Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 6xx / 7xx


Recommended Posts

Akurat obecnie to 290x w wersji referencyjnej to koszt 2,1K a 780tki około 1,8k. Teraz ruch AMD na obniżkę. A , że nie są głupi to na pewno zaraz to zrobią. Tym sposobem ceny będą sukcesywnie spadać co dla nas potencjalnych klientów jest bardzo dobrą sytuacją. Nie ma tak , że jedna firma jest dobra a druga jest beee. Po prostu w danym okresie i segmencie lepszą cenę ma AMD a w innym Nvidia . Cała filozofia. A jak ktoś chce doprowadzić do kolejnej wojenki to radzę przewinąć stronę do góry i wcisnąć przycisk znajdujący się po prawej stronie od profilu.

 

e/ ceny spadają aż miło się patrzy  :D

Święte słowa.

Kiedyś częściej odwiedzałem ten dział. Jednak czytając wypowiedzi effendi360 (który dodatkowo pełni funkcję moderatora), w których wiecznie widzę krytykę kart ze stajni czerwonych i gloryfikowanie kart zielonych przestałem to robić. 

Wszędzie krytyka, ironiczne wypowiedzi, udane lub mniej udane żarty itp. Panowie skończcie wreszcie i zastosujcie się do rad R-Koniu. A od siebie - kolega effendi360 tak skutecznie krytykuje karty AMD, że jeszcze bardziej przekonuję się do ich kart, choć ostatnio (po obniżce cen) myślałem o zakupie GTX-a ;)  Pamiętam czasy ZX Spectrum, pierwszych blaszaków - bawię się w to grubo ponad 20lat i nie dam sobie wmówić, że jedni są lepsi od drugich bądź odwrotnie. 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

nie dam sobie wmówić, że jedni są lepsi od drugich bądź odwrotnie.

Czasy komuny dawno się skończyły. ;-) Nie wszyscy są ''równi''. Tak jak jeden człowiek w pewnych dziedzinach jest lepszy od drugiego tak i jedna firma może być lepsza od drugiej a wedle moich preferencji, niestety nadal NV --lekko-- góruje nad amd w większości tytułów.

 

\Wytapane z Xperia T//

 

 

Link to post
Share on other sites

@Efendi360

 

Wszyscy wiemy, że wielbisz nV jak bożka, ale to co dla CIebie jest NAJ niekoniecznie musi być NAJ dla innych. To się tyczy wszystkich nieważne czy AMD czy NV. W myśl tej zasady, przestań wszystkim wciskac, że NV jest najlepsze, bo to się robi nudnei wywołuje wojenki.

Natomiast Tobie jako Moderatorowi nieprzystoi takie zachowanie.

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie jest najlepsze. Jest po prostu ciut lepsze, bo mniej problemowe i tyle. Szkoda, że tylko moje posty widzicie a innych postów, innych użytkowników, którzy nierzadko podtrzymują moje zdanie już "nie widzicie" i nikt się do nich nie odnosi. Chcesz więcej ? Prywatnie, niektórzy z ekipy, wyżej postawieni ode mnie, mają podobne zdanie. :] Oni po prostu nie chcą się w te dyskusje wdawać, dla świętego spokoju. :menda:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość vukmir_vukmir

To by tłumaczyło dlaczego nie dostajesz warnów za tak pokraczne logicznie wypowiedzi: "jest mocniejsza według moich preferencji". Co to w ogóle znaczy? Albo coś jest mocniejsze, albo słabsze..

 

Przypominam, że po premierze R9 290x twierdziłeś, że ta karta to porażka. Widać po reakcji nvidii i zejściu z cen o 600zł(!) za 780ke jak to miało się do rzeczywistości...

 

Moderator troll - ręce opadają..

