Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

To coś jest chyba nie tak z tą konsolą. Ja na swojej CUH-1216A przechodziłem U4 niedawno i konsola chodziła delikatnie głośniej niż w menu, z pewnością nie był to poziom odkurzacza na wysokich obrotach.  :D

 

W innych grach się dzieje to samo? 

Link to post
Share on other sites

No to ładny odrzutowiec, jak działa tak jak w 4 minucie.  :o PS4 mam od listopada i nie zdarzyło się by kiedykolwiek tak głośno chodziła. 

 

Teraz w plusie jest Lords Of The Fallen to możesz spróbować (chyba powinieneś mieć możliwość użycia 2 tygodniowego triala ps plus).

Link to post
Share on other sites

Zrobił się hardwarowy pierdolnik. Opcje/presety ustawień to iluzja wyboru - każda z opcji jest jednocześnie złą, poświęcamy albo jakość obrazu albo płynność animacji. Gry jakie były takie będą, co gorsza, nie zmusza to jak niegdyś do piłowania wydawanych gier pod względem optymalizacji, bo teraz można "sprzedać" dowolną historię pod szyldem "chcesz płynniej, zmień preset" natomiast biorąc pod uwagę całość, nie będzie pewnie ani płynnie ani ładnie, bo nie musi być. Iluzja wyboru dodaje nam x płynności, albo x detali, jedna opcja różni się od drugiej więc... jest lepiej? A no niekoniecznie. Nowy hardware powinien ustawić jeden standard - 1080p/60 fps z jak najlepszymi detalami jakie da się wycisnąć, z opcjonalnym poucinaniem tego i owego dla rozdzielczości 4k dla chętnych. To byłby krok naprzód. To co jest teraz nie zmienia nic, mamy albo złe tekstury albo złe fpsy - czyli tak jak do tej pory.

 

Nie jest też nigdzie powiedziane które gry będą miały te dodatkowe opcje dla PS4Pro, może z czasem wszystkie, może nie. Ja mam nadzieję, że skoro konsole dobitnie chcą pokazać że stają się PCtami, to może dzięki temu ktoś zacznie lepiej optymalizować porty.

 

Ach, bym zapomniał...

giphy.gif

 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
każda z opcji jest jednocześnie złą,

 

Dlatego pozostanę przy starej wersji. Gdybym chciał się bawić w dobieranie ustawień i porównywanie jakości obrazu, mając na względzie jeszcze fps'y to wróciłbym do PCMR. 

 

Chciałbym mieć kiedyś możliwość i pewnie będę ją miał aby porównać na dobrym tv obraz w 4k i skalowany FHD w odległości roboczej 2-3m. Czy ta gra jest warta świeczki. Jak wpadnę kiedyś do starszych na obiad to podłącze R9 390 do telewizora staruszka. O ile nie będzie go w domu  :evil:

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Ten dźwięk jest porównywalny do tego z ~4 min

https://www.youtube.com/watch?v=adHm00MS5_I

 

Obecnie mam tylko U4 :P

 

Jaka masz wersje CUH ?

Moja pierwsza cuh 1004 i druga 1116

Wyly jak oszalale odkurzacze

 

W grudniu kupilem cuh 1216 i jest cisza jak na xone nawet po 3h w uncharted 4

Doslownie jest ledwo slyszalana nawet w nocy

 

Zobacz jaki masz cuh bo jak 1216 i wyje to masz cos nie tak

Link to post
Share on other sites
Zresztą ciekawi co może być właśnie powodem takiego wycia? Zepsuty czujnik temperatury, wentylator czy coś jeszcze innego?

Też się zastanawiam bo to nie jest normalne żeby poziom hałasu był niemalże taki sam jak w pierwszych PS4. Nie dość że głośna to jeszcze dość ciepła. Jutro jeszcze obadam jak będzie to samo to pisze do Agito bo coś tu ewidentnie nie gra.   

Link to post
Share on other sites

Rafał ja też tak mam , tylko że to mój to pierwszy model odrzutowca. W pokoju gdzie śpi żona i dzieciak to mogę zapomnieć o graniu xd.

Uncharted 4 ukończyłem w drugim pokoju. Teraz zastanawiam się nad Gtx 1070-80' i zostawić konsole, w co chciałem zagrać to zagrałem jeśli chodzi o konsole.Reszta na win 10.

Link to post
Share on other sites

Up

Pierwsze modele tak mialy

Alo on ma 1216 i nie powinien tak chodzic

Jak pisałem ja mialem i 1004 i 1116 i byly to odkurzacze a kupiony w grudniu 1216 cisza jak makiem zasial nawet w czasie ciszy nocnej :)

Slimy sa podobno jeszcze cichsE gdyz tam przeszli na 14/16nm

Link to post
Share on other sites
Teraz zastanawiam się nad Gtx 1070-80' i zostawić konsole, w co chciałem zagrać to zagrałem jeśli chodzi o konsole.Reszta na win 10.

Gdybym miał sporo wolnej gotówki a przede wszystkim czas na granie to jak najbardziej uważam to za dobry pomysł. Na PC zawsze jakość będzie najlepsza. Po wyjściu PS4 Pro natomiast ten balans może się trochę zmienić, przy tej mocy sprzętu już na prawdę różnice graficzne według mnie będą minimalne , bo gry będą w jakośći "high" a przeskok cenowy z 1700 zł na 4500 zł PC ogromny. 1700 na "high" a 4500 na "ultra" - mniejwięcej tak to wygląda (to oczywiście spora generalizacja ale dla mnie prywatnie tak to wygląda).

 

Sony wreszcie trochę podgoni temat - za RX 480 + pad + Win10 trzeba zapłacić 1850 zł ... + cała reszta komputera, przy konsoli o mniej więcej tej samej mocy za 1850 zł pewnie jeszcze grę na start dostaniemy. Można powiedzieć, że konsola znów może się stać opłacalna (dla pewnej grupy ludzi).

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

 

 

Można powiedzieć, że konsola znów może się stać opłacalna

 

YYyyy. . .  a kiedy nie była opłacalna? Obecnie XO i PS4 można wyrwać w cenie nawet poniżej 1K. A gry można wymieniać i odsprzedawać z małą stratą. Gdzie na pc zostaje tylko "wypożyczona" dla ciebie. 

Link to post
Share on other sites

To świetna cena ;) W piątek złożyłem reklamacje do Agito i zobaczymy co w poniedziałek odpiszą, chociaż nie wiem czy nie szybciej będzie to załatwić bezpośrednio przez autoryzowany serwis producenta. Nawet samo Agito zachęca żeby robić to przez serwis bo jest zdecydowanie szybciej niż za ich pośrednictwem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...