Skocz do zawartości

Co zrobić aby forum nie "zeszło na psy"?


Recommended Posts

Kolejny który ma problem z moimi punktami reputacji? Słyszę ból du*y!

Tak ci przykro że 2k postów byłeś w stanie nabić a tylko ~5% z tego dostało rep'kę? Biedactwo...

 

Ja sam sobie tego nie wystawiam, jak już miej personalne pretensje do tych co to robią.

Ale skoro jednak dostaję te punkty, to widocznie za coś się należą (większość z nich to repki za zestawy, a te przyznane za durnoty cofnęło przy ostatnim czyszczeniu TS'a) więc takie gadanie możesz zapisać sobie na kartce papieru, potem wsadzić do ładnej koperty i następnie wepchnąć ją sobie w du**ę.

 

To oficjalne stanowisko odnośnie każdej bezrozumnej małpy która rozpocznie temat moich punktów reputacji.

Link to post
Share on other sites

Wrócił mój faworyt! Niestety spamuje tak samo i co gorsza, dalej nie wiem o co mu chodzi...

 

Wracając do tematu, zastanówcie się w swoim gronie nad dożywotnim banem dla tego ogranicznika. Z niego nic nie będzie.

 

"occt prime95 vcore 1.38 temp oc wynik ok ghz"

 

:DDD

 

W sumie to mi tego brakowało.

Link to post
Share on other sites

No ostatnio "trzywyrazowcy" są w modzie.

Za czasów kiedy mnie oskarżano o nabijanie postów, to człowiek miał jakiś honor i zasady żeby umieścić tam chociaż pełne zdanie złożone. A teraz to się gówniarzeria rozbestwiła i klepie pierwsze lepsze kilka wyrazów, albo zdanie w stronie biernej, skacząc od tematu do tematu zostawiając w każdym takie przykre znalezisko.

 

I nawet nie wiem który gorszy, ten tutaj (dam111111) czy Rezerwuar...

Link to post
Share on other sites

A co Wy na to, żeby zerować punkty z końcem roku? Wtedy żadna ranga nie trwała by wiecznie. A za np. range 1000 dawać gwiazdkę która by takiej osobie przechodziła na następny rok, bo to już wartościowa osoba dla forum, ale żeby otrzymać druga musiałaby się w przyszłym roku też wykazać.

Link to post
Share on other sites

Przypominają się promocje ery i idei :D .Różnie można ale ta sytuacja jak jest teraz to patologia . Zawiązał się kącik adoratorów i za całkowite smieci i wyzwiska i chamstwo w ciągu roku to pewnie z 1000 punktów można mieć. Co do mojej propozycji chyba bardziej czytelna.

Link to post
Share on other sites

A co Wy na to, żeby zerować punkty z końcem roku? Wtedy żadna ranga nie trwała by wiecznie. A za np. range 1000 dawać gwiazdkę która by takiej osobie przechodziła na następny rok, bo to już wartościowa osoba dla forum, ale żeby otrzymać druga musiałaby się w przyszłym roku też wykazać.

Takie rozwiązanie wydaje się bardzo rozsądne ale tak jak ktoś pisał wcześniej w odpowiednich kategoriach forum i żeby tylko autor mógł rozdać plusik. Dodatkowo można pokusić się o coś na zasadzie obecnych punktów reputacji tylko w formie "lubię to" albo "popieram". Wtedy widać kto lubi nasz post albo podoba mu się to co ktoś napisał bez konieczności udzielania się w temacie.

Link to post
Share on other sites

Dodatkowo można pokusić się o coś na zasadzie obecnych punktów reputacji tylko w formie "lubię to" albo "popieram". Wtedy widać kto lubi nasz post albo podoba mu się to co ktoś napisał bez konieczności udzielania się w temacie.

To już chyba funkcjonuje, jako tako. Przynajmniej ja mam zwyczaj, w zestawach, dawania repki najbardziej udanemu pomysłowi jeżeli nie ma sensu nic więcej dodawać, a nie chce mi się pisać "brać zestaw tego pana bo najlepszy w tej cenie".

Coś w ramach zapewnienia autora tematu, że porada nie idzie tylko od jednej osoby, ale potwierdzają to też inni.

 

W sumie nie wiem co z tymi punktami reputacji się wzięło, tak mało istotny problem a jednak nabrał tak dużego rozgłosu.

Jakaś dynamika na rynku punktów reputacji mogła by się przydać, tylko najpierw polecałbym zająć się bardziej trapiącymi problemami, a jeżeli już dojdzie do ewentualnych zmian w zielonych punkcikach - przemyśleć to dwa albo i cztery razy, żeby nie było marudzenia i narzekania tuż po zmianach (które też kosztują czas i wysiłek pomysłodawców, dyskutantów ale i administrację wprowadzającą ostateczne zmiany w życie).

