Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 6xx / 7xx


Recommended Posts

Właśnie mam trochę mętlik. 

Niby chciałem r9 280x ale ciężko dostać poniżej 700 zł kartę która nie była koparką - więc za drogo odpada.

Też niby myślałem nad tym hd7970 ale ten geforce też wygląda całkiem nieźle.

A jak by radeon to jaki? MSi, sapphire, gigabyte?

670 jest godnym rywalem dla 7970. Ja swoją dostałem za 600zł już z wysyłką kurierem.

Link to post
Share on other sites

 

Bez urazy ale 7970 daje jeszcze radę przy gtxie 770 :P:)

 

Bez urazy ale jak się patrzy wybiórczo na testy to tak jest ;) 670 przy moim OC jest blisko a czasami ciutkę lepiej niż stockowe 770 ;) a nie zapominajmy że między 680 a 770 zbyt wielkich różnic wydajnościowych nie ma a ogólnie zmiany kosmetyczne jak znaczny spadek poboru mocy ;) Między Serią 600 a 700 nie ma wielkich różnic wydajnościowych. To taka przejściówka na pełnego Maxwella.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Porównywanie jednej karty podkręconej do drugiej na stocku nigdy nie przestaje mnie bawić.

 

 

 

jak się patrzy wybiórczo na testy to tak jest

 

 

Nie. Tak po prostu jest. 7970/280X to poziom +/- GTX'a 770. W niektórych grach wygrywa karta od Zielonych, w innych Radek.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Bez urazy ale jak się patrzy wybiórczo na testy to tak jest 670 przy moim OC jest blisko a czasami ciutkę lepiej niż stockowe 770 a nie zapominajmy że między 680 a 770 zbyt wielkich różnic wydajnościowych nie ma a ogólnie zmiany kosmetyczne jak znaczny spadek poboru mocy  Między Serią 600 a 700 nie ma wielkich różnic wydajnościowych. To taka przejściówka na pełnego Maxwella.
 

Go, go away and never come back as once smeagol said :P


 

 

kary
 

Dość brutalna, nie sądzisz że to trochę za dużo ? przemoc przemocą ale to to jakaś rzeź.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Cześć wszystkim. Zarejestrowałem się na forum, bo potrzebuję fachowej opinii nt. mojej karty. Niecałe 2 lata temu kupiłem sobie GTX 760 (GV-N760OC-2GD REV 2.0) od Gigabyte'a (z chłodzeniem Windforce) i w zasadzie od samego początku miałem problem z poziomem hałasu. Najpierw myślałem, że jestem przewrażliwiony, ale potem uznałem, że to jednak są jakieś jaja, że na kompie nie da się w zasadzie grać bez słuchawek. Odesłałem kartę do serwisu Gigabyte i otrzymałem ją z powrotem z wymienionym chłodzeniem... okazało, że to nie wpłynęło na poziom hałasu, ale uznałem, że to jednak "tak ma być". Po kilku miesiącach przypadkiem okazało się, że kolega z pracy ma identyczną kartę graficzną i poprosiłem go, żeby przyniósł ją do firmy, to porównamy obie. Przeprowadziłem test na Company of Heroes 2 - ta sama misja, ten sam komp, takie same karty i okazało się, że logi z OC Guru II różniły się od siebie napięciem, poziomem mocy, temperaturą i ilością obrotów. W związku z tym odesłałem kartę raz jeszcze do serwisu, w mailach wymieniłem się z Panami logami z kart i zaznaczyłem na czym polega problem. Karta wróciła z wymienionym chłodzeniem i informacją, którą właśnie dostałem na maila:

 

"Karta graficzna nie posiada w specyfikacji dopuszczalnego poziomu pisków czy poziomu hałasu systemu chłodzenia. Nasz serwis nie stwierdził uszkodzenia karty w tym kierunku, stwierdziliśmy jedynie uszkodzenie mechaniczne wentylatora i został on wymieniony. Przy wymianie układu chłodzenia wymieniana jest również pasta termiczna oraz weryfikowana jest temperatura pracy karty. Testy producenta nie wykazały wadliwego działania karty."

