Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Szczerze mówiąc po tych jajach ze steppingami i refreshami cieszę się że nie kupiłem wcześniej 3700X. Akurat i tak nie maiłem czasu na gry... z resztą CPU używam tylko do Resolve'a :< 

 

Z biosami dużo nawaliło same AMD (Agesa). Oby przy AM5 nie popełnili tych samych błedów.

 

No i pewnie przytule B550 by zapewnić future-proof. Przy 4K długo nie będę potrzebował kij wie jakiego cepa. A za te 3 lata pewnie i tak wszyscy będziemy na nowej platformie.

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

eee to mi się kupy nie trzyma, po co Ci przepłacone b550 jak masz takie dobre mobo które prawdopodobnie i tak dostanie bios dla zen3?... PCI-E 4.0? 

 

O ile pewnie Ampere nie wykorzysta PCi-e 3.0 x16 to next-gen już może. 

 

Ogółem problem jest taki, że jak wyjdzie 3800XT od razu go zamawiam i muszę mieć sprawnego kompa - nie mogę czekać na update biosu bo starego cepa będę musiał asap przełożyć gdzie indziej (w przypadku asusa bios update może być na kilka miesięcy po premierze refreshów, co było z premierą serii 3000 to w ogóle był jakiś żart). Do tej pory nie wiadomo, czy refreshe XT będą wymagać update AGESA czy też nie (w dodatku C7H ciągle nie ma 1.0.0.5 chociaż tam chyba nie było nic ważnego). 

Link to post
Share on other sites

 

 

w przypadku asusa bios update może być na kilka miesięcy po premierze refreshów, co było z premierą serii 3000 to w ogóle był jakiś żart

Przy jakim modelu? Twój Krossher dostał bios pod 3000 w maju, jak cała reszta płyt.

Link to post
Share on other sites

Przy jakim modelu? Twój Krossher dostał bios pod 3000 w maju, jak cała reszta płyt.

 

Sprawdź sobie temat C7H na overclockersach oraz forum ROG. Wielu osobom np. 3900X nie działał prawidłowo, RAM nie wstawał powyżej 2133-2400MHz, niedziałające opcje w biosie (zmieniasz coś a tu zonk, nic się nie zmieniło), problemy z Q-Fan... 

 

Ale jakim maju, maju 2019? Ta wydmuszka? :D 

Poprawiony bios wyszedł jakoś dopiero w listopadzie, wszystkie poprzednie miały tonę bugów a część ludzi jechała na nieoficjalnym biosie mając w poważaniu gwarancje. :< 

A ten koleś od biosów sam się wypowiadał na forum ROG, że nie jest sam w stanie zrobić więcej i częściej bo musi klepać biosy dla innych płyt - i że trzeba czekać. 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź sobie temat C7H na overclockersach oraz forum ROG. Wielu osobom np. 3900X nie działał prawidłowo, RAM nie wstawał powyżej 2133-2400MHz, niedziałające opcje w biosie (zmieniasz coś a tu zonk, nic się nie zmieniło), problemy z Q-Fan...

 

Ale jakim maju, maju 2019? Ta wydmuszka? :D

Poprawiony bios wyszedł jakoś dopiero w listopadzie, wszystkie poprzednie miały tonę bugów a część ludzi jechała na nieoficjalnym biosie mając w poważaniu gwarancje. :<

A ten koleś od biosów sam się wypowiadał na forum ROG, że nie jest sam w stanie zrobić więcej i częściej bo musi klepać biosy dla innych płyt - i że trzeba czekać.

Z tym zmienianiem to mam tak samo na najnowszym biosie od MSI, wiec ciesz się z czego możesz xd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie CES 6 stycznia, ale zapewniali ze ZEN 3 w 2020...

 

sa i ceny GB... master 279 usd msrp, czyli przeszlo 300 euro. w sumie i tak mega spoko za te podzespoły.

 

Golizna za 99usd, lepiej niz msi

 

https://www.techpowerup.com/267798/gigabyte-amd-b550-motherboard-pricing-revealed

Edytowane przez kingisdead
Link to post
Share on other sites

Chwiiiiilunia, mówimy o serii 4000 na 5nm? :roll: To by wyjaśniało Matisse Refresh i tak jak mówiłem oznaczało obsuwę solidną. Ale 5nm... no to by było coś. Tym bardziej kusi mnie B550... :menda:

 

 

ztq43hr5ba221.png

Coś nie chce mi się wierzyć, ze będzie taka obsuwa

Wizerunkowo słabo, a i plany na nowy socket w drodze. Wydaliby 5nm am4 a potem 5nm+ Am5? Bez sensu, raczej nie wierze ze upchna 5nm+ na koniec 2020

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli zen2 ryzen 3000 miałeś na myśli to na pewno nie.

 

ZEN 3 czyli 4000

Jak Zen 3 będzie na 5nm to nawet obuswa będzie im wybaczona.

 

Dokładnie tak :D

Zen2 = Matisse, Matisse Refresh (seria 3000)

Zen3 = 4000

 

Jeżeli Zen3 będzie w 5nm to ło panie. Będzie jazda bez trzymanki a w Intelu atak paniki. 

 

Haha, ZEN3 w 5nm a Intel 14++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Link to post
Share on other sites

B550M DS3H – 94 dolary,

B550M Gaming – 99 dolarów,

B550M Aorus Elite – 109 dolarów,

B550M Aorus Pro – 129 dolarów,

B550 Gaming X – 139 dolarów,

B550 Aorus Elite – 159 dolarów,

B550 Aorus Pro – 179 dolarów,

B550I Aorus Pro AX – 179 dolarów,

B550 Aorus Pro AC – 189 dolarów,

B550 Vision D – 259,99 dolarów,

B550 Aorus Master – 279 dolarów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...