Skocz do zawartości

Geforce GTX 260 C216 VS ATI RADEON 5770..


Którą kartę wybrać?  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą kartę wybrać?

    • GTX260
      19
    • 5770
      5
    • 4890
      17


Recommended Posts

Witam! pisałem wcześniej problem z zakupem grafiki.Koledzy nasunęli mi 2 karty..gtx 260 i radeon 5770.i teraz chciałbym wiedzieć która grafika jest lepsza i która lepiej się kręci.Sorka za błędy jestem nowy a tego posta bardzo szybko napisałem ;)

 

 

gtx 260 a radeonem 5770 i na 4890

Link to post
Share on other sites

I tu jest właśnie problem..czy dx11 bo może za rok czy 2 to naprawdę gry będą wyglądać kozacko na dx11, a gtx 260 to już przeszłość będzie,a u 5770 mnie wydajność z kolei niepokoi choć uspokajam się że po oc może skoczyć do gtx 260..choć bardziej będę szedł w kierunku geforca bo pewnie za rok będę mieć więcej kasy na grafikę to może wezmę już coś z wyższej półki...

 

Nie pisz posta pod postem - to nie jest gadu-gadu. Możesz edytować posty przez 6h.

Link to post
Share on other sites

jednak wolał bym GTX, bo za ten rok czy dwa mniej stracisz na GF niz ATI, z tego względu ze ATI mamy teraz droższe niż powinno być. Chociaż i sam GTX do najtańszych nie należy.

Do atutów na korzyść GF masz physx, minus to brak DX11, który wizualnie nie odstaje mocno jakoś od DX10, czy 9.... .(jednak zapewni przewagę w wydajności w grach wykorzystujących DX10.1 i 11)

Ja na Twoim miejscu wziąłbym tańszą kartę i tak został z nią do wakacji. Obie sponsorują dość dobrą wydajność.

Link to post
Share on other sites

Dorze słyszałeś. Może nie zerowa, ale raczej mało zauważalna.

Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić ;)

To że w Dirt 2 nie widać różnicy to nie znaczy, że DX10 nic nie wnosi. Dirt 2 korzysta z niewielu funkcji DX11, więc różnicy prawie nie widać. Poczekajmy na gry, które wykorzystuję wszystkie dobrodziejswa DX11.

Link to post
Share on other sites

Ja też jestem tego samego zdania co torture, tak samo jak DX10 nie powalił grafiką na kolana w porównaniu do DX9.

 

Poczekajmy na gry, które wykorzystuję wszystkie dobrodziejswa DX11.

To trzeba będzie poczekać ładnych parę lat. Do dzisiaj nie ma chyba gry, w której ewidentnie widać różnicę między DX9c a DX10.
Link to post
Share on other sites

@robertgr1, GTX260 c-216 jest minimalnie wolniejszy od HD 5770, pamiętajmy także o niskim TDP i obsłudze DX 11 przez Radeona

dopiero podkręcony HD5770 dogania stockowego GTX260

jeśli GeForce'a podkręcimy to jescze zwiększy soją przewagę ;)

 

a co do DX11 to zgadam się z kubbakiem

wybierać nowego DirectXa dla kilku ładniejszych dymków i swiatełek wg mnie mija się z celem

w szczególności że kiedy gramy to nie zwracamy uwagi na takie szczegóły ;)

 

a i najważniejsze pytanie do autora tematu:

Czy masz / będziesz miał Windows 7 ?

jeśli nie to nie widze żadnego sensu aby kupować nową kartę ATi ^^

Link to post
Share on other sites

No już weź dla odmiany poopowiadaj o innej karcie, bo nudno się robi ;)

 

Pomijając sam pobór prądu, który jest mniejszy w 5770, to wszystko przemawia za Gainwardem/Palitem GTX260. DX11 to nie argument, cena wyższa, wydajność nie jest jakaś porywająca za tyle kasy, chłodzenie mimo wszystko mniej fajne ;)

Link to post
Share on other sites

Wiecie panowie? mnie nie interesuje jakie ma zużycie tylko jaka wydajność i którą bardziej wybrać.Co do systemu mam xp ale jak będzie nowa grafika to na 7 robie przesiadke.Chce tylko wiedzieć która bardziej się opłaca ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...