i niektóre są o stówę tańsze od tych iphone'ow o2. 

A na prawdę jest sens pakowania się jako uczeń w takiego Iphone'a, czy SIII spokojnie starczy?

Oba telefony mają sens z dobrym pakietem internetowym. Nie wszędzie jest wifi. Jeżeli korzystasz z telefonu głównie do gier i słuchania muzy to mimo mniejszego ekranu wybrał bym jabłko. Co do ceny to popatrz ile kosztuje obecnie iPhone 4 na allegro a ile dowolny telefon z czasów gdy on wchodził na rynek.

Jeżeli szanujesz słuchawkę i masz ją z polskiego źródła to Apple odsprzedaż za przyzwoitą cenę. Ceny innych marek spadają bardzo mocno. Ja biorąc iPhona 5 brałem to pod uwagę.

Edytowane przez gshepherd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Jak tylko ma na nim grać może też wziąść sobie sgs3 i itoucha nowej generacji, wyjdzie go to tyle i5 a ma 2 systemy.

Może, ale dla mnie posiadanie 2 czy 3 systemów to żadna zaleta. Szczególnie jak się telefon jest do pracy. Do tej pory mam sen o czymś jednym systemie na desktop, telefon i tablet. Niestety ale o ile lubię IOS o tyle desktopy i lapy Apple nie dla mnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  1. TO DLACZEGO CO 3 SMARTFON NA ŚWIECIE MA LOGO SAMSUNGA?
  2. TO DLACZEGO SAMSUNG JEST ŚWIATOWYM LIDEREM ELEKTRONIKI?

ODPOWIEDZ JEST PROSTA SAMSUNG PRODUKUJE BARDZO INNOWACYJNY SPRZĘT W NISKIEJ CENIE DLATEGO JEST NR.1

 

Co do tematu Galaxy S3 ma 320dpi a nie 306. Więc Apple ma tylko 6dpi więcej, a różnica ekranu kolosalna.

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Nie mam zamiaru się spierać, bo każdy może mieć odmienne zdanie, ale chcę jedynie sprostować, że Androida od strony użytkownika (bo dla drobnych developerów, to raczej bezapelacyjnie lepszy jest Android) znam jak własną kieszeń i nie jeden telefon z tym systemem przewinął mi się przez ręce.

Edytowane przez ehhhm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Użytkowałem oba, przez długi czas i przesiadka z ios na andka to dla mnie objawienie. Już nigdy nie przejdę z powrotem na jabłko. Jedyne co mi się podoba w apple to jakość wykonania tych telefonów. Gdyby była możliwość wgrania andka do iphone4 (może jest?) to łykam ten tel od razu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...