Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 6xx / 7xx


Recommended Posts

Jakiś miesiąc temu kupiłem proponowanego przez R-Konia  Gigabyte GTX 660 OC. I teraz pojawiają się problemy. Co jakiś czas pojawiają mi się artefakty w grach takich jak Crysis 2 lub Battlefield. Są to zazwyczaj wielokolorowe tekstury lub migające czarne ściany. Czy to może być wina sterowników (314.22) lub czegoś innego, czy karta do wymiany?

Link to post
Share on other sites

Podaj model zasilacza. Robiłeś dalsze OC?

 

Zasilacz to Corsair CX 500W

Nie robiłem żadnego OC (i tak bym nie potrafił :P)

Może to własnie dla tego że zasilacz nie wyrabia?

Temperatury w spoczynku wynoszą 29-35 C a przy włączonej grze nie przekraczają 52 C (Przesadziłem z chłodzeniem)

 

Reszta buildu:

ASRock Z77 Extreme4

Intel Core i5-3570

Corsair Vengeance 2 x 4GB DDR3-1866

Seagate Barracuda 2TB

Cooler Master Hyper 212 EVO

Edytowane przez Tirith
Link to post
Share on other sites

Niepotrzebnie montowałem tego Cooler master'a 212 EVO. Stockowe chłodzenie  chyba by wystarczyło.

 

PS. Warto chyba wspomnieć że te artefakty nie występują za każdym razem gdy włączam grę. W ciągu 3 tyg dostrzegłem je może z 5 razy.

Edytowane przez Tirith
Link to post
Share on other sites

chlodzenie procka ma wplyw na temp gpu szczegolnie przy modelach niereferencyjnych gdzie cieplo oddawane jest do srodka budy testowalem w budzie mid tower na plycie m atx gdzie cooler jest blisko karty i zwiekszenie obrotow cpu fana zaowocowalo nizrzszymi temp gpu w kazdym wariancie . chlodzenie cpu markowe rozprowadza o2 tez miedzy innymi po sekcji i wokolo chlodzac calosc szczegolnie jak ktos ma fany po 140mm wiec wrecz cpu cooler powinien pozytywnie wplywac na temp calej budy i gpu

Link to post
Share on other sites

co do pytania to kazdy wyjedzie ci ze jego karta jest najlepsza albo zebys wzial cos od amd bo lepiej i taniej a moja opinia wez to co uwazasz za sluszne niesugerujac sie 1k opiniami czy testami ja jak narazie wole nv bo mialem powod zeby sie zawiesc na amd wiec decyzja nalerzy do ciebie grasz czy nie grasz?ja lece na nv glownie testowalem radeony ale bylem 50/50 zadowolony wieksza wydajnosc wzgledem nv ale strasznie niestabilne i problemy z ekranem. co do karty to zawerzyl bym krag do msi gigabyte albo asusa bo reszta nie pokazala nic ciekawego tak jak wf3 tf3 i dcu2

Edytowane przez grbprc
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

FXAA jest możliwe do wymuszenia z poziomu sterownika od dawna, działa na wszystkich kartach nv. TXAA jest dostępne tylko na Keplerach, trudno mi jednak powiedzieć czy jest to ograniczenie sprzętowe czy programowe, przypuszczam jednak że to drugie. Adaptive v-sync, działa na starszych kartach ale jest dostępny od stosunkowo niedawna, tj. od serii 3xx sterowników, w pierwszych wersjach był domyślnie włączony, dużo osób narzekało na słabą płynność, bo nie działał perfekcyjnie dobrze. Teraz jest lepiej, tam gdzie działa sprawdza się dobrze, ale ciągle nie jest doskonale, w części gier wymusza jedynie programowo wyłączenie v-sync, w innych nie działa wcale, ogólnie rzecz biorąc jest to poprawiane, a technologia jest ciekawa. Jeśli chodzi o wygładzanie krawędzi to nvinspector pozwala na wymuszenie różnych rodzajów wygładzania. TXAA nie zdobyło popularności, osobiście nie wróżę mu dobrej przyszłości.



Czy jest sens dokładać do 670? Czy lepiej kupić 660 Ti z 3 gb? A może SLI 650 ti boost?

SLI ze słabszych kart to wyrzucanie pieniędzy. 660 Ti to dobra karta, ale z powodu niskiej przepustowości zapomnij o wymagających trybach wygładzania krawędzi, a bez tego nigdy nie wykorzystasz więcej niż 2 gb v-ram.

Edytowane przez dominator-gt
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakiś miesiąc temu kupiłem proponowanego przez R-Konia  Gigabyte GTX 660 OC. I teraz pojawiają się problemy. Co jakiś czas pojawiają mi się artefakty w grach takich jak Crysis 2 lub Battlefield. Są to zazwyczaj wielokolorowe tekstury lub migające czarne ściany. Czy to może być wina sterowników (314.22) lub czegoś innego, czy karta do wymiany?

Zmień stery na WHQL bo z betami czesto tak bywa

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jeden 680 vs SLI wiesio 2 z ubersamplingiem na ULTRA.

 

http://img10.imageshack.us/img10/9543/witcher2201305282310257.jpghttp://img600.imageshack.us/img600/9470/witcher2201305282312159.jpg

Link to post
Share on other sites

Grubo przegięli z ceną, drogo jak na fabrycznie podkręconą 680. Za 300 PLN więcej już można kupić 780.

3 modele z pojedynczym GPU powyżej 2 000 PLN - Tytan, 780 i 770. Czegoś takiego jeszcze nie było. 

Link to post
Share on other sites

AMD niech da dobrą cenę za swoje modele i zlać ich ciepłym moczem.

Jak AMD się obudzi i wypuści nową serię to oni też obniżą ceny Tytana i 780. Wszystko przez brak konkurencji. Ale jeśli dopiero w styczniu wyjdzie AMD to topowy Maxwell w przyszłym roku który zmiecie 8970 znowu będzie w cenie 780 lub wyżej. Źle się dzieje.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...