 

Niemniej, osobiście myślę, że zwykłe zablokowanie przyznawania tych punktów w działach gdzie nie nabija postów wystarczyłoby aby wprowadzić względny porządek.

Link to post
Share on other sites

Niemniej, osobiście myślę, że zwykłe zablokowanie przyznawania tych punktów w działach gdzie nie nabija postów wystarczyłoby aby wprowadzić względny porządek.

Dokładnie. Trzeba też brać pod uwagę że ktoś z Moderacji pisał że każda ingerencja/zmiana w punktach reputacji będzie oznaczała zerowanie takowych. Mi osobiście jest obojętne to ile kto ma tych punktów, jeżeli ktoś się czymś interesuje i się na tym zna to po poście, wypowiedzi takiej osoby (jeżeli ktoś potrafi korzystać z tego co ma w głowie) można stwierdzić że warto kierować się radami takiej osoby.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Trzeba też brać pod uwagę że ktoś z Moderacji pisał że każda ingerencja/zmiana w punktach reputacji będzie oznaczała zerowanie takowych. Mi osobiście jest obojętne to ile kto ma tych punktów, jeżeli ktoś się czymś interesuje i się na tym zna to po poście, wypowiedzi takiej osoby (jeżeli ktoś potrafi korzystać z tego co ma w głowie) można stwierdzić że warto kierować się radami takiej osoby.

 

Jak bez różnicy to punkty reputacji można zlikwidować całkowicie .Czyż nie
Link to post
Share on other sites

Jak bez różnicy to punkty reputacji można zlikwidować całkowicie .Czyż nie

Nie wiem czy zauważyłeś ale piszę za siebie i jest to moja opinia. Nie wszyscy mogą się zgodzić, trzeba zrobić tak aby większa część użytkowników była zadowolona a nie tylko jednostka. Wiadomo wszystkim nie da się dogodzić zawsze ktoś będzie mieć jakieś ale.

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Przypominają się promocje ery i idei :D .Różnie można ale ta sytuacja jak jest teraz to patologia . Zawiązał się kącik adoratorów i za całkowite smieci i wyzwiska i chamstwo w ciągu roku to pewnie z 1000 punktów można mieć. Co do mojej propozycji chyba bardziej czytelna.

 

http://images.tinypic.pl/i/00216/r9ce2wqmid8z_t.jpg

 

Tak właściwie to przyjemniej by się czytało nawet te 3 wyrazowe posty, gdyby były napisane niekaleczonym językiem polskim.

 

Argumentacja bardzo pomaga, szczególnie kompletnemu laikowi. Trzy-wyrazowe posty to są właśnie śmieci. Moim zdaniem powinny być usuwane szczególnie w tematach gdzie argumentacja jest wymagana.

 

Niejednokrotnie autor tematu wysilił się, napisał co, po co i dlaczego, a w odpowiedzi widze:

"radeon 7850", post niżej ktoś inny pisze "radeon 7870".

Jeżeli ktoś miałby się tak udzielać nie pisząc choćby jednego treściwego zdania dlaczego, to niech lepiej sobie daruje takie pustosłowie.

Edytowane przez nasciturus
Link to post
Share on other sites

W sumie tak .

To wszystko do dogadania .

Najważniejsze to czytelne zasady.Wtedy patologia jest do minimum

Trzy wyrazowe posty (najczęściej pytania) i póżniej odpowiedzi zazwyczaj prowadzą do rozwiązania problemu . Rozpisywanie się może doprowadzić że autor tematu sobie nie poradzi.

Zawsze jak za mało może zadać pytanie . Czyż nie?

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

W sumie tak .

Facet, Ty nawet kropki nie umiesz dobrze ustawić a bierzesz się za wygłaszanie opinii nt. dużych zmian na forum.

 

Nikt specjalnie dla ciebie nie skasuje dotychczasowych punktów reputacji, żebyś mógł się poczuć ważniejszy.

Nie podajesz ani jednego sensownego powodu dlaczego taki zabieg miałby być zastosowany i czepiasz się tych co mają spore ilości zielonych bezwartościowych numerków. Tragedia ucieleśniona.

 

Dyskusja w temacie miała być MERYTORYCZNA a cytowana

patologia

urządza sobie festiwal postów bez treści, wartości i cienia argumentu.

Po raz kolejny mówię, śmierć spamerom/"trzywyrazowcom".

Link to post
Share on other sites

Trzeba jeszcze umieć się stosować do takowych zasad. Znając życie większość "zbuntowanej młodzieży" będzie miała głęboko gdzieś regulaminy i postanowienia. Potrzeba kogoś kto będzie mieć odpowiednie podejście i twardą rękę. No i oczywiście trzeba zacząć szerzyć odpowiednie zachowanie wśród użytkowników aby wszyscy zwracali na takie odchyły uwagę i reagowali.

