Skocz do zawartości

Procesor i grafika za ok. 2000 zł. Co wybrać?


Recommended Posts

Witam.

Tak jak w temacie, poszukuję procesora i karty graficznej z przeznaczeniem na gry.

Kwotę jaką jestem w stanie przeznaczyć to około 2000 zł (+/- 200 zł). Obecnie posiadam

konfigurację przedstawioną poniżej. Pragnę zaznaczyć że płyta główna również za jakiś

czas bd wymieniana.

  • Procesor: Intel Celeron G530
  • Płyta główna: ASRock B75 Pro-3M
  • Pamięć RAM: Kingston HyperX 2x2GB 1600 MHz CL9 Intel XMP X2 Grey Series
  • Dysk twardy: Seagate Baracuda ST2000DM001
  • Zasilacz: Antec HCG 520-EC
  • Obudowa: Fractal Design ARC Mini
Link to post
Share on other sites

Faktycznie, to jest M-atx... kompletnie tego nie zauważyłem :P

Sid ma rację, polać mu :D

Ewentualnie można jeszcze jakiegoś "nipodkręcalnego" procka wybrać do tego zestawu i zaoszczędzić pare groszy, lub do grafy dołożyć, ale do już od Autora tematu zależy, czy będzie robił OC.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile miejsca jest w tym Arc Mini, ale trzeba też będzie zwrócić uwagę na te długie karty graficzne, żeby nie było niespodzianki jak się nie zmieszczą.

Oraz ile lat ma ten antec (zasilacze z wiekiem tracą sprawność), żeby się upewnić że udźwignie zasilanie jakiegoś graficznego potwora.

Chłodzenie sprawa drugorzędna, bo to bardzo przewiewna obudowa.

 

No ale jak autor powie nieco więcej, to się konkretnie doradzi :)

Link to post
Share on other sites

Sytuacja wygląd następująco: ta Fractal Design Arc Mini jest bardzo przewiewna, miejsca na karty graficzne jest 29 cm z włożonym koszykiem na dyski a 43 cm bez koszyka.Natomiast płyta, którą potem zamierzam kupić to coś pokroju ASRock Fatal1ty Z77 Professional-M.

 

Najbardziej jestem przekonany do Intela Core i5 3570k oraz Asusa GTX 660 Ti (wersja DirectCU II Top), ale chcę usłyszeć wszystkie za i przeciw.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...