Skocz do zawartości

Komp NIE dla gracza, ale teścia. 1500 zł ?


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Postanowiłem założyć sobie konto, bowiem mój obecny problem mnie przerósł, więc proszę pięknie o poradę.

 

Otóż dostałem prośbe zakupienia komputera dla teścia, więc jak sami rozumiecie sprawa prestiżowa. Rodzinka ma mnie za speca, bo potrafie przeinstalować windoze i takie tam rzeczy, ale na hardwarze to ja sie nie znam.

 

Cena: 1,5-2tyś

 

Wymagania : Teść głównie przegląda net, stawia pasjansa, słucha muzyki i temu podobne, mało wymagające czynności. Czasem jakiś film albo program szachowy. Pomimo tego nie chce laptopa, bo to małe itp.

 

Problem: Niemal wszystkie proponowane w necie zestawy są robione pod graczy/obróbkę grafiki. Czy w moim przypadku wystarczyłoby wybrać prezentowaną na tym forum propozycję dla gracza za ok 2000 zł i wywalić z niej kartę graficzną, zdając się na wbudowaną?

 

Czy lepiej byłoby przy okazji wymienić płytę na jakąś z lepszą zintegrowaną grafiką?

 

Dziękuje za uwagę oraz pomoc;)

Link to post
Share on other sites

Poszukaj kompa z dobrą integrą, jak kiedyś kupowałem za 900(!) zł kompa z integrą i to nie najlepszą. Chodził płynnie po necie, filmy w FHD spokojnie też odtwarzał. Nie ma sensu wywalać aż 1,5k.

Edytowane przez polish95
Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi, ale sprawa ma drugie dno. Paradokslanie nie może być za tanio:P Teściowie do biednych nie nalezą i myśleli, że "3-4 tyś chyba wystarczą?", jak im przyniose rachunek za mniej niż 1k-1,5k to stwierdzą, że badziew kupiłem:/

 

Dlatego nie szukam "wystarczającej" konfiguracji, ale wypaśną, jak na jego potrzeby.

 

Rozumiem, że jak wezmę prezentowany na forum zestaw dla gracza za 2k i wywalę kartę graficzną, to płyta ASRock H61iCafe spokojnie pociągnie potrzeby teścia?

Link to post
Share on other sites

Jak teścia stać, to wrzuć w to SSD - będzie komfort pracy.

Integra z Ivy bridge, a do tego podstawy.

 

Będzie klasa sprzęt, droższy ale ludzie których stać lubią też mieć świadomość że ich sprzęt nieco kosztował - przez co wiedzą jest porządny.

 

A kolejne durne wypowiedzi będę raportować więc won do zadań domowych a nie porad udzielać nie czytając OP/nie mając pojęcia o czym mówicie...

Link to post
Share on other sites

Nikt jeszcze nie zaproponował FM2? Przecież to najlepsze rozwiązanie. Proszę bardzo: http://www.morele.ne...ry/info/3aCI64/

 

podpisuję się pod tym. oczywiscie oryginalnego windowsa do tego wrzucic i bedzie wszystko pieknie.

 

http://www.morele.net/procesor-amd-ad5500okhjbox-522862/ w sumie jak tesciu ma kase, to niech bierz tego procka. niech sie pochwali na dzielnicy, ze ma 4 wątki ;)

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za podpowiedzi:)

 

Skłonie się w tym wypadku ku pierwszej propozycji z AMD. Nie będe mu wciskał czterech rdzeni, bo i tak różnicy pewnie nie zauważy, a pieniądze przeznacze na głośniki porządne, bo ma jakiś badziew. Tą różnice w praktyce pewnie odczuje ;)

 

Dorzuci się Win7 + Office + Monitor, to wyjdzie pod 3k więc za tanio nie będzie. Aczkolwiek troche mnie serce boli. Dwa lata temu wydałem tyle na swój komp do grania i do dzisiaj prawie wszystko śmiga w maks detalach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...