Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

GPU Gate ciąg dalszy .. na konkurencyjnej stronie popełnili newsa jakoby PS4 Pro miała dostać osobne drugie GPU, tak, że jedno jest standardowym GPU od PS4 a drugie mocniejszym co razem w trybie współpracy daje 4.2 TFLOPs ... no comment. Ja informatykiem nie jestem ale zrozumiałem coś zupełnie innego z artykułu jurogejmera. Nowe GPU to po prostu Stare GPU -> kopiuj wklej doklejone do poprzedniego a wszystko w niższym procesie i podbite zegary. Przy pracy jako "classic" deaktywuje się połowę jednostek obliczeniowych a taktowanie jest zbijane do tego z PS4. Jak widać spece od "CzystegoPeceta" czytają po swojemu. Albo niech mnie ktoś poprawi albo mamy prima aprillis.

 

PS ich spece wydedukowali nawet, że te grafy będą działały na zasadzie CrossfireX :D


GPU Gate ciąg dalszy .. na konkurencyjnej stronie popełnili newsa jakoby PS4 Pro miała dostać osobne drugie GPU, tak, że jedno jest standardowym GPU od PS4 a drugie mocniejszym co razem w trybie współpracy daje 4.2 TFLOPs ... no comment. Ja informatykiem nie jestem ale zrozumiałem coś zupełnie innego z artykułu jurogejmera. Nowe GPU to po prostu Stare GPU -> kopiuj wklej doklejone do poprzedniego a wszystko w niższym procesie i podbite zegary. Przy pracy jako "classic" deaktywuje się połowę jednostek obliczeniowych a taktowanie jest zbijane do tego z PS4. Jak widać spece od "CzystegoPeceta" czytają po swojemu. Albo niech mnie ktoś poprawi albo mamy prima aprillis.

 

PS ich spece wydedukowali nawet, że te grafy będą działały na zasadzie CrossfireX :D

PS2 .. ok benchmark zerżnął dokładnie to samo info. Szkoda, że tekst o tym jak GPU zostanie podwojone wielkością na zasadzie tak jakby otworzyć skrzydła motyla - lustrzane odbicie GPU, nie zamienili, że oprócz standardowego GPU w PS4 Pro dostępny będzie również motyl z otwartymi skrzydłami ;)

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wszystko zależy od tego jakie gry preferujesz. 

 

Jeśli lubisz gry przygodowe, to zdecydowanie: Uncharted: Nathan Drake Collection, Uncharted 4, The Last of Us Remastered, Ratchet & Clank. Z gier wyścigowych to tanio można wyrwać dobrego Driveclub'a. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Już zjadłem. Była nawet relacja :->

 

Jestem ciekaw co wyjdzie z tego długofalowo. Na chwilę obecną mamy tylko okrojoną listę tytułów na PS4Pro, a jakość "apdejtu" zależy od małp kodujących poprawki - i wracam do mojego niegdysiejszego pytania, kto i jak będzie to robił. Komu się to opłaca? Obecna polityka stawia priorytet na PS4, a Pro jako dodatek, więc fine by me. O ile wersja Pro nie stanie się tą bardziej popularną powinno pozostać tak jak jest i nie mnożyć problemów dla posiadaczy Vanilla PS4... ale co ja tam wiem.

giphy.gif

Link to post
Share on other sites

Może z czasem wyprze zwykłe i będzie na kolejne 2-3 lata przedłużając żywotność generacji. Będzie łatwiej uzyskać magiczne 60/1080, będzie trochę więcej mocy, ale dopiero jak vanila umrze śmiercią naturalną (pewnie ze względu na brak mocy). Jeśli więcej nowych użytkowników weźmie wersję pro, a większość starych z czasem się przesiądzie to tak to widzę, jeśli nie... to do tej pory nie wiem po co im/nam ta konsola.

