Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Jeden woli Intela, drugi AMD, ale w niektórych przypadkach wybór jest prosty, w innych przypadkach zaczyna się dyskusja. Porównywanie testów z różnych wortali jest trochę bez sensu, bo jest inna metodyka testowa. Myślę, że w tym przypadku "fan" Intela nie może pogodzić się z faktem, ze 8320/8150 jest naprawdę niezły do gier. Kiedy Intel był wydajniejszy, fani AMD się nie spierali, bo Intel był lepszy, ewentualnie podawali argument, że AMD jest bardziej opłacalny, lecz teraz kiedy Fx'y oferują lepszą/taką samą wydajność równocześnie lepszą opłacalność, fani Intela nie mają się czego chwycic podając bezsensowne przykłady, lub szukając po googlach wykresów, na których Intel jest lepszy, tyle.

Link to post
Share on other sites

Jeden woli Intela, drugi AMD, ale w niektórych przypadkach wybór jest prosty, w innych przypadkach zaczyna się dyskusja. Porównywanie testów z różnych wortali jest trochę bez sensu, bo jest inna metodyka testowa. Myślę, że w tym przypadku "fan" Intela nie może pogodzić się z faktem, ze 8320/8150 jest naprawdę niezły do gier. Kiedy Intel był wydajniejszy, fani AMD się nie spierali, bo Intel był lepszy, ewentualnie podawali argument, że AMD jest bardziej opłacalny, lecz teraz kiedy Fx'y oferują lepszą/taką samą wydajność równocześnie lepszą opłacalność, fani Intela nie mają się czego chwycic podając bezsensowne przykłady, lub szukając po googlach wykresów, na których Intel jest lepszy, tyle.

8150 ? Bardzo ciekawe stwierdzenie. Szkoda że niczym nie poparte

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

Jeden woli Intela, drugi AMD, ale w niektórych przypadkach wybór jest prosty, w innych przypadkach zaczyna się dyskusja. Porównywanie testów z różnych wortali jest trochę bez sensu, bo jest inna metodyka testowa. Myślę, że w tym przypadku "fan" Intela nie może pogodzić się z faktem, ze 8320/8150 jest naprawdę niezły do gier. Kiedy Intel był wydajniejszy, fani AMD się nie spierali, bo Intel był lepszy, ewentualnie podawali argument, że AMD jest bardziej opłacalny, lecz teraz kiedy Fx'y oferują lepszą/taką samą wydajność równocześnie lepszą opłacalność, fani Intela nie mają się czego chwycic podając bezsensowne przykłady, lub szukając po googlach wykresów, na których Intel jest lepszy, tyle.

niektórzy mają klapki na oczach i myślą że co droższe to zawsze lepsze :/

Link to post
Share on other sites

Lepszą w porównaniu do Buldków, lepszą w porównaniu do Intela za te same pieniądze. Nie, nie chodzi mi tylko o testy Crysisa 3 .  :)

 

Lepszą za te same pieniądze? W cenie FX-8320 masz Core i5-3350P, do gier wybór oczywisty. Także pod względem opłacalności...

Link to post
Share on other sites

 

W cenie FX-8320 masz Core i5-3350P, do gier wybór oczywisty.

Przyznam się, że nie czytałem jeszcze testów tego procesora, alez tego co czytam teraz, to rzeczywiście jest lepszy od fxa, przy tej samej cenie. Teraz tylko czekać na nowe gry, czy one też, jak Crysis 3 będzie dobrze korzystał z modułów. Jezeli inni producenci też zaczna optymalizować gry pod moduły, to różnica między AMD, Intel będzie minimalna. Mówię oczywiście o zastosowaniu komputera tylko do gier.
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

raczej tylko 4 moduły które są wydajniejsze od rdzeni phenomów, 8320 ma takty poniżej 4 ghz na stocku a phenom x6 go nie dogoni więc teoria się nie trzyma kupy

Link to post
Share on other sites

raczej tylko 4 moduły które są wydajniejsze od rdzeni phenomów, 8320 ma takty poniżej 4 ghz na stocku a phenom x6 go nie dogoni więc teoria się nie trzyma kupy

Że niby moja teoria nie trzyma się kupy? Kowalski i tak nie wie czy te procki są wydajniejsze od Phenomów czy nie, ważne że jest osiem rdzeni.

 

 

Wydajniejsze? Nie wiem. Zegar w zegar Phenom ma lepszą wydajność -_-

Na fabrycznych zegarach jednak Piledrivery mocniejsze.

Link to post
Share on other sites

lecz teraz kiedy Fx'y oferują lepszą/taką samą wydajność

nie oferują, jedynie w statecznym miejscu, gdzie nic się nie dzieje na planszy Welcome to Jungle, FX 8350 wykęcony do 4,7MHz zrównuje sie z stockowym i5, jak już się coś zaczyna dziać, lub też na innych planszach, jest daleko w tyle, i5 wykręcony do 4.7 jak ten fx, robi z niego miazgę.

Link to post
Share on other sites

Podzielę się swoim, może niezbyt mądrym spostrzeżeniem. W domu mam sprzęt taki jak widać w sygnaturce, w pracy natomiast działam na komputerku z Core i5 3470 i za ciężką cholerę bym nie zamienił sprzętu miejscami. Komputer biurowy, mimo że nie najgorszy i nowy (i5, 8GB RAM, dysk 500 SATA III, grafa zintegrowana) bardzo odstaje od domowego podczas pracy na wielu aplikacjach jednocześnie. Podczas korzystania z Visual Studio, MSSQL Management Studio, kilku RDP i wgrywaniu danych na ftp przez WinSCP freezy, "białe okna" i inne cudowne zjawiska są na porządku dziennym. Natomiast na "syfowatym" FX-8120 takich cudów nie ma. Przekonałem się o tym jak na kilka weekendów musiałem zabrać robotę do domu.

 

W grach z pewnością FX sprawuje się gorzej, co potwierdza wiele testów i nie mam zamiaru na tym polu brylować "mądrością". Na szczęście w moim przypadku to "gorzej" jest dla mnie niezauważalne, mimo że ostatnio wałkowałem sporo nowości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...