Skocz do zawartości

Zmiana telefonu oraz ... wojna systemów i producentów.


Recommended Posts

Cześć Wszystkim !

 

Przymierzam się do zmiany telefonu. Obecnie posiadam HTC DESIRE Z. Myślę nad jakimiś 4 telefonami. Zależy mi najbardziej na:

  • wygląd, musi być elegancki, cienki i ładnie wykonany
  • internet - musi działać sprawnie
  • dobra klawiatura qwerty (ekranowa)
  • bardzo dobry aparat - robię dużo zdjęć i często + nagrywanie
  • od czasu do czasu gry
Na mojej liście telefonów, wśród których wybieram znajdują się:
  • iPhone 4G bądź 4S
  • Samsung Galaxy S 2 bądź S 3
  • HTC One X bądź HTC 8X
Jestem otwarty na inne propozycje. Bardzo, ale to bardzo kusi mnie iPhone, nawet 4g. Bawiłem się dziś nim i jest ekstra, przepiękny telefon, super wykonany i świetnie leżący w dłoni. Wszystko w nim działa jak należy. Obecnie mam androida i trochę kusi mi odmienić sobie system na tego iOS bądź na Windows Phone w HTC 8X. Również fajnie się prezentuje. Tak jak mówiłem bardzo ważny jest wygląd telefonu, nie chcę aby był on przeciętny - musi się prezentować :) A jak wygląda sprawa jeśli mam np. kontakty na koncie google zapisane i zmienię telefon na iPhone? Co o tym sądzicie? Jakie są wasze opinie? Co polecacie? Podoba mi się jeszcze w iPhonie wsparcie - te wszystkie futerały, dodatki kuszą mnie jeszcze bardziej. Po za tym sądzę, że jest z nim jak słuchawkami BEATS, drogie, może za drogie ale mają to coś w sobie, co mnie przyciąga. Wszystkie fajne odpowiedzi nagradzam plusikami.
Link to post
Share on other sites

Z HTC będziesz zadowolony aczkolwiek lepiej wybrać którąś z Lumi, bo Nokia tworzy aplikacje tylko na swoje telefony, a są one bardzo fajne i pomocne. Jeśli chodzi o to który z tych systemów jest według mnie najlepszy to jest Windows Phone, owszem ma on swoje wady, ale nie ma systemu idealnego

Link to post
Share on other sites

Wcale nie jest przestarzały,na iOS6 chodzi bez zająknięcia,bez porównania szybciej niż inne telefony w tym przedziale cenowym,aparat świetny,dźwięk mistrzostwo,wygląd to kwestia indywidualna mi osobiście bardzo się podoba ,generalnie ciekawa alternatywa dla androidów,szczerze mówiąc nie zauważyłem problemu z anteną ale warto popytać kogoś kto miał telefon dłużej,ja telefon użytkowałem raptem 2tyg.:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok kilka słów ode mnie

 

Jeżeli zależy Ci na pięknym wyglądzie polecam iphone'a lub nokie lumie te telefony są piękne. Jednak ładna dobra obudowa to nie wszystko jeżeli cenisz sobie jakość wykonywanych zdjęć moje propozycje są cztery najlepiej foty wykonuje nokia 808 purewiev jednak do telefonu tego należy podejść z dystansem z powodu już przestarzałego systemu operacyjnego symbian oraz nie najnowszych już podzespołów na drugim miejscu postawił bym nową lumię 920 potem iphone'a 4S ewentualnie 4 (czegoś takiego jak iphone 4G niema)

dlaczego napisałem ewentualnie iphone 4 bo robi jak na swoje 5MP świetne zdjęcia

 

Przeglądanie internetu na wszystkich wymienionych urządzeniach będzie bardzo proste i przyjemne jedyna różnica jest taka że jedynie android ostatni wspiera flash'a reszta bazuje na html5

 

Dla fana androida polecam galaxy S III lub Note II jeśli nie przeszkadza Ci wieeeelgachny ekran 5,5cal będzie to telefon idealny

 

prawdę mówiąc sam chętnie zamienił bym się swoim iphone 4S na note II bo nie lubię przywiązywać się do jednego telefonu więcej niż pół roku a iphone 5 okazał się w moim odczuciu porażką

 

Reasumując moje typy to:

 

Ładny, robiący dobre zdjęcia prosty w obsłudze - iphone 4/4S nokia lumia 920

Z dużym ekranem i wielkim potencjałem - note II

Brzydki ale również z wielkim potencjałem i nieco normalniejszych rozmiarów ekranem galaxy S III

