Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 6xx / 7xx


Recommended Posts

GTX 780 GHz:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_przygotowuje_geforce_gtx_780_ghz_edition

 

Chyba Nvidia idzie po swój rekord jeśli chodzi ilość odmian jednego modelu ;)

 

I co teraz ma zrobić osoba, która chce kupić nową kartę graficzną ? (czytać ja)

 

1. Kupić zwykłą 780 od powiedzmy EVGA (która już poszła trochę w dół) ?

2. Czekać na premierę 780 Ti, która jest już niedługo i możliwe, że 780 jeszcze bardziej stanieje ? 

3. Czekać na premierę 780 GHz, która będzie jeszcze lepsza od 780... (i może tańsza) ? 

 

WTF

Link to post
Share on other sites

I co teraz ma zrobić osoba, która chce kupić nową kartę graficzną ? (czytać ja)

 

1. Kupić zwykłą 780 od powiedzmy EVGA (która już poszła trochę w dół) ?

2. Czekać na premierę 780 Ti, która jest już niedługo i możliwe, że 780 jeszcze bardziej stanieje ? 

3. Czekać na premierę 780 GHz, która będzie jeszcze lepsza od 780... (i może tańsza) ? 

 

WTF

 

Nie jesteś sam, ja od 3 tygodni coś kupuje i kupić nie mogę ;)

 

1. Dobra opcja, zwykła 780'tka zapewni Ci komfort w FHD więc na pewni się nie zawiedziesz

2. Będzie kosztowała w granicach 2400-2600zł (tyle co zwykła 780 przed obniżką)

3. Jeszcze za mało wiadomo na ten temat.

 

Reasumując, GTX 780 jest teraz opłacalny i na pewno się nie zawiedziesz.

Link to post
Share on other sites

Mogły by jeszcze spaść ceny GTX 760 bo 770 zbliża się do niego :D W cenie ~650-700zł byłby to świetny wybór :D Na razie przy cenie 900-1000, na prawdę opłaca się dołożyć do 770 bo wzrost wydajności wyniesie mniej więcej tyle co % dołożonej kasy co rzadko się zdarza.

Link to post
Share on other sites

 

Zerknij czasami na inne sklepy a nie tylko morele... morele nigdy nie było wyznacznikiem ceny.

 

http://www.ceneo.pl/24179137

 

Nie jesteś sam, ja od 3 tygodni coś kupuje i kupić nie mogę ;)

 

1. Dobra opcja, zwykła 780'tka zapewni Ci komfort w FHD więc na pewni się nie zawiedziesz

2. Będzie kosztowała w granicach 2400-2600zł (tyle co zwykła 780 przed obniżką)

3. Jeszcze za mało wiadomo na ten temat.

 

Reasumując, GTX 780 jest teraz opłacalny i na pewno się nie zawiedziesz.

 

W sumie masz rację a potencjał dla OC i tak spory :)

Link to post
Share on other sites
Boże. Kiedy wstawiałem BYŁ JESZCZE DOSTĘPNY!

 

Widocznie szybciutko wykupili.  ;)

 

I nie podniecal bym sie tak GTX 780 ti lub GHZ bo to beda silnie podkrecone wersje wzgledem karty referencyjnej. Eksperta z siebie nie robie , ale wystarczy poczytac ze ta architektura ma swoje ograniczenia . Tytan to praktycznie ta sama karta ale zegary ma duzo nizsze bo musi, bo czegos ma wiecej i podbijanie napiecia to kolejne ograniczenie. Na chwile obecna GTX 780 wyglada lepiej niz AMD R9 290x , ale to do momentu jak wyjda autorskie chlodzenia. AMD zoptymalizowalo nowa karte do kompatabilnosci z nowymi 8 -mio rdzeniowymi konsolami . Tez mozna sobie znalezc i poczytac. Pewnie do tego momentu Nvidia wyczysci magazyny z 780-tek i wprowadzi cos nowego. Pewnie szybciej niz moze sie wydawac.  Pozdr.  

Sytuacja sie odwrocila , kiedys AMD walczylo cenami o klienta ,teraz Nvidia zbija szybko ceny. I ogloszenie 780 ti . Dokladnie tak samo jak AMD oglosilo wczesniej 7970 GHZ . Takie ratowanie sie na szybko . Zastanawiam sie czy ta wersja "ti" bedzie szybsza od tych podkreconych dostepnych obecnie na rynku. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Hehehe a ten swoje. :-D Róbmy zrzutkę na pomoc NV. Trzeba ich ''ratować''.

 

\Wytapane z Xperia T//

 

No pewnie nie trzeba. Trzeba tylko poczekac az cos nowego pokaza, bo GTX 780 na dana chwile swietna karta ,ale juz mozliwosci sie wyczerpaly. Nie bede dalej z toba na ten temat dyskutowal bo widze w roznych tematach ze w szufladzie masz tylko zielone koszulki  ;) .Pozdr.  

Link to post
Share on other sites
Nvidia nie potrzebuje waszej pomocy   http://pl.investing....ies/nvidia-corp

 

I bardzo dobrze , chetnie kupie karte Nvidi jak wypuszcza cos nowego i normalnej cenie. Ja tu na nich nie wrzucam. Pisze o obecnej ofercie i sytuacji gdy nowe konsole zaraz pokarza sie w sklepach . Mam 650 ti w drugim kompie i bardzo jestem zadowolony. Moja ulubiona gra to ciagle GRAW2 i na Nvidi wyglada super bo ma Physx . Pozdr.  

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

 

 

Zobacz na tytuł tematu Dla niektórych wszedłeś z brudnymi butami do świątyni wydajności

 

Dobra spoko ,juz wychodze. ;)  Nawet ostrzezenie zarobilem . :menda:

Widze ze nie wolno porozmawiac na temat tej niesamowicie wydajnej karty jaka jest GTX 780 i porownac jej do produktow AMD podajac za i przeciw przemawiajacymi za kazdym z producentow. Pozdr. 

Link to post
Share on other sites

Może jak przestaniesz szukać sensacji i prowokować durne sprzeczki wrzucając na forum totalny spam, to i nie będziesz zarabiać ostrzeżeń.

Ponadto, naucz się poprawnie pisać - bo wnet dostaniesz punkty i za to, oraz przestań komentować każdego warna bo niepotrzebnie śmiecisz (a jak tak dalej pójdzie, to będzie tego więcej).

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Akurat obecnie to 290x w wersji referencyjnej to koszt 2,1K a 780tki około 1,8k. Teraz ruch AMD na obniżkę. A , że nie są głupi to na pewno zaraz to zrobią. Tym sposobem ceny będą sukcesywnie spadać co dla nas potencjalnych klientów jest bardzo dobrą sytuacją. Nie ma tak , że jedna firma jest dobra a druga jest beee. Po prostu w danym okresie i segmencie lepszą cenę ma AMD a w innym Nvidia . Cała filozofia. A jak ktoś chce doprowadzić do kolejnej wojenki to radzę przewinąć stronę do góry i wcisnąć przycisk znajdujący się po prawej stronie od profilu.

 

e/ ceny spadają aż miło się patrzy  :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...