 

czy ktoś z Was zechciałby się odnieść do tego tekstu (może jednak są jakieś normy hałasu?) i zinterpretować ten odczyt:

 

http://i59.tinypic.com/2qxnnsn.jpg

 

Rzeczywiście "wszystko jest w porządku", a na karcie, która kosztowała ponad 1000 zł nie da się "grać w gry" bez słuchawek?

Edytowane przez wściekłe pięści węża
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

-Wklejam tutaj bo to temat z seri GTX 7xxx

 

 

wrazenia z testów "starusnienkiego" gtx 760,jak to opisal kiedys jeden portal.

 

A moze komus sie przyda ,kto nie ma tyle pieniedzy na kartę ,a tez chce sobie pograć

 

 

----------------------------------------------------------------------------

Ostatnio u kumpla mialem okazje potestować kartę (GTX 760) i tak napiszę



GTX 760 ,sam nie wiem po testach jestem zdziwony na plus..Karta 2 letnia a spokojnie ciagnie wszystkie najnowsze gry na high,very high ( bez MSAA),takze niewiem czemu na forum jest tak dziwnie opisywana.Napewno do 800-900 zł to najlepszy wybór.Naprawde az zaskoczony bylem jak gry śmigają na GTX 760, a mam porówanie bo u siebie mam r9 290.



W kazdej testowanej grze staralem sie ustawic i przyjalem sredni fps +45 i w grach

Unity,Ryse,Mordor,FC4,Metro Last Light,Crysis 3,Evil Withn,Dying Light ..nie musialem zjezdzac z detalami na medium ,wszystsko na high,very high(ultra odpuscilem ze wzgledu na 2 gb pamieci),bez MSAA,vsync,cienie lekko jedynie obnizone,FPS stały,w wiekszosci 50 +.Takze jak dla mnie a mam porównaie GTX 760 zdecydwowanie daje rade,a na tym forum jakos dziwnie sie go zlewa.

 

----------------------------------------------------------------------------

takze dla mnie te cale wymagania ,detale to mozna o kant du*y rozbic

 

grunt to miec dobrac ustawenia grafiki i na gtx 760 za 600zl  uzywka a za 900 nowka mozna smialo komfortowo pograc we wszytskie tytuły.No ale dla wiekszosci to juz model stary,no tak przeciez juz trzeba zmieniac na serie 9xx,prędziutko!

Edytowane przez kuba223
Link to post
Share on other sites

 

 

Napewno do 800-900 zł to najlepszy wybór.Naprawde az zaskoczony bylem jak gry śmigają na GTX 760, a mam porówanie bo u siebie mam r9 290.
Mógłbym się tu z Tobą spierać o to, czy R9 280 nie jest lepszym wyborem w tej kwocie ;)

 

Jednak zgodzę się z Twoimi obserwacjami. High + SMAA i da się pograć na 760-tce. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Używam już około 10 miesięcy GTX 760 Od Gigabyte WF3 rev2. Karta w spoczynku jest niesłyszalna. Stres, owszem słyszalna i jej głośność przewyższa resztę podzespołów komputera. Tak jak większość z Was pisze odnośnie osiągów jest więc nie będę pisał tego samego. Jestem bardzo z niej zadowolony lecz jedynym jej minusem jest głośność właśnie w stresie i przy włączaniu komputera.

Link to post
Share on other sites

Mam do was takie pytanko. Czy idzie w jakiś sposób zrobić SLI z gtx 680 i 770? Posiadam takowe i wiem, że można zrobić flash Biosu w 680, ale boję się, że przerobię w ten sposób ją na bezużyteczna cegłę. Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Od jakiegoś czasu mam jakieś dziwne akcje z kompem i w sumie nie wiem czy to grafika czy monitor. Odpalam kompa, dochodzi do momentu w którym mam się zalogować do Windy a tu nagle mig i ekran robi się taki jakby zaśnieżony i migający. Dopiero po kilku resetach wszystko wraca do normy. Nie jest to jakieś systematyczne zdarzenie ale już ze 2 razy w ciągu tygodnia takie coś miałem. Jakieś sugestie w czym może być problem? 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...