Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Będzie tak samo jak z 5800X3D, tyle że drożej: w wybranych grach Nuffka rozjedzie wręcz Raptory, ale już w średniej z dużej próby gier nie mam wątpliwości iż 13600k utrzyma status quo. 

 

Jeśli przy premierze 7800X3D w kwietniu będą też płyty A620 - i to w zauważalnie niższych cenach - to do tych kilku kaszo-lubnych tytułów Ryszard 7. 3D mógłby mieć jeszcze sens. 

 

Dla wszystkich pozostałych trójwymiarowe Zenki to tylko ciekawostka będzie i miejmy nadzieję bat na Intela (żeby 15. gen Raptor Refresh wyszedł kompatybilny pod obecne podstawki a AiB wydali biosy dla płyt serii 600).

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Rebelmind napisał:

Będzie tak samo jak z 5800X3D, tyle że drożej: w wybranych grach Nuffka rozjedzie wręcz Raptory, ale już w średniej z dużej próby gier nie mam wątpliwości iż 13600k utrzyma status quo. 

 

Jeśli przy premierze 7800X3D w kwietniu będą też płyty A620 - i to w zauważalnie niższych cenach - to do tych kilku kaszo-lubnych tytułów Ryszard 7. 3D mógłby mieć jeszcze sens. 

 

Dla wszystkich pozostałych trójwymiarowe Zenki to tylko ciekawostka będzie i miejmy nadzieję bat na Intela (żeby 15. gen Raptor Refresh wyszedł kompatybilny pod obecne podstawki a AiB wydali biosy dla płyt serii 600).

 

obecne procesory są w stanie spokojnie utrzymać sensowny FPS i to z zapasem, te X3D to raczej ciekawostka tak samo jak Raptor Refresh, ogólnie do next gen GPU można sobie odpuścić zmianę chyba że ktoś idzie w 360Hz albo gry zaczną być bardziej wymagające co do CPU.

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Rebelmind napisał:

Jeśli przy premierze 7800X3D w kwietniu będą też płyty A620 - i to w zauważalnie niższych cenach - to do tych kilku kaszo-lubnych tytułów Ryszard 7. 3D mógłby mieć jeszcze sens. 

Żeby tylko z tymi A620 nie polecieli sobie w wuja jak z tańszymi B650 o których filmik linkowałem kilka postów wcześniej. Raczej wątpię czy nabywca 7 3D będzie cebulił na płycie głównej i pchał się w A620. Pewnie rozsądne minimum to będzie solidne B650. 

 

Bat na niebieskich by sie przydał żeby nie wymieniali podstawki co gen, nie przeczę. Chociaż z tymi cenami to pewnie masz Rebel rację, 7950x3d i 7900x3d kupią tylko maniacy. A no i oczywiście pożyjemy poczekamy na wyniki wydajności czy będzie tak spektakularnie jak przy premierze 5800x3d.  

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, adivxv napisał:

Ekhm,pożyjemy zobaczymy.

Widzę jedną grę, w której Raptor jest 10% szybszy, w pozostałych jest remis lub lekka/duża przewaga 7950X3D (>15%). Nieźle to wygląda wstępie. 

Link to post
Share on other sites

Tam Intel / AMD to jeszcze ujdzie, szczególnie jak nie idziesz w TOP; tu widać jeszcze jakąś konkurencje i pseudo walkę o klienta. A co mamy powiedzieć a rynku GPU? Najtańsza nowa karta to 4500 PLN.... :/

Link to post
Share on other sites

Zastanawiające jest że nie ma ŻADNEJ recenzji jeszcze. W końcu jutro sklepowa premiera. Albo jest tak cudownie albo jest ... jak zawsze...

 

2x wydajniejszy w grach 7900X3d nie będzie od 13600K żeby swoją cenę uzasadnić. 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, joker5513 napisał:

2x wydajniejszy w grach 7900X3d nie będzie od 13600K żeby swoją cenę uzasadnić. 

Ale 13600kf też nie jest 2x wolniejszy od i9 w grach, bo nie musi. Cena nie jest zależna od wydajności tylko w tym zastosowaniu dlatego znając Twoje potrzeby odciągałem Cię od 13700k ;)

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, joker5513 napisał:

Zastanawiające jest że nie ma ŻADNEJ recenzji jeszcze. W końcu jutro sklepowa premiera. Albo jest tak cudownie albo jest ... jak zawsze...

 

2x wydajniejszy w grach 7900X3d nie będzie od 13600K żeby swoją cenę uzasadnić. 

 

To kup sobie 2x 13600K, żeby mieć 2x większą wydajność w grach... WAIT, YOU CAN'T !!! To tak nie działa.
Serio, takich smutów już dawno nie słyszałem...

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, joker5513 napisał:

Zastanawiające jest że nie ma ŻADNEJ recenzji jeszcze. W końcu jutro sklepowa premiera. Albo jest tak cudownie albo jest ... jak zawsze...

 

3 godziny temu, Artok napisał:

Będą dzisiaj o 15:00. Dzień przez sklepową premierą schodzi embargo

Jeszcze niecałe 4h @joker5513, damy radę. 

Link to post
Share on other sites

@mirai99 Co Cie chłopie boli? :roll:

12 minut temu, Rebelmind napisał:

Jeszcze niecałe 4h @joker5513, damy radę. 

Teraz to już mnie rypka :) Okaże się jedynie ile straciłem na byciu niecierpliwym - mam nadzieję że nie za wiele ;) 

7900X3D - 3200zł + płyta minimum 1500 jak nie lepiej+ DDR5 800zł robi się ponad 1,5k więcej niż za moją I5 - i tak excel się by mi nie spinał :) 

 

Nawiązując też do Twojego newsa z tematu o intelach najwyżej zrobi się zwapa na 14600K :D

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

100%, że robimy podmiankę na 14600k jeśli wyjdzie i da radę to ogarnąć bez zmiany mobo. Z resztą, myślę że Intel o tym wie stąd łudzę się, że jednak będą mikrokody dla Z690, bo takich ludzi będzie więcej. 

 

A jeśli jednak "Nie! Bo nie" + tylko Asrock przykładowo jako jedyny temat ogarnie to myślę, że spokojnie będzie mi się chciało zrobić downgrade z Asusa na jakieś używane Z690 Pro4. 

 

Co zaś się tyczy 7***X3D - jestem niemalże pewien, iż te tańsze płyty pod AM5 są już bliżej niż dalej i takiego 7800X3D ogarnęłyby bez problemu. 

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, Rebelmind napisał:

Co zaś się tyczy 7***X3D - jestem niemalże pewien, iż te tańsze płyty pod AM5 są już bliżej niż dalej i takiego 7800X3D ogarnęłyby bez problemu. 

Ciekawe by to było kombo - 7800X3d za 2,5k cebuliona, do tego RTX 4090, ddr5 i jakaś bida mATX na A620 :D Jakoś mi się to nie spina :) 

 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Rebelmind napisał:

@Up TPU też ma taki test. TLDR symboliczna różnica średnio względem pełnego 7950X3D, ale potrafi też wypaść szybciej. Imho 7800X3D będzie ostro gnoił intele :evil:

 

https://www.techpowerup.com/review/ryzen-7800x3d-performance-preview/24.html


Jakby zrobili 7800X3D który ma 4+4 rdzenie w dwóch CCD, to w ogóle by był kosmos. Tutaj konkretnie widać, że 7950X3D po wyłączeniu drugiego CCD dostaje +400-700 Mhz w taktowaniu tych głównych rdzeni, bo mu temperatura przestaje zabraniać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...