Skocz do zawartości

Jak Wam chodzi Far Cry 3?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

Wytłumaczy mi ktoś, czemu mam tak drastyczne spadki FPS?

Gigabyte HD7950, MSAA - Off, 1680x1050 i opcje Ultra, I Fps Wygląda mniej wiecej, tak, że jest ciągle ~60Fps, nagle spadek do 38, i już tak sobie gram w 35-50 Fps.

Ogółem dziwi mnie to, jak można grać w tą gre na FPS'ie ~ 30, przynajmniej mi, działa wtedy jak inne gry na 15Fps.

Link to post
Share on other sites

Wytłumaczy mi ktoś, czemu mam tak drastyczne spadki FPS?

Gigabyte HD7950, MSAA - Off, 1680x1050 i opcje Ultra, I Fps Wygląda mniej wiecej, tak, że jest ciągle ~60Fps, nagle spadek do 38, i już tak sobie gram w 35-50 Fps.

Ogółem dziwi mnie to, jak można grać w tą gre na FPS'ie ~ 30, przynajmniej mi, działa wtedy jak inne gry na 15Fps.

 

Kolego mam to samo przy pierwszym uruchomieniu gry spróbuj zrobić grę w oknie ALT+ENTER i jeszcze raz fullscren ALT+ENTER mi to pomaga i już fps jest w miarę ok ale gram na wysokich na mojej HD7870 żeby w miarę trzymało mi 60

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem sobie przedtem Benchmark - Ultra, HD, i GPU maks. klatki ( czy coś takiego ) na 5, bo nie wiem co to, to sprawdziłem - min 44, avg 65.07, max. 94. a bez tych klatek, miałem min.27, max.84, avg.66, choć jakoś różnicy w grze nie czułem w sumie. Być może wyniki pomyliłem, w co wątpie. W każdym razie, trochę się zawiodłem, gdyż komputer mam dosłownie od wczoraj, i już jakieś problemy mam. Wszystkie wyniki podaje z multiplayer, jakby ktoś pytał. W grze jednoosobowej nie spada poniżej 48-50.

 

Jest Patch 1.04, zmiany takie http://far-cry.ubi.c...oads/index.aspx

Najbardziej cieszy mnie poprawienie stabilność Multiplayer, może teraz będzie fps nie będzie się wachał między 30 a 90.

 

Porobiłem sobie testy, zmian wielkich w sumie nie ma, tylko trochę mniej teraz fps jest skoczny.

 

Mapa "Dok" HD, Ultra, VSync - Off.

 

 

Min, Max, Avg

37, 86, 58.978

 

Mapa "Plantacja" HD, Ultra, VSync - Off.

 

 

Min, Max, Avg

43, 83, 60.322

 

Czyli no cudów nie ma, trochę lepiej.

Edytowane przez mikimen003
Link to post
Share on other sites

Wytłumaczy mi ktoś, czemu mam tak drastyczne spadki FPS?

Gigabyte HD7950, MSAA - Off, 1680x1050 i opcje Ultra, I Fps Wygląda mniej wiecej, tak, że jest ciągle ~60Fps, nagle spadek do 38, i już tak sobie gram w 35-50 Fps.

Ogółem dziwi mnie to, jak można grać w tą gre na FPS'ie ~ 30, przynajmniej mi, działa wtedy jak inne gry na 15Fps.

 

Post FX na Low i tyle. Wyłączyłem to ustrojstwo i żadnych dropów nie mam. Musi być jakiś błąd w sterownikach lub samej grze bo ta opcja powoduje problemy ze spadającym frameratem
Link to post
Share on other sites

Kolejny bajkopisarz,któremu działa z msaaa 8 na 60 klatkach. No chyba,że to dx9

 

To, że tobie nie działa gra na tak wysokich detalach, nie oznacza, że innym nie może. Mi gra działa na MSAA 8 na ultra 45fps, czasem spadki do 40fps, na MSAA mam max fps, a różnicy nie widzę zbytnio w grafice.

 

i5-3570k, Radeon 7950, na stockowych zegarach.

Link to post
Share on other sites

Poważnie nie wiem skoro inni mają takie wyniki na pojedynczych kartach jakich nie ja nie mam na dwóch :rotfl: Inna sprawa to optymalizacja SLI/Crossfire,ale na GTX 680 miałem 19 klatek w fhd + msaa8 z ultra detalami, więc bracia andersen wciskajcie swoje bajki gdzie indziej. Biafra też myślał,że mu śmiga w 60 klatkach z msaa8,ale jak się okazało nie miał uruchomionego aa

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

natsu nie wiem jakim cudem masz 19fps na GTX680 skoro ja mam GTX670 oraz i5 2500K stock i mam tyle fps:

 

Rozdzielczość 1920x1080

Ustawienia wszystkiego na max (DX11) z wyjątkiem v-sync wył, bufor klatki wył.

 

MSAAx2:

MIN: 55

MAX: 76

AVG: 63,900

 

MSAAx4:

MIN: 40

MAX: 72

AVG: 52,583

 

MSAAx8:

MIN: 21

MAX: 49

AVG: 36,150

 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

no masz I5 2500K zgadza się ?

no to czemu do tak słabego CPU dajesz SLI z kart pokroju GTX 670 ?

 

Nie no to jest jawna prowokacja, trzymajcie mnie bo Go chyba zaraz udusze-ile Ci płaci amd za gadanie takich bzdur-ufff aż sie spociłem.
Link to post
Share on other sites

nie wiem natsu po co ci SLI do tak słabego CPU tuż to się wgl nie opłaca ...

Nie no to jest jawna prowokacja, trzymajcie mnie bo Go chyba zaraz udusze-ile Ci płaci amd za gadanie takich bzdur-ufff aż sie spociłem.

No dokładnie. Bo po co wrzucać taki tekst do tematu : Jak wam chodzi FarCry 3?

 

BTW: Gra ktoś na GTX 660Ti? Jeśli tak to jak to "chodzi".

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...