Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

3 minuty temu, zbiku90 napisał:

W sumie debug led czy clear cmos fajne bajery, ale u mnie i tak na szarym końcu tak jak pisałem :P


Nie wiem co to ma do rzeczy, jak pisałem że na AM4, zakładając adekwatny poziom sekcji zasilania, można było wybierać płyty TYLKO po tych featurach, a teraz tak się nie da, bo performance proca też się będzie różnił.

Wtedy były na samym końcu, ale i na samym początku, bo nie było nic innego w praktyce.
Teraz oczywiście że będą na samym końcu, jak alternatywą jest zapłacić do 12% kosztu w performance, w skrajnych przypadkach.

Link to post
Share on other sites
56 minut temu, mirai99 napisał:

Kolega zapomniał, że weszły non-X'y.

 

NonX może najpierw rozbić się o TDP, to prawda, wtedy jakieś OC może mieć sens, ale tu szukamy płyty dla @joker5513 pod X3D, gdzie OC wcale nie będzie i który, podobnie jak X będzie pod obciążeniem bił w limit temperaturowy.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, joker5513 napisał:

Wiedziałem że ktoś z Broadwellem wyskoczy :) Ciekawe dlaczego jakoś nie doczekał się on nastepcy :co:

 

Piszesz o innowacyjności a to zwyczajnie już było, w sumie to już w typowym desktopie większą nowością są rdzenie P i E niż duże ilości pamięci podręcznej.

 

Kup to amd , jakbyś teraz kupił intela to byś marudził.

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, mirai99 napisał:

Wtedy były na samym końcu, ale i na samym początku, bo nie było nic innego w praktyce.

No tak, bo wszystkie płyty AM4 miały tą samą sekcję zasilania i każda dawała radę z podkręconym R9 :D z mojej strony EOT

20 godzin temu, r1023 napisał:

Piszesz o innowacyjności a to zwyczajnie już było

Nie było. eDRAM i V-cache to dwie różne rzeczy. Poczytajcie i doedukujcie się zamiast powtarzać te bzdury jak mantrę.

20 godzin temu, r1023 napisał:

w sumie to już w typowym desktopie większą nowością są rdzenie P i E

Z tym się akurat zgadzam ;)

BTW znalazłem mirrora do tabelki AM4 o której pisałem w ostatnim poście

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-cw7A2MDHPvA-oB3OKXivdUo9BbTcsss1Rzy3J4hRyA/

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, zbiku90 napisał:

No tak, bo wszystkie płyty AM4 miały tą samą sekcję zasilania i każda dawała radę z podkręconym R9 :D z mojej strony EOT


Nie wiem czy masz jakiś problem zdrowotny, że w każdym moim poście zapominasz przeczytać zdania o sekcji zasilania, czy coś?
 

 

22 godziny temu, mirai99 napisał:


zakładając adekwatny poziom sekcji zasilania

 

W dniu 15.01.2023 o 13:39, mirai99 napisał:

 i wystarczy, że jest adekwatny moduł zasilania

 

23 godziny temu, mirai99 napisał:


Jak sekcja zasilania nie topiła stalowych belek

 

Link to post
Share on other sites

To nie czasem od zawsze wybiera się płytę sekcja zasilania? Ameryki nie odkryłeś. Wszystkie inne elementy które wymieniłeś to koło c...a latają. Może dodałbym jeszcze jakość dzwiekowki. 

 

Czekam na jakieś testy mobasow. Hub obiecali ze coś wypuszcza na dniach. I do czasu premiery procków coś się wybierze. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 17.01.2023 o 11:53, joker5513 napisał:

Akurat u AMD kupowanie entry płyty to raczej słaby pomysł...

 

Bardzo możliwe że nie dostaną biosów pod przyszłe procesory, zablokowane oc itp. 

 

A tymczasem taniutka płytka od Gigabyta z A320... obsługuje Ryzeny 5000 upsss  

 

Edytowane przez robbo2k
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, robbo2k napisał:

obsługuje

To je forum ętuzjastów tu się nie pakuje ryzen 5600 tylko 5900x wzwyż i już sekcja nie wyrobi;)

 

A serio do budżetowego kompa do gier wsadzisz ryzen 5600 2x8gb + jakaś rx6600xt/3060ti, ssd 1tb gen 3 i masz do 1080p zestaw, nawet pod 1440p, nikt nie broni dać mocniejszego gpu:)

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, wrobel_krk napisał:

To je forum ętuzjastów tu się nie pakuje ryzen 5600 tylko 5900x wzwyż i już sekcja nie wyrobi;)

 

A serio do budżetowego kompa do gier wsadzisz ryzen 5600 2x8gb + jakaś rx6600xt/3060ti, ssd 1tb gen 3 i masz do 1080p zestaw, nawet pod 1440p, nikt nie broni dać mocniejszego gpu:)

 

Już to widzę - wielka cegła 4090 z doczepioną maleńką A520 ;)

Link to post
Share on other sites
W dniu 17.01.2023 o 11:53, joker5513 napisał:

Akurat u AMD kupowanie entry płyty to raczej słaby pomysł...

