Skocz do zawartości

AMD radeon 7870 vs Nvidia GeForce gtx 660 (nie Ti)


Recommended Posts

Witam!!

 

Ostatnio oglądam różne testy Radeona 7870 i GeForca 660.

Głównie opierałem się na wydajności w grach, gdyż taka karta mnie interesuje :), oczywiście żeby było sprawiedliwie obie karty pochodziły od Asusa. W testach raz lepiej wypada GeForce, raz Radeon..

Jednak Asus Geforce jest nieco tańszy no i ma tego swojego physX, natomiast Radeon ma większą szynę bo 256 bit..

 

No i teraz pojawia się dylemat, którą kartę wybrać ?? Dodam że procesor, jaki zamierzam kupić na 100% to Intel core i5 3570k :).

 

Proszę więc o wasze obiektywne opinie i wypowiedzi c:

Link to post
Share on other sites

Tak jak up radeony dużo lepiej się kręcą, większa szyna dzięki czemu unikniesz spadków fpsów, które w gtxie słyszałem że się zdzarzają, i tak właściwie po wydaniu nowych sterowników seria hd7xxx dostała niezłego kopa :P (przetestowałem to sam na swoim hd7950), więc sądze że hd7870 będzie lepszym wyborem :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Panowie ignorujac gtx660 robicie blad. Przeciez faktem jest ze producenci gier preferuja bardziej nvidie. Posiadam gtx660 oc od asusa. Jestem bardzo zadowolony cisza.Wydajnosc np w bf3 moim zdaniem wyzsza niz srednio mocno podkreconego radena 7870 na 12.11 beta. Oczywiscie wezmy pod uwage ze gtx tez mozna podkrecic a no i cena srednio o 100zl mniejsza od radeona

Link to post
Share on other sites

Ale ja nie mam zamiaru nikomu nic udowadniac. Druga sprawa ze sam stalem przed dylematem 7870 czy gtx 660. Nie probuje krytykowac radeona 7870 ale stawianie go wyzej niz gtx 660 jest moim zdanien gleboko uprzedzone

 

Nic podobnego sam mam radka 7870 i przed wyjściem sterów 12.11 dostawał niezłe baty od gtx 660 [ oczywiście nie podkręconego ] natomiast na nowych sterach wydajność w tych grach gdzie radek 7870 mocno odstawał bf3 Uległa drastycznej poprawie dodatkowo radeon 7870 deklasuje tego gtx pod względem oc po podkręceniu obydwu kart gtx 660 nie ma czego szukać [ pomijam sławne spadki wydaności o których głośno było na forach ]
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Nic podobnego sam mam radka 7870 i przed wyjściem sterów 12.11 dostawał niezłe baty od gtx 660 [ oczywiście nie podkręconego ] natomiast na nowych sterach wydajność w tych grach gdzie radek 7870 mocno odstawał bf3 Uległa drastycznej poprawie dodatkowo radeon 7870 deklasuje tego gtx pod względem oc po podkręceniu obydwu kart gtx 660 nie ma czego szukać [ pomijam sławne spadki wydaności o których głośno było na forach ]

 

Tylko ja sie tak zastanawiam czy optymalizacje sterowników nie polegają czasami na cięciach grafiki w danej grze tak by były niewidoczne a dawały te kilka fps więcej-panowie nie oszukujmy sie.
Link to post
Share on other sites

HEHE. TEORIE RODEM Z BISKUPINA :P

 

hahah dobre to ja mam taką teorie że przy tesselacji geforce będzie szybszy ;)

ATI ma troche inną budowę wiecej ropsów szerza szyna = mniejsze opóźnienie mniej shaders wolniejsze oświetlanie

Nvidia wąska szyna mało ropsów = większe opóźnienie, więcej shaderów szybkie oświetlanie

i się wydajność kart ze średniego segmentu wyrównuje

 

Tylko ja sie tak zastanawiam czy optymalizacje sterowników nie polegają czasami na cięciach grafiki w danej grze tak by były niewidoczne a dawały te kilka fps więcej-panowie nie oszukujmy sie.