 

nie zauważyłem problemu z anteną ale warto popytać kogoś kto miał

Problem jest i go niema, prawdę mówiąc zasięg miałem prawie wszędzie normalnie użytkując telefon nic nie przerywało połączeń. Gdy już ściśniemy telefon w dłoni sygnał nieco spadł kreska dwie ale tak się dzieje z prawie każdym telefonem gdy ściśniemy go w okolicy anteny w 4S antenę przebudowano na nowo aby wyeliminować ten rozdmuchany problem i prawdę mówiąc nie widzę różnicy jest dokładnie tak samo czyli dobrze :)

 

Czy opłaca się kupić iPhone 4g za około 1 tys? Amerykański ebay mam tam ciotkę iphone nowiutki

Tak ale pod warunkiem że niema simlocka na obcą sieć no chyba że chcesz szukać jeszcze usługi zdjęcia simlocka w internecie za nie małe pieniądze np. simlock.pl

 

 

 

Jeżeli bawiłeś się iphone'm i Ci się podoba to już raczej wybrałeś swój przyszły telefon. Pamiętaj że to tobie wybrany model ma się podobać a nie innym

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

Cóż panowie mogę dodać od siebie? Cały czas zastanawiam się nad iPhonem oraz ostatnio nad Htc One X, w którym kusi cena, ponieważ jest ona mniejsza od Galaxy S 3 o jakieś 200 zł. Na szczęście mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie się i mam nadzieję, że podejmę jak najbardziej trafną decyzję :)

Link to post
Share on other sites

Patrząc na Twoje wymogi nie potrzebujesz żadnych ajfonów itd. Chyba, że chcesz szpanować.

Ja polecam Sony Xperia J. 4 cale, Android 4,0,4 (ICS), Adreno 200 (gry działają), rozdzielczość 854x480 i 16 mln kolorów - ładny obraz.

 

Elegancka stylistyka i dobrze leży w dłoni.

 

Pozdrawiam.

 

Dostaniesz w Orange i chyba w Play.

Edytowane przez mwlupus0
Link to post
Share on other sites

 

Różnica jest na korzyść iphone 4 w prawdzie SG S II ma chyba 8MP a iphone 4 5MP ale porównywałem zdjęcia bo sam byłem ciekaw

 

SGS II gorzej radzi sobie z barwami i nieco gorzej ze światłem, mam wrażenie że zdjęcia z iphone'a wyglądały naturalniej żywiej w ciemnościach jednak o ile były jednak żywsze i szczegółowsze to czasem za bardzo żółte od lampy błyskowej

Link to post
Share on other sites

Czyli mówisz, że aparat 5 mega w iPhonie robi ładniejsze zdjęcia od 8 mega i galaxy S2? Jeżeli tak to coraz bardziej się przekonuję do dziecka Apple :)

 

Osobiście oglądałem filmiki nagrane w iPhonie i robią naprawdę wrażenie, choć to tylko jest nagrywane w 720p.

 

Szukam testu iPhone 4 na benchmarku, ale nigdzie nie mogę go znaleźć...

 

Ps. Moje pytanie może zabrzmieć lekko głupio, ale chciałbym się dowiedzieć jak to jest z promieniowaniem (szkodliwym dla organizmu) w iPhonie? Na internecie przeczytałem kilka artykułów, gdzie pisali że iPhone strasznie promieniują. Czy to prawda? Czy jest czego się obawiać?

Link to post
Share on other sites

Różnica jest na korzyść iphone 4 w prawdzie SG S II ma chyba 8MP a iphone 4 5MP ale porównywałem zdjęcia bo sam byłem ciekaw

 

SGS II gorzej radzi sobie z barwami i nieco gorzej ze światłem, mam wrażenie że zdjęcia z iphone'a wyglądały naturalniej żywiej w ciemnościach jednak o ile były jednak żywsze i szczegółowsze to czasem za bardzo żółte od lampy błyskowej

 

:hahaha: Nie no to był dobry żarcik. iP4 robiący lepsze zdjęcia od S2. Kolego aparat w Galaxy S2 do tej pory jest jednym z najlepszych kamer montowanych w telefonach. Aparat z iP4 to nieco zmodyfikowana kamera z Galaxy S.

 

Co autora : SGS III albo One X. Kwestia gustu

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem, to co piszą producenci nie jest prwadą:

 

http://www.komputerswiat.pl/media/2012/233/2519463/sgs3vssgs2vsip4s.jpg

 

http://versusio.com/pl/apple-iphone-4-16gb-vs-samsung-galaxy-s-ii-i9100

 

Ze zdjęcia wyżej wynika ze SII ma 4.4 Mpx.

Sam niedawno miałem cięzki wybór między 4S i S2, ale nie zdecydowałem sie na żaden z nich, ze wzgledu na to, że w iPhonie jest za mały ekran a w SII słaba bateria. Ostatecznie wybrałem S3 i jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...