 

Bardzo możliwe że nie dostaną biosów pod przyszłe procesory, zablokowane oc itp. 

Niekoniecznie, jak chcesz zbudować prosty komp biurowy to takie A520 pod APU w sam raz. Poza tym owe A520 dostały biosy pod Zen3 szybciej niż płyty serii 400.

Link to post
Share on other sites

Panowie:

 

Która płyta??? Pod trójwymiarowe zenki 4 oczywiście. 

 

1) https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-tuf-gaming-x670e-plus-11796676/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&ceneo_cid=b0cc2a48-f56f-1486-4eea-f45cba302296 opcja na bogato ale na liście wspieranych nie ma moich niskich pamięci. Cena nienajgorsza. 

 

2)https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-mag-b650-tomahawk-wifi-12022994/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&ceneo_cid=565c464b-9934-3b5b-2b90-eb429b2e673d - opcja bieda chipset ale za to fajna dzwiękówa, pamiątki są na liście wspieranych 

 

3)https://www.x-kom.pl/p/1075561-plyta-glowna-socket-am5-gigabyte-x670-aorus-elite-ax.html - pamiątki na liście wspieranych, bieda dzwięk

 

Osobiście skłaniam się ku B650 - pciex5 mi nie potrzebne zarówno w dyskach jak i dla karty graficznej. A i do tego w MSI najbardziej podchodzi mi bios i te mobasy które miałem dotychczas są długowieczne i niezawodne. 

 

Pamięci które musze kupić z konieczności (ogranicza mnie wysokośc 35 mm):

https://www.x-kom.pl/p/1072089-pamiec-ram-ddr5-kingston-fury-32gb-2x16gb-6000mhz-cl36-beast-black-expo-amd.html

 

Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, Rebelmind napisał:

Masz Dżokiero czas I chęci to wypatruj updejta biosu dla X670 tuf czy wyjdzie z info o poszerzeniu listy kompatybilnych memek. 


Wiele razy widziałem też, że support płyty nie miał danych pamięci na liście, a support pamięci miał daną płytę potwierdzoną.
Wydaje mi się, że producenci mobo testują zgodność mniejszej ilości pamięci, a producenci pamięci mają większy incentive testowania wszystkich mobo jakie wychodzą na zgodność z ich produktami.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dodge Challenger 5,7 V8 też potrafi spalić 8 litrów PB95 na setkę jak jedziesz 80km/h na tempomacie ;) 

 

Dajcie już mnie te trójwymiarowe Ryżeny !!!!!! :[

 

Nawet kupiłem już dziś dedykowaną dźwiękówkę żeby się nie musieć nią kierować przy wyborze mobo. :) 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, r1023 napisał:

Chyba amd i intel mają z tym problem szczególnie w topowych modelach.


Rzeczywiście, myślałem o non-X, które są bazowo limitowane TDP, bez PBO nie przekraczają swoich TDP nawet o 0.00001W.
I dzięki temu widzimy, że za ostatnie 5% wydajności płacimy wzrostem prądu o 100-150% :P

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, mam bracket am4 do krakena x52, czekam na procesory AMD bo chce pójść w nowa platforne, zastanawiałem się nad 13600 ale dużo opini że martwa platforma i nie ma się co w to pchać teraz. Pytanie - czy bracket am4 z krakena x52 będzie pasować na socket am5? Szukam opinii po necie i różnie piszą, na samej stronie nzxt piszą że będzie pasować ale rekomendują bracket am5

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, joker5513 napisał:

Nawet kupiłem już dziś dedykowaną dźwiękówkę żeby się nie musieć nią kierować przy wyborze mobo. :) 

Ja siedziałem ost. na dwóch dobrych integrach ;ALC1150 i 1200.No nie powiem, ładnie gra ale żeby to był jeden z głównych czynników przy wyborze płyty? To raczej nie proponuje.  Mimo niewątpliwego skoku w ostatniej dekadzie da się jednak wyczuć, że to dalej gra jak "interga".

 

3 godziny temu, joker5513 napisał:

Dajcie już mnie te trójwymiarowe Ryżeny !!!!!! :[

Ja jednak poszedłem w kierunku TUF GAMING B450-PLUS II + Ryzen 5600 ,a za jakiś czas 58003D. Mając wydyndane na tego daremnego Yntela.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...