Skocz do zawartości

Nowa Karta do 880 zł z wysyłką na Przyszłość GWARANCJA


Recommended Posts

Płyta zbytnio do OC się nie nadaje, ale spróbować można. Myślę, że ten procesor (w zależności od egzemplarza, chłodzenia i ogólnego przewiewu w obudowie) można na 3.5-3.8 podkręcić. Oczywiście chodzi mi o podkręcenie bez podbijania napięć. Zrobisz to mnożnikiem w biosie. Poradników nie brakuje, ale jakbyś miał problemy, to pomożemy. :D

Edytowane przez rap_r
Link to post
Share on other sites

Panowie :)
jak zrobić rzetelny przydatny wszystkim test HD 7870 któego kupiłem ?

chciałbym żeby wyniki były porównywane dla wszystkich, którzy by chcieli się czegoś o tej karcie Dowiedzieć.
Pomóżcie proszę podając jakieś programy  testujące Kartę graficzna GPU, MEM,
ew mogę podkręcić procka by dać szersze spektrum wyników lecz 
ktoś musiałby mnie posterować. 
Wszystko To zróbmy dla Ludzi :)

Link to post
Share on other sites
Płyta zbytnio do OC się nie nadaje, ale spróbować można. Myślę, że ten procesor (w zależności od egzemplarza, chłodzenia i ogólnego przewiewu w obudowie) można na 3.5-3.8 podkręcić. Oczywiście chodzi mi o podkręcenie bez podbijania napięć. Zrobisz to mnożnikiem w biosie. Poradników nie brakuje, ale jakbyś miał problemy, to pomożemy. :D

 

Mnożnikiem czyli to 200 x 15 ? Jeżeli tak to próbowałem zmienić 200 na 210 i jak włączałem kompa to błąd wyskakiwał.

Link to post
Share on other sites

Mnożnikiem czyli to 200 x 15 ? Jeżeli tak to próbowałem zmienić 200 na 210 i jak włączałem kompa to błąd wyskakiwał.

 

Z tego co piszesz to kręciłeś szyną, a nie mnożnikiem. Zmień pogrubione na 16-17f (w biosie powinno się to nazywać 'CPU multiplier' lub podobnie) i przetestuj programem OCCT przez minimum pół godziny monitorując temperatury CPU. Jeśli nie wywali błędu możesz podkręcać stopniowo wyżej.

Link to post
Share on other sites

Więc Karta Powala 4890PCS+ 1 GB DDR5  Powercolor którego miałem  I o to Chodziło.
Program MSI Kombustor 2.3 
Pokazuje prawie dwukrotne zwiększenie FPS podczas testów z średnimi i dużymi rozdzielczościami .

+ Cichsza , Podczas "zamęczania" o wiele cichsza 
+ Mniejszy pobór mocy w porównaniu do Mojej Poprzedniej 
+ Piny od Zasilania po Boku a Nie z Tyłu co ułatwia mi montaż

+ 35 stopni przy przeglądarkach Idle zwanie przeze mnie.
+ 57 Stopni to max jaki na razie Odnotowałem 

Jeśli testy są to nie wrzucam swoich niefachowych 

Pozdrawiam Szczególnie tych dzięki którym ją kupiłem Wydaje się dobrym Wyborem na Przyszłość szczególnie gdy są 3 Lata gwarancji 

Pozdrawiam I Narazie

Link to post
Share on other sites
Z tego co piszesz to kręciłeś szyną, a nie mnożnikiem. Zmień pogrubione na 16-17f (w biosie powinno się to nazywać 'CPU multiplier' lub podobnie) i przetestuj programem OCCT przez minimum pół godziny monitorując temperatury CPU. Jeśli nie wywali błędu możesz podkręcać stopniowo wyżej.

Niestety ale nie mam nic takiego jak "CPU multiplier" i nic podobnego.  

 

Czy ten poradnik    http://forum.benchmark.pl/topic/16471-podkrecanie-amd-poradnik-dla-laikow/

będzie dobry dla początkującego ? I czy wszystko mam ustawiać tak jak tam jest napisane w tej MSI ?

Ja mam procek AMD Phenom ii x4 960t BE , więc raczej to sie nie nadaje , jeżeli ktoś by mógł mi pomóc jak bezpiecznie podkręcić procek.

Edytowane przez Hirux
Link to post
Share on other sites
Panowie :)

jak zrobić rzetelny przydatny wszystkim test HD 7870 któego kupiłem ?

 

chciałbym żeby wyniki były porównywane dla wszystkich, którzy by chcieli się czegoś o tej karcie Dowiedzieć.

Pomóżcie proszę podając jakieś programy  testujące Kartę graficzna GPU, MEM,

ew mogę podkręcić procka by dać szersze spektrum wyników lecz 

ktoś musiałby mnie posterować. 

Wszystko To zróbmy dla Ludzi :)

Sprawdź wydajność w 3dMark 11, zrób jakieś OC i wstaw wynik z jakimś komentarzem do wątku http://forum.benchmark.pl/topic/4957-podkr%C4%99canie-kart-graficznych-jaki-masz-wynik/page-28?do=findComment&comment=816621

 

Tam masz też mój dzisiejszy wynik tej samej karty ;)

Link to post
Share on other sites
Zmieniasz na x16 lub x17 i testujesz np. programem OCCT. Oczywiście monitorujesz także temperaturę procesora.

 

Zmieniłem na x16 , po 10 minutach w OCCT przy 100% obciążeniu procesora miałem 42-43 stopnie i nic nie wskazywało , że będzie więcej . Komputer chodził stabilnie , chciałbym przypomnieć iż używam chłodzenia które dostałem razem z prockiem czyli fabryczne. Czy mogę kręcić dalej i czy wpłynie to na płynność w grach ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli wszystko było ok, to mnożnik dalej w górę i test. Chciałem tylko zaznaczyć, że 10 minut to za mało. Pół godziny przynajmniej ustaw.

Aha, jeszcze jedno. Testuj pod zakładką CPU:OCCT i wybierz duży zestaw danych (large data set).

Link to post
Share on other sites

Właśnie leci 22 minuta na 3.6 ghz , temperatury od 10 minut stoja na 45-47 . Komputer chodzi stabilnie , Nawet w grach już na 3.4 ghz widać było różnice . A jeżeli będzie chodził niestabilnie to oznacza ze tego procka wyżej się już nie da ?

Edytowane przez Hirux
Link to post
Share on other sites

Po dokupieniu chłodzenia można będzie podkręcać z podniesieniem napięcia. Jedyny mankament to płyta główna. Słaba, niechłodzona sekcja zasilania może skutecznie ograniczyć OC. Ale najpierw sprawdź jakie maksymalne taktowanie uda Ci się osiągnąć bez zmian napięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...