Edytowane przez vukmir_vukmir
Link to post
Share on other sites

@up. przesadzasz, to jego decyzja, że zawsze wybiera takie a nie inne karty. Swoją drogą zapytaj co miał w swoim komputerze bo trochę GPU przerobił. Ja nie mam sentymentów, kupuje zawsze to co jest obecnie najbardziej wydajne w rozsądnej dla mnie cenie.

To jest temat o kartach Nvidia więc każdy może wypowiedzieć własne zdanie ;)

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

My tu wszyscy trolle, co moderator to karta Nvidii. Tak w ogóle to oni nam płacą, żebyśmy byli zadowoleni z ich produktów bardziej, niż z konkurencji. 

Niestety, jak któryś szuka wygranej w dyskusji na wzór wyższości świąt bożego narodzenia nad świętami wielkanocy, to nic tu nie wskóra i nie rozumiem dlaczego to jeszcze kogokolwiek dziwi. 
Nie jesteś w stanie podjąć rzetelnej dyskusji, zapewne dlatego, że Twoja wiedza nt. kart graficznych i sposobu wyświetlania obrazu kończy się na podpięciu kabla, bądź wyrażania opinii "bo tak i koniec, ja wiem lepiej" będącej owocem procesu internalizacji poglądów twórców komentarzy pod recenzjami na youtube.

Innymi słowy, jak przyszedłeś do tematu o Nvidii, szukać poplecznictwa AMD u osób które preferują właśnie te zielone karty, to chyba masz nie po kolei w głowie, nie Effendi - gdyż ten przemielił (nawet ostatnio) w swoim kompie nie jedno AMD.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość vukmir_vukmir

Grzecznie zapytałem co znaczy, że firma na n, tak effendi pisał o firmie, jest mocniejsza wg jego preferencji? Bo ma ładniejsze logo? Nie widzę tutaj rzeczowej dyskusji na temat sposobu wyświetlania obrazu. Także dzięki za ten mocny merytorycznie post Panie Moderatorze..

Link to post
Share on other sites

Firma może reprezentować sobą pewne wartości, każda firma ma jakąś politykę, handlową, reklamową, rozwojową... i te kierunki mogą jednemu pasować bardziej niż inne. Jak już chcesz być taki mądraliński.

Dodatkowo, choć Effendim nie jestem, to mogę z dużą śmiałością stwierdzić, że poprzez stwierdzenie firma, miał na myśli jej produkty - bo te są w tym przypadku główną definicją spółki... a skoro o produktach mowa, to każdy kto nie jest szympansem wie, że w danej grze lepiej wypadają karty od zielonych a w innej karty od czerwonych. Bardzo często właśnie, to w jakie/które gry gramy, jest decydującym czynnikiem przy wyborze i w takiej sytuacji, stwierdzenie, że karta jest mocniejsza/bardziej opłacalna/lepsza według moich preferencji jest jak najbardziej trafne.

Więc wyjdź z tym bełkotem, bo zaraz dostaniesz w czapę za mędrkowanie.

 

@@Bakakmnie też ta 780 kusi, bo trzeba czymś napędzać 120hz i to akurat by wystarczyło, ale chyba wstrzymam się do Maxwelli... może pokażą coś ciekawego, a jak nie to pewnie będą schodzić używki 780-tek ;)

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
Gość vukmir_vukmir

Rozumiem, że mędrkować może tylko Pan Moderator?

Produkty są definicją spółki, ekhm - zapraszam do lektury kodeksu spółek handlowych..

 

Chciałem jedynie przeczytać to co napisałeś w 2 zdaniu przedostatniego akapitu, bo stwierdzenia o wyższości jednej firmy nad drugą sorry, ale brzmią śmiesznie..

I jeszcze te groźby, mam przeprosić za to co myślę?

Identyfikowanie się z jakąkolwiek firmą to dla mnie absurd i raczej nikogo trzeźwo myślącego bym o to nie posądzał.. Z punktu widzenia konsumenta porównuje jedynie produkty. Jak mam Radka, to znaczy, że jestem automatycznie w obozie czerwonych?

