Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

@Up hehe, słaby troll.

 

Blender:

https://www.purepc.pl/test-procesora-intel-core-i9-10900k-nowy-krol-wydajnosci-w-grach?page=0,5

 

VRay:

https://www.purepc.pl/test-procesora-intel-core-i9-10900k-nowy-krol-wydajnosci-w-grach?page=0,15

 

Zważywszy na fakt, że 3900x kosztuje ~500 PLN mniej (a będzie jeszcze tańszy) mógłbyś sobie darować.

 

 

 

uuuu czyli wracamy do ostatniej deski ratunku AMD przerabialiśmy to przez ponad dekadę nie konkurujemy już wydajnością ale cena jak pisałem przerabialiśmy to przez ponad dekadę strategia doktryna opanowana przez AMD do perfekcji jak się nie potrafi konkurowac wydajnością walczysz o klienta portfelem

 

 

no wieszzz noooo kurcze noo wiesz my dalej mamy 12C/20T taniej od Intelowskiego 10C/20 noo wieszz kurcze noo wiesz noo Ryzen jest tylko o 1sec wolniejszy w Blender 2.80 na PurePc no wiesz to dalej dobry cepek do blendera cinbeczowania no wiesz ale nie wspominajmy i nie porównujmy bezpośrednio już 8/16 vs 8/16 okej

 

Link to post
Share on other sites

@Rebelmind, kupsko omija się szerokim łukiem. :D Nie będziemy karmić tej grzybni.  :rotfl: 

Coraz bardziej kusi mnie wymiana C7H na B550 Aorus Master'a... do tego Alphacool z blokiem EKWB lub Heatkillerem. Pytanie tylko czy te 3800XT będą się w ogóle kręcić, czy lipa jak do tej pory. Nie musiałbym się bać o update biosu od ass-usa...

Link to post
Share on other sites

Porównujesz w danym budżecie? 12C AMD jest najbliżej konstrukcyjnie do 10C Intela przy względnie podobnych pieniądzach - wyniki znane.

 

Budżet nie ma znaczenia i liczy się czysta wydajność? Wjeżdża 3960x i ponownie - wyniki są znane.

 

Poza tym bylo pisane wcześniej: dokłada Intel kolejne 2R/4W + pompuje jeszcze bardziej zegary i Ty piejesz z zachwytu, bo AMD zostało pokonane w zastosowaniach MC (chociaż ja bym powiedział "dogonione") - no w końcu, kurna!

 

Tyle że dosłownie zaraz wjeżdża Ryzen Refresh, a zaraz za nim Vermer i ciekawe, czy Rocket Lake okaże się wystarczająco godny.

 

PS - doleciała do Ciebie już Twoja kometa?

 

@Revan: ja myślę, że będzie się kręcić. Pamiętaj, że fabryczny, wyższy Boost bedzie tylko na 1-2 rdzeniach + skoro premierowe 3800x robiły 4.5GHz oc to refresh PRZYNAJMNIEJ te 4.6 zrobić powinien - i to nie przy VCore z okolic 1.5V.

 

Sam się zastanawiam nad kupnem B550, bo boję się że pierdziawka na chipsecie padnie szybciej niż bym chciał.

Link to post
Share on other sites

Analizuję podzespoły na B550, przynajmniej na tyle ile danych jest dostępnych przed premierą, i odnoszę wrażenie że MSI przyjanuszowało względem B450... Gigabyte z Asrockiem natomiast pokazali klasę. Asusa nie patrzyłem, bo mam do nich uraz.  :rotfl:  

 

Mam dylemat z tym AiO vs LC... Corsair H115i na front budy w Push & Pull wyjdzie jakieś 180 euro. H150i (pull) na top podobnie. A custom loop już 290 bez wentylatorów (wykorzystał bym swoje SW3 140mm PWM). Przy czym mógłbym zwodować RTX'a 3000 dodając tylko rada na front. Przytuliłbym Evge Hydro Copper, pomimo iż nie przepadam za produktami swifttecha.

