Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 6xx / 7xx


Recommended Posts

Zmiana na inną firmę czy ponownie Asusy? Ja bym się zastanowił, biedne PCB u tych StriX z tego co widać na fotach i tylko jeden wtyk na 8pin także różnie to może świadczyć. U mnie chyba MSI zagoszczą, Gigazłomy odrzucam.

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

Nie znam tego sklepu, ale niemieckiego rynku nie śledzę.

 

Na Amazon.de 780-tki są droższe niż w Polsce.

 

http://www.amazon.de/GIGABYTE-GeForce-3072MB-GDDR5-384bit/dp/B00GJYOL0G/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1411685854&sr=8-7&keywords=gtx+780

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-780-3gb-ddr5-pci-e-box-84-1004933.html

 

Zawsze można wstawić ofertę niemieckiego odpowiednika KurtMedia i napisać, że w Polsce sprzedawcy kradną, ale porównując ceny w dużych sklepach można zauważyć, że po premierze nowych układów polskie firmy reagują szybciej niż ich odpowiednicy za Odrą.

Link to post
Share on other sites

Mindfactory jest jednym z najlepszych sklepów internetowych w Niemczech. Mieszkałem tam kilka lat, także się orientuję. :P

W Polsce jak zwykle śmieszny ryneczek, ceny nowych kart na maxa w górę, żeby sprzedać jak najwięcej kart serii 7xx zalegających na magazynach. Tak pewnie zostanie jeszcze przez jakiś czas. Najbardziej się zawiodłem na esc.pl. Chciałem u nich zamówić 970-tke od Gigabyte, ale po takich akcjach z cenami rzędu 1699 zł skorzystam z oferty innego sklepu...

Link to post
Share on other sites

 

 

W Polsce jak zwykle śmieszny ryneczek, ceny nowych kart na maxa w górę, żeby sprzedać jak najwięcej kart serii 7xx zalegających na magazynach.

 

Chyba żyjemy na innych planetach. Ceny autorskich GTX'ów 970 oscylują w okolicy 1500 zł, co sprawia, że opłacalność 780-tki, nawet po obniżkach, jest prawie zerowa.

 

Fakt, że w momencie premiery były dostępne niereferenty to nie jest zjawisko powszechne i niewielka podaż nowych układów nie powinna nikogo dziwić. To, że sklepy, które dostały o kilka sztuk więcej, chcą je sprzedać jak najdrożej również jest zjawiskiem normalnym. Gospodarkę planowaną centralnie pożegnaliśmy dawno temu. 

Link to post
Share on other sites

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?sdtid=7224066forSID=23dd538108b543b8b695defbfbe0ef51&AID=10440897&PID=1225267&nm_mc=AFC-C8Junction&cm_mmc=AFC-C8Junction-_-cables-_-na-_-na&Item=N82E16814121779&cm_sp=

 

+ kod na 5% + prepaid $20(dla tych co mieszkają w us) + borderlands warty ok. 70zł

 

co daje nam na dzień dzisiejszy ok. $270, ale opłacalne tylko jak ma się tam rodzinę + jakby ktoś przywiózł

Edytowane przez gohan10
Link to post
Share on other sites

Sklepy za granicą zaczynają poważne przeceny na GTX serii 7xx.

 

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18629239

 

Karty 780ti przeceny w zależności od wersji z 500 funtów na 350 funtów lub 430 na 300 funtów.  800 zł mniej!!!

"zwykłe" 780 obniźone o 20 do 200 funtow(za wersje HOF) w zależności od wersji. Co daje najtańszą wersję za ok 1070 zł.

770 większość wersji w dół o ok 40 funtów (ponad 200 zł), niektóre mniej.

Link to post
Share on other sites

Tu jest Polska i tu się doi klientów, więc nie napalałbym się na obniżki, te ceny co są teraz już raczej zostaną jak nie pójdą znowu w górę przed świętami.  ;) Polak woli zezłomować niż sprzedać taniej, taką mamy gospodarkę, zobacz co robili z papryką i cebulą jakiś miesiąc temu, zamiast sprzedać taniej, to wyrzucali na pola... zielona wyspa.

Link to post
Share on other sites

Trochę się u nas zmienia w handlu w niektórych hmm sektorach.   Sam jestem ciekaw jak to będzie w Polsce wyglądało tym razem. Okaże się raczej dość szybko :)   

 

Tym bardziej, że ponoć produkcja 7xx już zaprzestana (są tylko spory od którego modelu, bo takie 750 są jeszcze ofc produkowane), a spore dostawy 9xx już ponoć w drodze.

Edytowane przez sulaa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...