Skocz do zawartości

Modding - temat ogólny


Recommended Posts

Grubość 3mm IMO. Ogólnie polecam szkło. Pleksa rysuję się od patrzenia i strach kurz zetrzeć żeby rysy nie zostawić. Co do farb to po nałożeniu farby najlepiej prysnąć lakierem bezbarwnym i powinno być ok.

Link to post
Share on other sites

bezbarwna da lekki połysk, a jak się nie rusza lakieru to przecież od leżenia się nie zarysuje :)

 

PS. Jak najlepiej wyciąć okno w budzie oraz czy jest jakas mozliwość zrobić grawerunek na oknie [szybie] i pozniej go podswietlic ledami? :)

Link to post
Share on other sites

W pewnym sensie racja,ale to zależy od farby. Lakier zabezpiecza przed zadrapaniami i daje połysk, takie 2 w 1.

Co do cięcia to możesz użyć dremla lub wyrzynarki. Osobiście wybrałbym wyrzynarkę. O wiele łatwiej i szybciej wyciąć prostą linię. Grawer możesz zrobić dremlem z odpowiednią końcówką,ale nie wiem dokładnie w jaki sposób chciałbyś go podświetlić. Led w grawer?

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie, bo ostatnio zainteresowały mnie taśmy led i myślę czy by kilku centymetrów do kompa nie wsadzić :)

 

Mam w starym zasilaczu taką wtyczkę, czy będzie ona dobra żeby podłączyć ją z ledami do speed fana? i jak zrobić żebym mógł regulować jasność ?

czarny i żółty będzie mi potrzebny tyle wiem :P

 

 http://img221.imageshack.us/img221/7636/20130203113616.jpg

Edytowane przez Pafel
Link to post
Share on other sites

Chcesz podłączyć ledy pod gniazdo na wentylator ? Według mnie to bez sensu, wydaje mi się, że wtedy nie będą świecić stałym światłem tylko tak mrugać z lekka. A po drugie ta wtyczka na zdjęciu to wtyczka od zasilania FDD a nie wtyczka 4PIN do wentylatora

no właśnie dlatego się pytam :P

czyli po prostu do molexa dorobie kabelki :)

Link to post
Share on other sites

Ja pod swoje ledy dorobiłem zwykłą wtyczkę 3 pin i podłączyłem pod regulator obrotów. Świecą ładnie i z regulacją natężenia też nie ma problemu. Znajdę czas to podepnę pod gniazdo na płycie głównej i zobaczę czy będą ew. mrugać i dam znać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Panowie  macie namiary na sklep  gdzie dostanę  fajne oploty  na kable  ? głównie interesują mnie czarne i pomarańczowe  dobrej jakości .

 I takie sprytne narzędzia  jak ma ten Pan na filmiku do wyjmowania pinów

 

 gdzie to mozna dostac ? będę wdzięczny za info

Link to post
Share on other sites

Darmacz

 

Z tym Panem to bym się wstrzymał i to mocno. Po zobaczeniu tematu na forum konkurencji na pewno nic bym u niego nie zamawiał.

 

http://forum.pclab.pl/topic/860571-problemy-z-u%C5%BCytkownikiem-Darmacz-opinie-pr%C3%B3ba-oszustwa/

 

W razie usunięcia linka wklejam kilka cytatów: 

 

"grudniu 2011 podjęliśmy w redakcji decyzję o realizacji ciekawego projektu chłodzenia wodnego.."

 

"Postanowiliśmy więc przeróbkę zlecić osobie, która specjalizuje się w tego typu działaniach - Panu Dariuszowi M., "darmaczowi", dla którego jak to sam powiedział "nie ma rzeczy niemożliwych". Dostarczyliśmy mu obudowę jeszcze w tym samym miesiącu (przypominamy - grudzień 2011), a usługa była płatna z góry – około 1100 zł. Do tego wszystkiego posłaliśmy jeszcze pompkę Laing MCP355, kontroler wentylatorów T-balancer BigNG oraz rezerwuar XSPC. Po podliczeniu Darek odebrał od nas około 1,1 tys zł w gotówce i jest w posiadaniu naszego sprzętu za około 1,2 tys zł."

 

"Więc ze sprzętu stricte komputerowego jest prawie wszystko - za wyjątkiem obudowy, którą miał dostarczyć darmacz. Jest luty 2013, czyli PONAD ROK później, a darmacz nie dostarczył obudowy do dziś. Od lipca są tylko zdawkowe tłumaczenia, że jest problem z nałożeniem powierzchni lakierniczej/anodyzowaniem. Było już kilka terminów dostarczenia obudowy i chyba nie trzeba wspominać jaki jest finał tej sprawy."

 

"Nie pozostaje nam nic innego jak w tej chwili czytelnikom chcącym zmodyfikować obudowę szczerze i z przekonaniem odradzić kontakty z Dariuszem M., darmaczem."

 

Sprawa jest gruba i chyba należy uświadomić ludzi, a tym bardziej nie polecać już nikomu tego osobnika :)

 

PS. W razie naruszenia regulaminu (link z obcego forum), proszę moderatorów tylko o usunięcie linka, ale nie całego posta, bo uważam, że informacje te są jednak cenne dla osób, które mają zamiar coś zamawiać u darmacza.

Edytowane przez c22c22
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szkoda mi Darmacza, tego jak popsuł sobie reputację. W tym kraju był jedyny, który potrafił / potrafi profesjonalnie zrobić niektóre rzeczy, a o przedłużkach nie wspominając, w tym był jest i jeszcze długo będzie bezkonkurencyjny.

No cóż ... Jego sklep wywiązuje się z zamówień, z pewnymi opóźnieniami, ale jednak ...

Ciężko wyrokować nie znając wszystkich faktów a jedynie opinie jednej ze stron.

Poczekajmy, zobaczymy jak się sprawa rozwinie ...

Link to post
Share on other sites

Imo jak w tamacie wpisują się kolejne osoby, w tym bardzo dobrze znany Screamer, to sprawa jest dla mnie jasna. Temat jest tam już prawie od tygodnia, wydaje mi się, że darmacz miał dużo czasu na wytłumaczenie się. To, że tego nie robi oznacza tylko tyle, że ma mnóstwo niedokończonych zamówień i mnóstwo cudzych pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Też mi przykro obserwować tą sytuację bo moje zamówienia do tej pory realizował w terminie i bardzo profesjonalnie (łącznie z przysyłaniem zdjęć przedłużek w różnych konfiguracjach- przymiarek). Nie robił problemu z wysyłki za granicę i nie było z tym wszystko odbyło się bardzo sprawnie. Widziałem też wiele osób które zamawiały u niego różne produkty i były bardzo zadowolone. Myślę że padł ofiarą własnej popularności i tego że robi to wszystko sam, nie zatrudniając nikogo do pomocy. A kto robił ten wie ile jest pracy z przedłużkami. Nie zmienia to faktu że z tego co widać potrafi zachować się bardzo nieprofesjonalnie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...