Wezmę to pod uwagę przy zakupie następnej karty..

Link to post
Share on other sites

Zapraszam do lektury regulaminu forum benchmark.pl.

gó**o mnie obchodzi co myślisz, ani z jakim losowym aktem prawnym wyskoczysz, żeby udawać mądrego. Szukasz dziury w całym, prowokujesz niepotrzebne spięcia, a to, że Ty porównujesz jedynie produkty, nie znaczy, że ktoś inny musi robić tak samo.

Czepiając się byle czego i biadoląc nie na temat, łamiesz tutejsze zasady -- a to zmusza mnie do reakcji.

Więc kolejny durny post w stylu powyższego skończy się punktami.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@vukmir_vukmir

 

Po pierwsze, wciskasz mi w klawę słowa, których nie napisałem.

Po drugie, masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, oraz do tego masz ograniczony zasób słów, co powoduje zamęt.

Po trzecie:

 

"jest [mocniejsza] według moich preferencji". Co to w ogóle znaczy? Albo coś jest mocniejsze, albo słabsze..

 

Wyjaśniałem:

 

Przypominam, że cały czas, mówię o ustawieniach graficznych z włączonym Vsync i wymuszeniu stałych 60 klatek, poprzez ustawienia w grze. Uważam, że tak powinno się grać, szczególnie, jeżeli ktoś używa pada, jak ja.

 

 

to mogę z dużą śmiałością stwierdzić, że poprzez stwierdzenie firma, miał na myśli jej produkty

 

Dokładnie tak, co tylko potwierdza mój wniosek iż w/w Pan, ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Link to post
Share on other sites

Olaboga! Zacząłem obserwować ten temat, bo po ostatniej obniżce 780-tek będzie to na 99% mój kolejny zakup po zmianie podstawki i liczyłem na to, że może dowiem się czegoś ciekawego. Niestety jak zwykle musi trafić się kilku maruderów, którzy nie wnosząc niczego konstruktywnego do dyskusji próbują czymś na forum zabłysnąć. Pół biedy, jeśli jest to jedynie głupota, ale dość często idzie ona w parze z analfabetyzmem. Powiem krótko, bo nie chce mi się tworzyć esejów na temat ludzi, którzy nie potrafią napisać poprawnie jednego zdania : Jeśli nie jesteś zainteresowany produktami danej firmy to nie udzielaj się w temacie, który o nich traktuje. A jak jeden z drugim nie jest w stanie zrozumieć tak prostej rzeczy, to powinien dostać pałą (warnem z kilkoma punktami) po głowie, aż się nauczy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

sid vicious, było by wszystko fajnie, tylko troszkę przegiąłeś. Strasznie razi mnie w oczy jeden twój zwrot w tym temacie kilka postów wyżej. Mianowicie wulgarne określenie że nic Cię to nie obchodzi co pewna osoba myśli. Do tego jeszcze linijkę wyżej zaprosiłeś do przeczytania regulaminu a sam go w pewien sposób łamiesz... Co jak co ale mod powinien umieć się powstrzymać :/

Niech ktoś tu posprząta i usunie tą bezsensowną kłótnie.

/eot

//już nie razi. sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Karta jest kompatybilna z mobo. Wałkowaliśmy już ten temat mnóstwo razy a Ty pytasz po raz kolejny.

 

Co do tego spamu wyżej: To jest temat traktujący o kartach Nvidii i takim ma pozostać ( TU jest temat o kartach ze stajni AMD). Jak ktoś wchodzi do tego tematu i nie rozumiejąc całego kontekstu przyczepia się do jednego zdania przy tym wytwarzając wojenki, ma po prostu ze sobą problem i nie nadaje się do konwersacji w grupie. Dalsze dyskusje na ten temat będą odpowiednio nagradzane. Tak więc offtop mode - off . 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...