 

Widać widać jak się dobrze przyjrzeć myślisz że nvidia kiedyś tak nie robiła.

 

Tak na prawdę wszystko jedno co kupisz procesor na tyle mocny że można sobie pozwolic i na 2 takie karty.

Kup co tańsze bo jak dołózysz to będzie dylemat 660TI vs 7950 czy dołóżyć do GTX670 a możę 7970 vs GTX680 i tak można w nieskończoność, zafanbojuj albo żuć monetę.

Zawsze lepiej oszczędzać i kupić 7850 1GB za 650zł i podkręcić na allegro najtanszy GTX660 kosztuje 770zł to jeszcze nie ma trageddi można brać.

Link to post
Share on other sites

Tak szczerze to już zostawmy tę 660 vs 7870... nie wiem czy Asus to dobry pomysł. Po pierwsze złe opinie o ich serwisie, po drugie ceny kart, po 3 w obu przypadkach raczej możemy dostać lepsze konstrukcję. W gtx 660 powszechnie chwalona bardziej jest MSI, można wziąć też pod uwagę Gigabyte.. a w 7870 też można zastanowić się nad Gigusiem oraz nad MSI z mojego podpisu(tania karta z dobrym potencjałem OC).

 

Też stałem przed tym wyborem i wziąłem radeona, głównie ze względu na OC i szynę, nie zamierzam zmieniać nic w kompie przez kilka lat, toteż dlatego zdecydowałem się na procka z możliwością mocnego OC(5.0ghz już było dla próby) i kartę z możliwością dobrego OC oraz szerszą szyną.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Jakieś potwierdzenie w formie testów?

Chociaż i tak wiadomo, że BF3 woli GFy.

 

kolega dobrze mówi, w 1920x1080 ultra x4 GTX 660 jest jak 7870.

 

http://www.abload.de/img/b319ux4mss88.png

 

mnie nie pytaj o dowody tylko poczytaj moje testy GPU i tyle.

 

niemniej ja bym kupił 7870 i kręcił. Zawsze też to przewaga w postaci 32 ROPów i szyny 256b.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

kiedy był robiony ten test?? Pytam z ciekawości... choć to może mieć znaczenie też dla autora.

 

edit- widziałem tę Twoją stronę, ciekawa... tylko jakoś nie mogę znaleźć testu hd7870, a w tabelce podajesz jakieś tam wyniki, skąd one się wzięły?

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

temtow takich jak wody w rzece tu bylo ...

7870 jest wydajniejszy i bardziej podatny na OC . z palcem w nosie osiaga pulap 7950 o czym 660 moze zaqpomniec

co do wiekszej wydajnosci sw stocku mialem na mysli mi fps co przy 192bitach 660-ki doskwiera

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

kiedy był robiony ten test?? Pytam z ciekawości... choć to może mieć znaczenie też dla autora.

 

edit- widziałem tę Twoją stronę, ciekawa... tylko jakoś nie mogę znaleźć testu hd7870, a w tabelce podajesz jakieś tam wyniki, skąd one się wzięły?

 

bo miałem 7870 którego robiłem wczesniej do testów by miec bazę wykresów ale nie zrobiłem artu o nim.

ta karta http://www.sapphiret...&pid=1487&leg=0

 

Test 660 (Zotac) był robiony jakoś z tydzień po premierze. Wyniki 7870 do wykresów były juz wtedy gotowe z tego co pamiętam.

http://pcarena.pl/testy/show/geforce-gtx-660-tanszy-brat-ti-w-cenie-ponizej-tysiaca-zlotych.html

 

teraz to nadrobię bo robie porównanie msi 660 ti power edition i msi 7870 hawk

 

PS.

a strona nie moja, ja tylko tam "pracuje" :-> i współrozwijam portal.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...