Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Więc poczekam na Aorusa

Czekaj czekaj, może będzie warto. Sam się na niego ślinię.

PS: demontaż, repaste DRP4 i montaż mając jedną rękę w gipsie. Polecam... Testowałem akurat na "szybko" (czyt. w kij wolno i sporo klnięcia) 3600 kumpla czy jest sprawny. 

Apropo gwary. 

 

Naprawa = kontynuacja

Wydanie NOWEGO produktu = reset 

 

Np. gdy pare tygodni temu reklamowałem swojego Seasonica, dostałem info że gwarancja liczy się od nowa. 

Link to post
Share on other sites

Amazon wrzucił przedpremierowo do swojej oferty 3600 XT i 3900 XT (już zdjęte, ale screeny są)!

 

https://wccftech.com/amd-ryzen-9-3900xt-ryzen-5-3600xt-desktop-cpus-listed-launch-7th-july/

 

3900 XT: 4100 base, 4700 boost, 569€

3600 XT: 4000 base, 4700 boost 249€

 

Premiera papierowa 16/6, sklepowa 7/7

 

Dalsze przecieki nt cen płyt B550. Średnio podwyżki wynoszą 40-50% cen za te same modele na chipsecie B450 :/ sUabo...

 

https://wccftech.com/amd-b550-motherboards-prices-unveiled-msi-asus-asrock-gigabyte/

 

Jeszcze tylko jeden cytat z art. o Ryzen Refresh:

 

"The new Ryzen 3000 CPUs will be priced around the same as existing parts while the original Matisse chips will be getting huge price cuts."

Link to post
Share on other sites

Weźcie pod uwagę jedno ale. By kupić CPU na Amazonie czy innym bagieciarskim sklepie (tego co wysypał ceny jako pierwszy) to trzeba chyba mieć z 4 promile i jeszcze nie umrzeć. Poczekajcie aż będzie wyrzut na caseking, powinni mieć szybciej niż np. mindfactory. Potem tydzień-dwa i powinny być w PL. 

 

W DE i FR można spokojnie kupować w dniu premiery... W Polsce przez pierwszych pare dni będą tak kretyńskie ceny pewnie (jak zwykle) że trzeba będzie się wstrzymać. 

Link to post
Share on other sites

Weźcie pod uwagę jedno ale. By kupić CPU na Amazonie czy innym bagieciarskim sklepie (tego co wysypał ceny jako pierwszy) to trzeba chyba mieć z 4 promile i jeszcze nie umrzeć. Poczekajcie aż będzie wyrzut na caseking, powinni mieć szybciej niż np. mindfactory. Potem tydzień-dwa i powinny być w PL.

 

W DE i FR można spokojnie kupować w dniu premiery... W Polsce przez pierwszych pare dni będą tak kretyńskie ceny pewnie (jak zwykle) że trzeba będzie się wstrzymać.

A co jest nie tak z amazonem?
Link to post
Share on other sites

Trudno powiedzieć, bo zarówno 3700x jak i 3100 od razu były montowane pod LC. Ostatni proc, jaki miałem na powietrzu to był R5 2600 (z Noctua NH-D14) ale to była inna Buda itp. Poza tym moje wyniki obecne też są trudne do porównania, bo cep jest sam w pętli z radem 420/45 mm.

 

Pisz na PW, bo nie wszystkich może to ciekawić ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...