 

Kończ Waść, wstydu oszczędź

A niech pisze niech się kompromituje dalej, Igoruss zobaczy pousuwa posty, wlepi warna i tyle.

 

Odnośnie zmian można też stworzyć grupę szybkiego reagowania osób których zadaniem było by wysyłanie raportów do moderacji. Musieli by to być ludzie z dużym zapałem, chęciami oraz ilością wolnego czasu.

Link to post
Share on other sites

Sid tak każdy ale ile osób to robi ? A taka grupa składała by się z takich ludzi którzy chcą i będą to robić. Jeżeli moderacja zbyt wolno reaguje to albo nie ma czasu albo trzeba więcej członków. Musimy pamiętać że to też ludzie i nikt im nie płaci aby siedzieli 24/7 i obserwowali forum

Edytowane przez Razzielus
Link to post
Share on other sites

Co do support teamów czy tam innych rang dowiemy się więcej jak administracja coś w końcu wymyśli - bo na razie wiemy że myślą, stąd czekajmy.

 

 

Musimy pamiętać że to też ludzie i nikt im nie płaci aby siedzieli 24/7 i obserwowali forum

Nikt też nie dostaje prestiżu płynącego z zielonego nicka za darmo.

Ja od zawsze mówiłem - jak nie ma czasu albo chęci to niech zrezygnuje z posady moderatora, na jego miejsce znajdzie się inny chętny. A jeśli nie - to niech robi robotę, na którą się dobrowolnie zapisał.

Tak to działa wszędzie na świecie.

 

Odnośnie grupy szybkiego raportowania to nie jestem przekonany - kolorowa kamizelka i odznaka dająca uprawnienie/zachętę/nagrodę(?) dla tego kto używa ogólnodostępnego przycisku? No coś tu nie pasuje.

 

Natomiast wprowadzenie przykładu, zachęcenie normalnych użytkowników do zgłaszania i pozytywny wizerunek tego zjawiska wspieram jak najbardziej. Co do złej strony tego zagadnienia, czyli zgłaszania pierdół i rzeczy które kogoś wprawiają w ból du*y a nie są niezgodne - to już robota dla moderatorów aby te niepoprawne raporty i ich autorów wyplenić.

Link to post
Share on other sites

Ja cały czas raportuje te jego trzy-wyrazowe (czasem nawet jednowyrazowe!), nic nie wnoszące, niepotrzebne posty ale nikt z nim nic jeszcze nie zrobił bo jak widać ma się dobrze.

 

Potem tylko się tematy ciągną na 10 stron bo taki jeden z drugim muszą zadawać po jednym pytaniu z osobna zamiast zadać wszystkie naraz, albo komentują każdy powyższy post głupim stwierdzeniem. Aż się czytać odechciewa.

Długie sygnatury odeszły z tego powodu (przerywanie ciągłości czytania) więc takie wypowiedzi powinny być ścigane z tego samego tytułu, już poza brakiem argumentacji i składnej wypowiedzi.

 

E: A propos jednowyrazowych postów

 

945

 

965

 

Srsly?

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Odnośnie grupy szybkiego raportowania to nie jestem przekonany - kolorowa kamizelka i odznaka dająca uprawnienie/zachętę/nagrodę(?) dla tego kto używa ogólnodostępnego przycisku? No coś tu nie pasuje.

Właśnie chodzi o to aby nie było odznaki kolorowego niku ani osobnej grupy tylko powiedzieć że taka grupa będzie stworzona i zobaczyć czy ktoś będzie chętny. Oczywiście moderacja się naradzi i wybierze odpowiednich ludzi reszta forum nie musi wiedzieć kto to. Dodatkowo przydzielić jednego moderatora dla tej grupy aby zgłoszenia były wysyłane przeważnie do niego i w ten sposób mamy Zorganizowaną grupę szybkiego działania ^^

Link to post
Share on other sites

Właśnie chodzi o to aby nie było odznaki kolorowego niku ani osobnej grupy tylko powiedzieć że taka grupa będzie stworzona i zobaczyć czy ktoś będzie chętny. Oczywiście moderacja się naradzi i wybierze odpowiednich ludzi reszta forum nie musi wiedzieć kto to. Dodatkowo przydzielić jednego moderatora dla tej grupy aby zgłoszenia były wysyłane przeważnie do niego i w ten sposób mamy Zorganizowaną grupę szybkiego działania ^^

 

Jestem za tym pomysłem, sam bym się zapisał do takiej grupy :).

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...