Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie, prosze o opinie na temat procka AMD APU A10-5800K, czy warto go kupić, i jak się ma jego wydajność z odniesieniu do Phenom'a II 965 BE?

Witam. Osobiście mam obecnie A6 3670K, z poprzedniej generacji i spisuje się dobrze. Jak miałem Radeona 6850, to Windows widział podwójną kartę. Niestety z obecną HD6970 to już nie działa. Procesor to taki wyższy przedział średniej półki, Natomiast układ graficzny podobno spisuje się bardzo dobrze (jak na integre, oczywiście).  Zaznaczam, że nie pracuję w Excelu czy 3D Max, więc te parametry mnie nie interesują. Głównie gry i Internet, czasem chwila zabawy w Game Maker lub coś takiego. Moim zdaniem są warte swojej ceny, dopóki nie masz zamiaru kupna mocnej karty graficznej. Pozdro

 

ktoś robi u nich duuuże zakupy, kilka firm ;)

Podobno PS4 i Xbox 720, czy jak mu tam będzie, to niemal te same układy: 6 lub 8 rdzeni Piledriver i Radeon HD7xxx. Stąd duuuże zamówienia

Link to post
Share on other sites

Witam!

Czy AMD FX 6300 VISHERA wymaga instalacji tych dwóch łatek:  1 - KB2645594, 2 - KB2646060 w WIN764Bit???

Trafiłem na ten wątek dzięki temu forum, tylko  nie potrafię się doczytać, czy te poprawki instaluje się dla tych pierwszych FXsów czyli Bulldozer 4100 i 6100 czy dla FX6300 VISHERY też???

Link to post
Share on other sites

Nie ma żadnego przyspieszenia jeśli są użyte wszystkie rdzenie . Te łatki wylaczają 1 rdzen w module i wszystkie zasoby w module sa dostępne dla tego jednego  rdzenia dzięki czemu w aplikacjach pisanych na mniej rdzeni cpu przyspiesza do 10%

Link to post
Share on other sites

Nie wyłączają rdzeni, tylko nie dopuszczają do sytuacji, kiedy oba wątki w module są obciążone, a inny moduł nie jest prawie wcale używany. Poprawka podobna do tego, co otrzymało HT przy początkach swojej kariery. Wedle AMD w grach możesz liczyć na przyspieszenie rzędu kilka procent.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

to że fx póki co ubolewa i to mocno bo żadna gra nie obsługuje 8 modułów/rdzeni.... jesli konsole będą wyposażone w takie procesory to siłą rzeczy gry będą musiały być robione pod te procesory.. logiczne... chyba, że nie dla innych..

Link to post
Share on other sites

nie mam na celu udowodnić, że amd wygryzie intela tylko to, że fx w koncu się doczeka momentu gdzie pokaże na co go stać... jak widać w obliczeniach miażdży prawie wszystkie i5.. więc w grach na 8 rdzeni mam nadzieje, że będzie podobnie. i przy tym za wiele mniej $

Link to post
Share on other sites

nie mam na celu udowodnić, że amd wygryzie intela tylko to, że fx w koncu się doczeka momentu gdzie pokaże na co go stać... jak widać w obliczeniach miażdży prawie wszystkie i5.. więc w grach na 8 rdzeni mam nadzieje, że będzie podobnie. i przy tym za wiele mniej $

nie bój się, jak buldożery by się okazały atrakcyjne dla graczy to i z tym $ by się zrobiło mniej atrakcyjnie

Link to post
Share on other sites

nie mam na celu udowodnić, że amd wygryzie intela tylko to, że fx w koncu się doczeka momentu gdzie pokaże na co go stać... jak widać w obliczeniach miażdży prawie wszystkie i5.. więc w grach na 8 rdzeni mam nadzieje, że będzie podobnie. i przy tym za wiele mniej $

 

Przyglądałeś się faktycznie FX'om? Wiesz co to obliczenia zmienno/stałoprzecinkowe i jak to się ma w FX'ach? Widzę, że raczej nie więc proszę nie kłóć się ;)

Po wyjściu konsol AMD w dziale PC z pewnością zyska, ale nie powinno być ogromnej różnicy, chyba, że developerzy w znacznie większym stopniu zaczną korzystać z obliczeń stałoprzecinkowych(TYLKO TU JEST 8 WĄTKÓW) jak to sie miało w wypadku między innymi trawy w najnowszym kryzysie, bo wątki zmiennoprzecinkowe(na ten moment to one głównie decydują o obliczeniach w grach) AMD ma tylko 4, które w zestawieniu jeden do jednego przegrywają i to dość znacznie z intelowskimi...

Trochę to śmieszne, że ktoś kto nie ma kompletnie pojęcia o co chodzi próbuje wmówić coś reszcie.. i nie, nie jestem fanem intela, a wręcz przeciwnie;)

Edytowane przez WielebnyRay_PL
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

+ za post bez grama fanboystwa, jeszcze tylko dodać do czego są tak na prawdę FX'y. Jedyną dobrą opcją do grania, jeśli chodzi o FX, to jest 8320, albo 8350. Z podkręcaniem można wyrównać różnicę między i5 3 generacji, poza tym na FX-8350 ustanowiono rekord, więc problemów nie będzie.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

co za gość, bez dobrego chłodzenia nie podkręcisz FXa tak jakby się marzyło, zresztą także potrzebujesz potężnie rozbudowanego MOBO, by OC było w miarę sensowne ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Po wyjściu konsol AMD w dziale PC z pewnością zyska, ale nie powinno być ogromnej różnicy, chyba, że developerzy w znacznie większym stopniu zaczną korzystać z obliczeń stałoprzecinkowych
 

Deweloperzy nie będą mieli innego wyjścia bo procesory w konsolach będą właśnie modułowe... :| 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...