Skocz do zawartości

HD7770-DCO-1GD5


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam kartę Asus HD7770 i zainstalowany GPU Tweak.

Próbuję wycisnąć jak najwięcej więc przekręcam w powyżej wymienionym programie na maxa w prawo.

 

Wszystko fajnie działa, ale odpalam grę, dosłownie chwilkę pogram i już wywala sterownik ATI a karta po przejrzeniu w Catalyst wyświetla zużycie na poziomie 5% a taktowanie 300 Mhz max w grze!

 

Wie ktoś jak temu zaradzić może?

Catalyst: Najnowszego stabilna wersja

GPU Tweak: Najnowsza wersja

System: Windows 8 Pro x64

Zasilacz: Coolermaster 500W

Edytowane przez Delavor
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, jak za wiele dla niej?

 

//edit:

Dodam, że przed formatem wszystko było okej, zrobiłem formata i teraz takie rzeczy się dzieją. Jak nie jest zwiększone taktowanie tym GPU Tweakiem to jest okej.

Edytowane przez Delavor
Link to post
Share on other sites

Nie przekręcaj na maxa, tylko ze standardowych zegarów skacz co 5-10 MHz na Core Clock, a na memory możesz co 10-20 MHzi i za każdym razem testuj ją FurMarkiem, choćby przez 5-10minut. I tak aż do wywalenia błędu, wtedy cofasz do poprzednich i masz stabilnie podkręconą karte :)

Link to post
Share on other sites

Hmm, ale w sumie to dziwne bo wcześniej wszystko było dobrze, więc co się zmieniło od czasu formata :P?

No ale dobra, przetestuję

 

Tego co napisałeś sam też nie rozumiesz.

Chodziło mi o to, że przecież to i tak niby jest tylko GPU Tweak więc tak powinno dać radę na maxa ustawić. Edytowane przez Delavor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli co, rozważyć wymianę zasilacza? Cholera, a mówili że 500W spokojnie wystarczy na tą kartę...

 

//edit:

Ale to dziwne jest cholera, bo przed formatem systemu miałem ustawione na max i wszystko pięknie chodziło.

Wcześniej przed formatem miałem sterowniki BETA, może w tym jest różnica, hm?

 

Mam prośbę, niech wypowie się tutaj jakiś spec z Asusa ;)

Edytowane przez Delavor
Link to post
Share on other sites

MIalem to samo, problem z pzechodzeniem z 2d na 3d mimo ze karta niby przeszla na 3d jest nadal w 2d przez co w grach mialem max 17 kl/s.Problemem byly sterowniki catalyst 12.4. po updacie do 12.8 problem znikl.

Link to post
Share on other sites

Przetaktowałeś grafe, za wysokie OC.

Czyli co teraz? Karta działa normalnie jeżeli nie jest podkręcona tym GPU Tweakiem, natomiast jeżeli zwiększe o 100 Mhz to zaczynają się schody.

 

du*a nie Overclocker

Być może, dlatego też założyłem ten temat żeby wiedzieć o ile mogę zwiększyć. W sumie to dziwne bo wcześniej przed formatem tak jak mówię mogłem sobie pozwolić na ustawienia maksymalne jeżeli chodzi o Asus GPU Tweak oczywiście. Nie używałem wtedy tego narzędzia do OC w Catalyst, teraz też tego nie robię.
Link to post
Share on other sites

niee

dlaczego tak uważasz ...

 

Nie no tak myślałem. To w takim razie jakbym chciał załóżmy zwiększyć jeszcze to co musiałbym jeszcze ustawić, bo rozumiem że rozmawiamy teraz o AMD Overdrive w AMD Vision Engine Control Center.

 

Ja wiem, że może pytania zadaję trochę dziwne ale po prostu nie wiem co mogę ustawić, żeby móc zwiększyć jeszcze.

Jest tam niby opcja Ustawienia sterowania zasilaniem i tam w procentach jest możliwość zwiększenia. To ile procent musiałbym ustawić żeby osiągnąć jak najwięcej mogę? I ile w tym wypadku będę mógł zwiększyć taktowania zarówno pamięci jak i GPU?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...