Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Prawdę mówiąc to nie zwracam uwagi na żadne. Ważne dla mnie temperatury i napięcie.

No moja sztuka nawet 4.2 all core nie pociągnie, słaby sylikon wiec pompuje tego voltarzu. Nie mam żadnego pbo włączonego

O kurde, teraz zauważyłem ze aż 1.5V mi poleciało.. No cóż, jak się popsuje to mam gwarancje, używam zgodnie z zaleceniami

Link to post
Share on other sites

No moja sztuka nawet 4.2 all core nie pociągnie, słaby sylikon wiec pompuje tego voltarzu. Nie mam żadnego pbo włączonego

O kurde, teraz zauważyłem ze aż 1.5V mi poleciało.. No cóż, jak się popsuje to mam gwarancje, używam zgodnie z zaleceniami

No i właśnie o to w tym całym zamieszaniu chodzi. Płyta "oszukuje" procesor że ten ma jeszcze zapas mocy. W twoim przypadku max power wyświetlało 88,5W gdy tak naprawdę ciągnął coś około 98W i to jest te brakujące 10%. Ryzen sobie "myśli" że temperatury spoko, zapas mocy jest, to podbiję sobie napięcie na 1,5V :D Moim zdaniem to działanie na niekorzyść klienta i celowe postarzanie produktu no bo ile vrm i cpu zniesie takiego katowania? Okres gwarancyjny pewnie bez problemu ale co dalej? Pamiętajcie że większość userów jednak nie zagląda do biosu minimum raz na tydzień tylko kupuje sprzęt, włącza i ma działać.

Link to post
Share on other sites

"Numbers above 100% = less power consumption and produce less heat. Numbers below 100% increase power consumption and produce more heat."

Po 1 ten cały pomiar ma się robić podczas obciążenia, a nie w idle.
Po 2 im bliżej 100% w czasie np Cinebencha tym jest ok, wartość 100% jest ok. im niżej tym płyta źle wrzuca.
Test robi się na stock/auto.

Ja w idle mam nawet 700%, ba nawet mam 900% ^^ ale zapewne dlatego, że byłem afk i komp zero obciążenia, ta najniższa wartość jaką widać na screenie to po graniu w Wildlands, czyli wszystko wydaje się w normie przy obciążeniu, jak ostatnio sprawdzałem z Cinebenchem to bez dawania priorytetu wysoki/czasu rzeczywistego, to ta wartość oscylowała między 103-105%, więc jakby energooszczędny, bo wartości poniżej 100% tej całej dewiacji to płyta doładowuje prockowi.
Moja sztuka nigdy nie widziała 1.5v, a 1.4v to rzadkość, tylko jak gram w stare gierki z 1-2 rdzenie jak lecą na 100%

N08sE5h.png

Link to post
Share on other sites

No i właśnie o to w tym całym zamieszaniu chodzi. Płyta "oszukuje" procesor że ten ma jeszcze zapas mocy. W twoim przypadku max power wyświetlało 88,5W gdy tak naprawdę ciągnął coś około 98W i to jest te brakujące 10%. Ryzen sobie "myśli" że temperatury spoko, zapas mocy jest, to podbiję sobie napięcie na 1,5V :D Moim zdaniem to działanie na niekorzyść klienta i celowe postarzanie produktu no bo ile vrm i cpu zniesie takiego katowania? Okres gwarancyjny pewnie bez problemu ale co dalej? Pamiętajcie że większość userów jednak nie zagląda do biosu minimum raz na tydzień tylko kupuje sprzęt, włącza i ma działać.

Skad te 98? 100% to domyslne, wszystko powyzej przeklamuje?

Link to post
Share on other sites

Jezus z Nexusa to pokazywał na filmiku. Taichi X570 miał ten współczynnik 32%, pokazywał package power ok. 60W dla R9 3900X gdzie tak naprawdę sam procesor ciągnął ponad 170W. Więc jeśli ten współczynnik jest poniżej 100% pod obciążeniem to odczyty pokazują zaniżony pobór prądu przez procesor. W twoim przypadku 88,5W (odczyt) / 0,908 (współczynnik) = 97,5W (faktyczny pobór prądu). Tak to przynajmniej rozumiem.

A w ogóle to jaki masz procesor bo na screenie chyba nie widać?

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Jezus z Nexusa to pokazywał na filmiku. Taichi X570 miał ten współczynnik 32%, pokazywał package power ok. 60W dla R9 3900X gdzie tak naprawdę sam procesor ciągnął ponad 170W. Więc jeśli ten współczynnik jest poniżej 100% pod obciążeniem to odczyty pokazują zaniżony pobór prądu przez procesor. W twoim przypadku 88,5W (odczyt) / 0,908 (współczynnik) = 97,5W (faktyczny pobór prądu). Tak to przynajmniej rozumiem.

A w ogóle to jaki masz procesor bo na screenie chyba nie widać?

3600

Link to post
Share on other sites

No to ciekawe bo nie dostałem żadnej faktury.


Jest jeszcze takie sformułowanie

"Problematyczna może być natomiast sytuacja, gdy uzyskana przez uprawnionego nowa, wymieniona przez gwaranta rzecz cechuje się podobnymi parametrami do oryginalnie zakupionej rzeczy, ale nie jest rzeczą tego samego modelu. Zważyć jednak należy, iż gwarant, jako podmiot zapewniający o jakości rzeczy, powinien ponosić konsekwencje niedotrzymania tego zapewnienia. W przypadku więc, gdy gwarancja dotycząca nowej, wymienionej rzeczy zawiera odmienne, niekorzystne dla kupującego postanowienia, postanowienia te nie powinny odnosić względem kupującego skutku. Zasadne jest więc twierdzenie, że „odnowiona” gwarancja biegnie tym samym torem jak poprzednia."

Link to post
Share on other sites

No ja mam zwodowanego i nie narzekam, ale żadne AiO. Chcesz kupić ultra wypas płytę to zobacz Aorus B550 Master.

 

Tylko jak będzie z chipsetem, to jest temp. Nie widzę, czy M2 wyłącza SATA

Edytowane przez GAMER G1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...