Skocz do zawartości

Jak Wam chodzi Far Cry 3?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

Czy Far Cry 3 działałby na komputerze z grafiką GT220, procesorem Intel i3-530 i 3GB RAM DDR3? Mam do wyboru wersję na PC lub PS3 i zastanawiam się, czy nie lepiej wziąć na konsole. Przynajmniej miałbym w miarę stałą liczbę klatek na sekundę. Jak myślicie, którą wersję wybrać?

Link to post
Share on other sites

Pograłem 2 godzinki w tego farcry'a, graficznie to liczyłem na dużo więcej bo lepiej od starego crysisa 1 to nie wygląda... drażni zwłaszcza ta kolorystyka, ale pograć można. Wydajność hmm, ustawiłem wszystko na ultra oprócz AA, zamiast tego dając fxaa z NV panelu bo po tych waszych narzekaniach liczyłem na spadki płynności. Jednak na i5 3570K i 680GTX OC nie zauważyłem by gra schodziła poniżej 60fps przy 1080p. Moim więc zdaniem gra jest dość dobrze zoptymalizowana a ci co mają problem z wydajnością po prostu włączają msaa a już nie od dziś wiadomo że ta opcja w grach opartych na deffered renderingu jest zupełnie nieopłacalna). Metro 2033, to jest przykład gry niezoptymalizowanej :)

Edytowane przez kapral.hicks
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

far cry 3 dobra optymalizacja jest, w FHD mam 26fps średnio, a w 720p 51avg.

 

bo nie ma czego się czepiać, a tu każdy lubi się czepiać

Gdzie kropka na końcu zdania? Zdanie z małej litery? bicz plis...

 

a tak wgl nie wiem o co ci chodzi z tym czepianiem ....

Link to post
Share on other sites

Największe dropy klatek są jak się ma post FX zrobiony na wysoko lub wyżej no i samo AA również zabija fps, ja zrobiłem wszystko na max tylko post FX mam na średnio i AA off i teraz fajnie gra śmiga i trzyma w miarę stałe 60 fps, wcześniej post FX miałem na wysoko lub b.wysoko i dlatego takie dropy były.

Link to post
Share on other sites
Chciałem sie zorientowac na jakich ustawieniach i na jakich kartach gracie?

moze tez mi ktos powie co oznaczaja te wszystkie opcje w ustawieniach graficznych. np vegetation lub geometry , bo jak je zmieniam low/medium/high to nie widze wiekszej roznicy w grafie ale w klatkach juz znaczną :)

 

ja gram na gtx 660 OC WF2 i i5 3570k

chodzi mi w 1920x1080 na high/ultra ale mimo wszystko czasem lekko spadnie ponizej 30fps przy duzych lokacjach

 

hejka

 

U mnie na zestawie z sygny gra chodzi bardzo dobrze w 1080p z detalami na Ultra.Oczywiście karta graficzna też po lekkim OC.Początkowo zrezygnowałem tylko z MSAA,które w bardzo dużym stopniu wpływa na wydajność jednak by nie tracić na wyglądzie,a jednocześnie na płynności warto włączyć FXAA w panelu Nvidia dzięki czemu pozbędziemy się ząbkowatych krawędzi dużo niższym kosztem aniżeli w przypadku zastosowania wspomnianego MSAA ;)

Link to post
Share on other sites
U mnie na ulta ma stałe 30fps , chwilami artefakty i dziwne zjawisko rozbłysków i pływania ekranu.

A parzyłeś z V-sync na 1 klatkę ? to pływanie ekranu chyba v-sync na 2 klatki robi u mnie jak włączyłem to też gra pływała jak ryby w akwarium ;p a celowanie z jakimś dziwnym opóźnieniem działało.

 

P.S.

 

Ja ci kolego proponuję zostawić wszystko na ultra ale AA OFF i post FX na średni i masz 60 FPS (całkiem inna gra)

 

Nie cytuj filmów / fotek    // jacekgothic

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Witam!
Otóż mam problem z grą. Jeżeli chodzi o klatki i płynność to jest ok - między 40-60 klatek/s. Poniżej 40 rzadko spada.
Ale wracając do problemu. Przeczytałem całego google'a i nic. Może ktoś tutaj będzie lepszym specem :-) . Gra chodzi normalnie przez ok. 30 minut do nawet półtorej godziny, lecz później mam freez'a i black screen. Przed black screen'em monitor "pyknie", jakby zostało przerwane połączenie na chwilkę z kompem. Przy black screen'ie nie mogę wejść do Windows'a, ani nic zrobić, tylko restart. Moja pierwsza teoria to stery (mam 12.11 bety + CAP2, który poprawia wydajność w FarCry3). Komp przyszedł wczoraj, więc nie pamiętam, czy wszystko było dobrze na starszych sterach 12.10  (nowe ściągałem dziś, lecz w południe też odpalałem i nie wiem czy już wtedy były nowe, czy jeszcze za pierwszym razem ich nie ściągałem, a nic się wtedy nie działo). Druga teoria to za wysokie taktowanie GPU. Mam Gigabyte'a 7970 OC TOP (rev. 2.1 - zablokowane napięcie) ustawionego fabrycznie na 1100mhz. Gdzieś wyczytałem, że obniżenie taktowania może pomóc, lecz nie wiem, czy to prawda, czy nie.
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

i5 3570
MSI Z77 G45
Corsair V. LP 8 GB
Gigabyte 7970 OC TOP
WIN 7 PRO

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...