Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów benchmark.pl.

 

Piszę o rozwianie dylematu dotyczącego poniższej obudowy:

 

http://www.proline.p...EFINE R4 BK US3

 

Z dnia na dzień chcę się zaopatrzyć w ów produkt, ale mam pewien problem,

otóż w/w obudowa będzie stała zabudowana (w biurku), tzn. po lewej i prawej pozostanie ok 1 - 1,5 cm wolnej przestrzeni oraz ok 10 cm nad obudową, tzn. ciasno.

 

Tak jest skonstruowane biurko, a nie ukrywajmy obudowa jest szeroka :)

 

Czy takie ciasne zabudowanie będzie miało faktyczny wpływy na wysokość temperatur w wnętrzu ?

 

Czy wyciąć otwory w płytach biurka umożliwiające swobodny przepływ powietrza ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź...

Edytowane przez Hipo82
Link to post
Share on other sites

Sam używam R3 i z bocznej wentylacji nie korzystam (przepływ powietrza mam od przodu do góry oraz tyłu, na boku mam zaślepkę). W twoim przypadku, dokupiłbym dwa wydmu****ące wentylatory na sufit obudowy (ja mam jeden). Jeśli nie zamierzasz kręcić CPU do granic możliwości (u mnie 2600k@4.2, scythe mine) i wkładać palników pokroju GTX480 (u mnie sapphire hd6870 stock) nie powinno być problemu (kanapki nie wejdą do R3 - za krótka, nie wiem jak R4). Zabudowywanie obudów jest pomysłem z założenia niepoprawnym, niemniej w tym przypadku wyraźne problemy nie powinny wystąpić, przy założeniu, że zestaw nie będzie palący.

Edytowane przez maryaChi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy takie ciasne zabudowanie będzie miało faktyczny wpływy na wysokość temperatur w wnętrzu ?

nie

 

 

Czy wyciąć otwory w płytach biurka umożliwiające swobodny przepływ powietrza ?

tym bardziej nie

 

jedyne czego ta buda potrzebuje to pary wentyli na froncie, pary na dachu, oraz jednego na plecach, reszta otworów i tak idzie do zaślepienia

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@bonuz

Nie. Tył nie jest zabudowany.

 

@maryaChi

 

OC CPU do granic możliwości nie zamierzam, zazwyczaj ok 10 - 20% więcej niż standardowe taktowanie (prawdopodobnie wyląduje i5-3570k lub i7-3770k), palnik :) pewnie max 570Ti bez OC.

 

Tak jak piszecie dołożę odpowiednie wentylatory wydm....jące na górę... i powinno być w porząku...

 

Dziękuję

Link to post
Share on other sites

przełóż referencyjne na dach, a na tył i przód kup coś porządnego

 

Ja mam dwa wentyle z przodu (fractale), jeden z tyłu (zephyr) i zasilacz ustawiony tak, żeby wydmuchiwał powietrze ze środka obudowy. I jak na razie nie mam problemów z temperaturami.

 

Pomysły są... o to chodziło :)

Pokombinuję jak tylko obudowa stanie w swoim miejscu :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...