Skocz do zawartości

GTX 650 Ti vs. HD 5870 - która wydajniejsza?


Recommended Posts

Witajcie.

Sprawa jest prosta. Na pokładzie od ponad dwóch lat mam MSI Lightning HD5870, natomiast dostałem obecnie Gigabyte Geforce 2GB OC GTX 650 Ti. Jak ma się sprawa w sytuacji tych obu kart? Która jest wydajniejsza? Czy ta różnica jest konkretna? Co powinienem zrobić, gdy GTX'a dostałem za darmo? Wymieniać HD5870 na nią, a Radeona sprzedawać, czy może jednak zostawić Radeona a sprzedać jako nową tą od Nvidii?

Edytowane przez Niaghaman
Link to post
Share on other sites

Takie możliwości zawsze są najlepsze, ale pytaniem jest ile ja będę obie karty sprzedawał. 5870 jest leciwa. Co do GTX 650, to nie wiem jaki jest popyt na nie jeszcze. Wprawdzie moja jest nowiutka, nie odpalana, ale jednak mało to może znaczyć przy niskim zainteresowaniu. 5870 chodzą po dantejsko niskich cenach i używane ledwo biją trochę ponad 500 złotych. Ile mogę za tego GTX zarządać?

No i jeszcze poprawkę muszę brać na zasilacz - Chieftec 750W. Jestem z nim w stanie uciągnąć każdą kartę z przedziału cenowego do 1500 zł ? (w podpisie zestaw z jakim miałaby pracować nowa karta)

Edytowane przez Niaghaman
Link to post
Share on other sites

Wersja zasilacza? Mam w podpisie. :-)

Teoretycznie nie jest dla mnie problemem ich sprzedanie. Problem jest jednak z czasem jaki wiązałby się z tym. Coś czuję, że te dwie karty schodziłyby cholernie dużo czasu, a potem najgorszy byłby moment, w którym zostałbym na parę dni bez karty, czyli bez PC. ;-)

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o wersję grafik. Nie sprecyzowałem :P

 

Edit. Nie doczytałem, sorry.

 

To możesz spokojnie wziąć ładne pieniądze za te grafiki i kupić sobie jedną zdecydowanie lepszą :D

Edytowane przez mrgibbass
Link to post
Share on other sites

Gigabyte Geforce GTX 650 Ti 2GB GDDR5 OC oraz MSI Lightning HD5870 1GB DDR5. Jak wspominałem - GTX nówka sztuka, nie odpalana, natomiast MSI już przechodziła swoje dwa lata, chociaż nadal działa perfekcyjnie. Ile mogę za każdą z nich oczekiwać?

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej, opłaca się sprzedać obie i kupić 7950 od gigabyte. Aż nie chce mi się wierzyć że 5870 są tak tanie!

 

Po wejściu na allegro moim oczom ukazały się referenty 5870 za 500zł+, tf2 to dobre chłodzenie, karta powinna być warta ok 600zł. Stwórz temat na forum, może będzie ktoś chętny na kupno ich.

Edytowane przez xPOW3Rx
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

5870 to ciągle wydajna karta, coś ala hd6950/gtx560ti ale w dx11 będzie odstawać. mimo wszystko dużo szybsza niż 650ti.

IMO patrząc na Twój sprzęt zrobił bym upgrade cpu+mobo na s1155: sprzedasz 650ti + stare klamoty = i5 IB + mobo, a jakby coś zostało sprzedać 5870 i dołożyć do hd7850 ;)

 

p.s. teraz Ci namieszałem :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli mówicie o cpu, to od dawna mój i7 jedzie na 3,7GHz. 2,93 GHz to było zdecydowanie za mało dla mnie od samego początku. ;-) Raczej nie chcę rzucać się na wymianę paru elementów. Na chwilę obecną potrzebuje karty graficznej. Takiej, którą będę mógł np. w przyszłości do nowego super zestawu włożyć. Nie ważne, że kupiłbym coś, co ograniczy mi np. mój cpu. To ma być zakup na kolejne 2 lata minimum. ;-)

Edytowane przez Niaghaman
Link to post
Share on other sites

Albo jak nie pójdzie sprzedaż za dobrze to zrobić crossfire lub sli,ja jeszcze 3 tyg.temu miałem gtx 470 soc w sli,zmieniłem na hd 7970 dorzucając nie całe 200eur a skoku w wydajności nie czułem,a i nie słuchaj o problemach w sli bo g...o prawda,crossfire nie wiem nie miałem ale jakbyś zapodał dwa 650ti to uważam że biją 7970 nawet.

A i wtedy nie zostaniesz nawet przez chwole bez karty.

Edytowane przez decrypterie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rzuciłem już plusami, chociaż na dobrą sprawę nadal nie rozwiązałem swoich obiekcji. Wydaje mi się jednak, że skupiłbym się na 7950, ostatecznie dozbierał trochę do 7970.

Czy w najbliższym czasie przewidywane są wejścia na rynek jakichś nowych kart, na które zdecydowanie warto czekać w tym segmencie cenowym?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...