Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cóż, ja polecam książki jakie mi się podobają, większość z nich to raczej pozycje dla nastolatków, bo w takim też wieku większość z nich czytam/łem:

1. Sztampa, no ale podoba się - Seria Harry Potter, w sumie to już trochę dawno go czytałem i zastanawiam się, czy sobie go nie przypomnieć

2. Tunele - tutaj tylko pierwsza cześć, która bardzo mnie wciągnęła, przy drugiej już jakoś straciłem zapał, a trzeciej nawet nie zacząłem

3. Seria Felix, Net i Nika - niezłe pomysły SCI-FI, można się też pośmiać, dla mnie miodzio

4. Przygody mikołajka - książki z tej serii to szczególne poprawiacze humoru, lekkie, dosyć krótkie i pozwalające na powrót do czasu dzieciństwa

5. Świat dysku - czyli ponad 30 książek związanych ze sobą głównie świetnie zarysowanym światem z wieloma elementami fantastyki (a także SCI-FI, co nie jest takie oczywiste), jak na razie jestem na 20-tej którejś i dalej mi się nie znudziły.

Link to post
Share on other sites

Mi bardzo przypadły do gusty:

-Harry Potter JK.Rowling

-Igrzyska śmierci ,W pierścieniu Ognia oraz Kosogłos S.Collins

-Większość książek S.Kinga

-Kryminały A.Christe

-Diuna F.Herberta

-Zwiadowcy J.Flanagan'a

 

To chyba tyle, czytanie tych książek sprawiło mi wiele przyjemności i zawsze bardzo chętnie do nich wracam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Cobena czytałem 1 książkę, tylko "bez skrupółów" ale była taka dziwna,
Z polecanych to:
-Inferno Dan Brown
-Ołowiany Świat Michał Gołkowski
-Nowy wspaniały świat Aldous Huxley
-Prawdziwy Gangster Evan Wright Jon Roberts
-Duch w Sieci Kevin Mitnick
-Skarżyłem się grobowi Andrzej "Słowik"
-Gomorra Robert Saviano
-Feed Przegląd końca świata Mira Grant
-Wiedźmin Seria
-Futbol cholera jasna! (książka o Fergusonie nie pamiętam autora)
-Cień Wiatru Zafon
ogólnie Książki Stephena Kinga(poza Joyland)
 

Link to post
Share on other sites

Witaj w klubie hector. S. King to mój ulubiony pisarz, może dlatego że lubie właśnie ten typ książek. Właśnie przebrnąłem przez "Pod kopułą", z początku nie zainteresowała mnie i wylądowała na półce. Za drugim podejściem nie mogłem się od niej oderwać. Zaskakuje do samego końca.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sezon burz skończony   :menda:  Sama książka świetna, tego mi od pewnego czasu brakowało. Z tego co jest w niej zawarte można ją uplasować jako pierwszą książkę, przed opowiadaniem "Wiedźmin". Ci Co jeszcze się wahają albo nie kupili to nie ma na co czekać, ruszać do sklepu  :P 

Link to post
Share on other sites

Koniecznie sięgnijcie po ksiażki Etgara Kereta. Mam cały jego zbiór. Nawet jeden egzemplarz z osobistym autografem (jak był w Polsce). Absolutny i niekwestionowany mistrz krótkiej formy. Ogromny talent. Jego opowiadania potrafią rozśmieszyć dzioba do łez, albo wpędzić w melancholijnego doła na wiele, wiele godzin.

 

Szkielet gorąco poleca !

Link to post
Share on other sites

O proszę! Nie znam. Natychmiast przystępuję do poszukiwań. 

 

A z moich ulubionych pozycji polecam trylogię husycką. Chyba moje ulubione czytadło. Znam praktycznie na pamięć. 


Mam na kindla kilka pozycji. Od czego polecałbyś zacząć? Masz jakąś ulubioną jego książkę?

Link to post
Share on other sites

"Człowiek bez ojczyzny" K.Vonnegut'a. Świetny start dla każdego, kto nie zna jego twórczości. Ostatnio czytałem ją po raz trzeci i nadal co 5 minut na przemian wybuchałem śmiechem i zamartwiałem o losy świata.

Link to post
Share on other sites

8% z niczego i Rury najlepsze, zacznij od tego. Jak ci się nie spodobają to już dalej się nie wgłębiaj. Trzeba zaznaczyć, że Keret jest Żydem i sporo jego opowiadań nawiązuje do sytuacji panującej od lat w Izraelu. Ale z pewnością wiesz, co tam się wyprawia...

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

J. Clarkson "Wiem, że masz duszę" - miło się czytało, chociaż pozostał mały niedosyt.

J. Clarkson "Nie zatrzymasz się" - ta bardziej mi przypadła do gustu. Polecam.

D. Glukhovsky "Metro 2033" - wciąga jak ruchome piaski. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...