 

Wsio sprowadza się do tego, czy Gruzen byłby w stanie wykorzystać lepsze możliwości takiego chłodzenia... bez problemu można wydać kupę hajsu na nic. 

 alphacool_qqprnhn.png

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Ale to Twój hajs. Na dziwki i koks nie wydajesz, na karty dopiero wydać chcesz (Amperek) to można yeeebnąć wodę na wypasie.

 

Ja polecam Eisbaera solo + jakiś grubszy rad, szczególnie że wenty już masz.

+ szkoda, żesmy się nie zgadali wcześniej, bo właśnie oddałem Eisblock Xpx razem z 3700x.

 

Chodź na PW, pogadamy o wodzie.

Link to post
Share on other sites

uuuu czyli wracamy do ostatniej deski ratunku AMD przerabialiśmy to przez ponad dekadę nie konkurujemy już wydajnością ale cena jak pisałem przerabialiśmy to przez ponad dekadę strategia doktryna opanowana przez AMD do perfekcji jak się nie potrafi konkurowac wydajnością walczysz o klienta portfelem

 

 

no wieszzz noooo kurcze noo wiesz my dalej mamy 12C/20T taniej od Intelowskiego 10C/20 noo wieszz kurcze noo wiesz noo Ryzen jest tylko o 1sec wolniejszy w Blender 2.80 na PurePc no wiesz to dalej dobry cepek do blendera cinbeczowania no wiesz ale nie wspominajmy i nie porównujmy bezpośrednio już 8/16 vs 8/16 okej

 

Tak, intel wygrywa przy tej samej liczbie rdzeni i muszę go pochwalić, bo się nie spodziewałem ze 10400 pobierze tyle prądu, co 3600. Niestety, już powyżej tych 6 rdzeni to są kaloryfery i nic więcej się nie zmieni, we wrześniu wyjdzie zen 3, który już powinien finalnie wyprzedzić intela, tylko co potem? Przecież 10nm nie wychodzi tak sobie, tylko maja gorsza wydajność niż na 14 :D
Link to post
Share on other sites

Ryzen 3600 na 4.6ghz memki 3600 cl 14 powinien porobić tego Intela.

 

Może być ciężko z 3600@14, i jeszcze zależy od tego jak ciasne timingi i opóźnienia. Mi się udało wycisnąć max 3533 przy luźniejszych timingach, przy czym ogranicza mnie taki sobie kontroler w 2600.

Link to post
Share on other sites

W Ryzenie 3600 masz lepszy kontroler, 3733, 3800 łatwiej zrobić.
Mam Microny e-die, aktualnie wróciłem do 3733mhz, miałem jakiś czas XMP-3200mhz.
Ja nie walczyłem o każdy timing, mnie ogranicza grafa.

Intel spóźniony z premierą, bo kto chciał zmieniać sprzęt to zmieniał rok temu i zapewne przeszedł na AM4, mało kto teraz będzie zmieniać, są tacy, ale to mniejszość.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję że przy 3700X lub 3800XT (kij wie co człowiek wybierze) uda mi się wycisnąć 3600@14Cl tight, ale zawsze można trafić na słaby kontroler pomimo np. świetnego procesora. :/ Znając moje szczęście, dostanę najgorszy batch, sztukę i kontroler.  :rotfl:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

Wczoraj ktoś kupił ostatnie 2 komplety tych kości :D 2.5 kafelka za 16GB DDR4 :evil:

Jakby ktoś chciał to na Proline jest promocja. Gigabyte X570 UD za 525 złotych.

Lepiej jego jak Tomahawka.

Jakoś ja nie widzę tej promki.
Link to post
Share on other sites

Jak już masz to siedź na Tomahawku. Tu raczej opcja dla kogoś kto się zastanawia nad zakupem, gdyż obecne ceny MSI MAX to tragedia.

Wiem gdzie max jest za 459zl.

Lecz ja szukam płyty z dwoma portami M2, szukam b450 aorus pro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...