Skocz do zawartości

Jak Wam chodzi Far Cry 3?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

Gość effendi360

msaa wylaczone i dystans widoku na polowe ustawiony dlatego tak chodzi,a v-sync x1 robi roznice tyko 5fps mniej,proponowal bym wlaczenie na x2 to bedzie 25 klateczek srednio,tak czy inaczej wynik ok wkoncu to gtx 670 a to po po OC czy przed?

 

 

Możesz mi wyjaśnić co Ty napisałeś ? Bo ja kompletnie nie rozumiem. Po pierwsze - mssa na ciula mi. Mam w sterach odpalone FXAA - gra wygląda tak samo jak dla mnie a szybciej chodzi. Po drugie ? Jaki dystans ? FOV - to żaden dystans - tylko pole widzenia na szerokość ! Optymalna wartość dla monitora 16:9 to 82, już zmieniłem, fps mam ten sam :]

A co do wypowiedzi z v-sync to w ogóle nie wiem o co tobie chodzi ? Co; żal dupeczkę ciśnie że na Twoim pięknym radeonku, nie pochwalisz się takim wykresem ? :]


Karta ASUS 670 DCU II TOP fabrycznie podkręcona.

Link to post
Share on other sites
Możesz mi wyjaśnić co Ty napisałeś ? Bo ja kompletnie nie rozumiem. Po pierwsze - mssa na ciula mi. Mam w sterach odpalone FXAA - gra wygląda tak samo jak dla mnie a szybciej chodzi. Po drugie ? Jaki dystans ? FOV - to żaden dystans - tylko pole widzenia na szerokość ! Optymalna wartość dla monitora 16:9 to 82, już zmieniłem, fps mam ten sam :]

A co do wypowiedzi z v-sync to w ogóle nie wiem o co tobie chodzi ? Co; żal dupeczkę ciśnie że na Twoim pięknym radeonku, nie pochwalisz się takim wykresem ? :]

 

Karta ASUS 670 DCU II TOP fabrycznie podkręcona.

Kolego absolutnie sam miałem nvidie i sie dałem namówić na radka i ciągle mi czegoś brakuje.Nie bronie  w żaden sposób Ati.Nie pisz mi że jak włączysz vsync x2,pole widzenia dasz na max czyli 110 bodajże i msaa x8 to Ci gra płynnie chodzi bo jest to nie możliwe a pole widzenia to jest dystans stań na jakimś wzgórzu i na minimum zobaczysz że nie widać połowe rzeczy dopiero będą doczytywane jak będziesz szedł w danym kierunku.A co do różnicy na msaa włączonym oczywiśćie że widać różnice .

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Po co ja mam włączać vsync x2 - przecież to ograniczenie do 30kl jest sztuczne. Locka robi. Nie rozumiem twojego toku rozumowania. Chcesz zrobić wszystko żeby ci gra gorzej chodziła ?



A co do FOV to wklejam screeny bo ty ciężko kumaty jesteś widzę.

 

 

110 vs 73

 

http://img713.imageshack.us/img713/5128/farcry3d3d1120130114110.jpghttp://img441.imageshack.us/img441/5128/farcry3d3d1120130114110.jpg



Widać wyraźnie 110 na 1 screenie - to jest dla ludzi co mają 3 monitory - przy mojej rozdzielczości aż droga jest zakrzywiona.



Powstaje efekt rybiego oka.

Link to post
Share on other sites

ok,tak więc porównując niższy obrazek do wyższego niema to wpływu na wydajność  wydajność w grze?Bo moje rozumowanie (może błędne nie kłóce się)jest takie że na obrazku poniżej grafika ma więcej do wyświetlenia i dlatego powinien być jakiś tam spadek  fps.

Link to post
Share on other sites

Przy fxaa w sterowniku gra wygląda tak jak z msaa a praktycznie nie cierpi na tym wydajność. Normalnie żeby nie mieć najmniejszych spadków poniżej 60fps to muszę grać na msaa 2x. 

 

@Effendi

 

Widzę że na tym swoim kastracie masz lekkie dropy  :->  :menda:

Link to post
Share on other sites

Na 2x680 to msaa 8 powinno jakoś działać. U mnie niewiele w sumie brakuje to płynnej gry,ale nadal wyjście powyżej x4 to ogromny spadek i ledwie zauważalna poprawa grafiki

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Być może mam coś przestawione w sterownikach bo grafiuka nie zb yt ladnie wygląda . Dam znać jak pogrzebie a SLI to jest porażka nawet dzisiaj , lepiej mieć jedne GPU i sie nie wkurzać czekając na steroniki no chyba ze się ma 3 monitory



Mam wszystko ustawione na maxa  MSAA też na 8 ! Czy jest jakiś plik z konfigiem w tej grze ?? Bo może mi się coś nie właczyło??

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...