Link to post
Share on other sites

Vanilla raczej nie umrze imo, za dużo tego sprzedali żeby w którymś momencie olać. Chyba, że liczą, że w przeciągu najbliższego roku, dwóch lat wszyscy się przesiądą na pro, w co wątpię, że nastąpi. Mam wrażenie czytając po necie, że ludzie się trochę na sony zdenerwowali za ten wyczyn.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego jak bardzo Sony będzie naciskać na Devów żeby robili coś dodatkowego dla Pro, bo nie oszukujmy się ale skoro głównym celem nadal jest vanilla, a Pro to tylko dodatek to który developer sam z siebie będzie zasoby przekierowywać do klepania czegoś ekstra? Skoro podstawą jest aby na vanilli wszystko było si bo nie może być exów i nie może działać vanilla gorzej.

Link to post
Share on other sites

Będzie się to opłacać tym co mają na wydaniu największe hity, najbardziej napędzony marketing i gry "widowiskowe" które siłą rzeczy będą dużo czerpać z 4k czy większej płynności (ścigałki, fpsy, wszystko z "wow" widokami). Myślę, że wydawcy, przynajmniej Ci kompetentni, zrobią sobie badanie rynku i sprawdzą czy ich target korzysta z takich rozwiązań i czy opłaca im się inwestować w bonusy do Pro. 

 

I pytanie, czy koszty produkcji ekstra kodu przewyższą potencjalny zarobek czy nie. Może być to zbawieniem w czasach coraz wyższych inwestycji w samą produkcję gry, dając większy rynek zbytu, ale z drugiej strony jeśli rynek PS4Pro będzie zbyt mały to mogą się na tym przejechać. A zawsze można kupić to samo na vanille... Nie wiem, jak bym tego nie rozkminiał wszystko wraca do opcji gdzie Pro z czasem wygryza vanille, inaczej to w mojej głowie nie ma sensu...

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze opcja, że Pro będzie się cieszyć kiepskim zainteresowaniem co zostanie przez devów dostrzeżone jako zbędna inwestycja czasu i kosztów więc ograniczą się do mało widowiskowych upgrade'ów względem zwykłego ps4.

 

Na chwile obecną nie opłaca im się inwestować z Pro bo vanilli jest 36 milionów? Co by nie robili to Pro nie zbliży się nawet do połowy tego wyniku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

podobno spadki fps w produkcjach gdzie mamy 60 jest spowodowane tym, że konsola renderuje to w o wiele wyższej rozdzielczosći niż 1080p i na końcu poddaje downscalingowi stąd np mamy bardzo dobry AA na Pro

 

Powinni to rozwiązać trochę inaczej

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

nic się takiego nie dzieje bo i tak głównym modelem jest ps4, a pro to tylko OPCJA dla posiadaczy tv z większą rozdzielczością 

nic tu exclusive nie wyjdzie tylko na PRO

My gracze konsolowi (chociaż graczem PC też jestem lecz jednak miej zagorzałym)  mamy za to większy  ból brzucha widząc jakie cudowne porty wychodzą co chwila na PC i to za jaką cenę ostatnio :-) o jakiś większych grach ex nie wspomnę bo takich po prostu nie ma

 

ale cach bajera bo gównobórza zaraz będzie ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

W konsolach chodzi głównie o to że masz jedną konsolę na 6,8 lat. Nie martwisz się o jakieś tam ustawienia grafiki. A to co się dzieje na rynku pecetowych gier to wina tylko i wyłącznie.. graczy. Bo kupują taki szajs, potem marudzą, że gra zabugowana, beznadziejna optymalizacja itp. Ale i tak potem kupują kolejne szajsy pierwszy z brzegu najnowszy CoD. Taka prawda niestety. Nie mam nic do konsol ale jak ostatnio grałem na wypożyczonej PS4 to mnie przez te 30FPS szlak trafia ;) Po prostu jestem zbyt przyzwyczajony to 1440p/60fps ale wiadomo. Nie każdy ma taki problem ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...