Skocz do zawartości

HD 7950/7970 jaką firmę i model brać?


Recommended Posts

Także dołączam się do tematu gdyż teraz planuję zakup jakiegoś Radeona i mój pułap cenowy to maks 1700 zł. Co powiecie na temat tej karty od Gigabyte ale Ghz Edition 1.1

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7970-oc-gv-r797to-3gd-3gb-ddr5-pci-e-box-84-648913.html

WIem że to rev. 2.1 zatem podkręcania nawet o 100 Mhz nie da rady, ale to i tak dużo jak na taką cenę. Myślę że na WF3 dało by radę wyciągnąć 1180/6070 Wersje 1.0 są niedostępne

Link to post
Share on other sites

Weź Sapphire z Vapor-X. Super cena na techplanet - 1567zł. A karta jedna z najlepszych HD 7970. Jedyny "minus" (zależy jak dla kogo) to na techplanet nie dostaniesz gier z "promocji" "Nie spoczywaj na laurach". Podejrzewam, że to właśnie stąd wynika 200zł różnicy między techplanet, a np. morele.

 

Ja sam ją będę brał prawdopodobnie w przyszłym tygodniu :)

Link to post
Share on other sites

Na grach mi kompletnie niezalezy, zresztą gigabyte też żadnej niedodaje. No zastanawiam się właśnie nad tymi dwoma kartami, tylko teraz tak, gigabyte jest już fabrycznie podkręcony do 1100, sapphire ma 1000, jednakże GB da rade pociągnąć jeszcze z 80 mhz ale ma zablokowany kontroler napięcia dla rdzenia. Sapphire ma go odblokowany jednak czy osiągnie przykłądowe 1180? Ciekawe jak sprawa wygląda z temperaturą i głośnością. Tobie też bym radził przemyśleć:P Naprawde lekko jestem zdezorientowany. Jedna kosztuje 1564 druga 1567...

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak. Dużo czytałem o tych kartach i ja jestem pewien, że chcę Sapphire. W gigabyte piszczą cewki czy coś takiego i podobno dość mocno to słychać. Vapor jest cichszym chłodzeniem - dopiero na max obrotach robi się głośniejsze, ale podobno w granicach zdrowego rozsądku - bardziej to szum powietrza niż samo chłodzenie.

 

Sapphire jest też podobno bardzo wdzięczna jeśli chodzi o OC - dużo można z niej wycisnąć - ale po co póki co skoro wszystko ruszy na ultra :)

 

Gdybym miał zapłacić 1800 to wziąłbym tego Gigabyte, albo Sapphire bez Vapor-X wersję OC with boost

Link to post
Share on other sites

Niezamierzam zbytnio kręcić karty ale z 1200 na rdzeniu chciałbym wycisnąć bo na pamięci obie pójdą spokojnie na 1600;). Wydaje mi się że dla entuzjastów podkręcania ale już naprawdę profesnionalnych lepszy będzie ten sapphire, ale dla laików lepszy chyba gigabyte. Mogę się mylić, jednak coś mi ten GB przypadł do gustu. Ale czy Szafir osiągnie takie wyniki jak Gigabyte?

Link to post
Share on other sites

Nawet go przebije, chłodzenie jest wydajniejsze i ma lepszą, sprawdzoną konstrukcję. 

Ja też chciałem brać Gigabyte, ale nawet pomimo, że nie zamierzam teraz lub nawet w ogóle kręcić uważam, że Sapphire jest dobrym wyborem. Przy okazji ma bogatszy zestaw :) M. in. markowy kabel HDMI 1.4a.

Sapphire ma nawet kontynuację wersji z 3Gb, która posiada 6Gb pamięci więc świadczy to raczej dobrze o karcie, że zrobili "reedycję".

 

Rób jak chcesz, ale ja jestem zdecydowany na Sapphire, jeszcze za tą cenę - wczoraj kosztowała jeszcze 1606 zł :)

Link to post
Share on other sites
zwiększałem do 1.37 tak jest max w trixx i jak dam większe taktowanie to wywala w kilku pierwszych sek. benchmarka.

 

Uwalisz sekcje zasilania, powyzej 1.30v, albo będzie jej za ciepło i karta będzie sobie chodzić od czasu do czasu w throttlingu do 500 mhz.

 

 

Mam hd 7870 też sapphire z końsówką 40g, ale dziwna trochę jest bo podkręcając na niej pamięć mam gorsze wyniki w 3DMark a grywalnie nie mogę jej podkręcać bo wywala każdą grę. Za to bez zmiany napięcia rdzeń podkręca się do 1200mhz i jest stabilnehttp://www.3dmark.com/3dm11/5440919. Jeśli ktoś posiada tego Sapphire 7970 to proszę niech napisze jak się mu sprawuje i ile mógł z niej wycisnąć. Dzięki.

 

 

 

Bo pamięci mają korekcje błędów, zanim zaczną sypać artefaktami albo zacznie wywalać sterownik to spada Ci wydajność bo działa korekcja błędów. Podkręca się pamięci tylko do momentu w którym wydajność rośnie a nie do maksymalnych stabilnych zegarów.

Edytowane przez memento-mori-44
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...