Skocz do zawartości

Podkrecanie Q6600-problem


Recommended Posts

Witam panowie.Problem jest,wcześniej o nim pisałem ale jakoś o nim wszyscy zapomnieli wiec spróbuje na forum.Otóż jest problem z podkreceniem procesora intel core 2 q6600 z zegarami na 2,4 box chłodzenie wiec z niego nie wycisnę wiecej a grafika nowa jest tylko nie wiem jaka ale tak w przedziale radeona 4890 a gf gtx 275

 

Problem jest taki że po podkręceniu do 2,7 komputer dziwnie się uruchamiał otóż zgasł i ponownie odpalił,zgasł i znowu i potem w menu patrze a te moje 2,7ghz zamieniły się s powrotem na 2.4...nic nie grzebałem z pamięciami i napięciami bo coś jeszcze rozwalę kompa..wiec tak zrestartowałem biosa poprzez wyjecie bateryjki i s powrotem ustawiłem na 2,7..o dziwo nic się nie działo aaale jak wchodził już do napisu ZAPRASZAMY to wtedy niebieski ekran....i co robić proszę o pomoc

 

mój config

 

INTEL CORE 2 QUAD 6600 2.4GHZ

4GB RAMU KINGSTONE 800MHZ CL5 DDR2|

GIGABYTE G31M-ES2C

GIGABYTE 8500GT 512MB DDR2 OC

PENTAGRAM SILENT FORCE 550W

NZXT APOLLO BLACK

WINDOWS XP SP3 HOME

Link to post
Share on other sites

Na tak słabej płycie możesz mieć problem, żeby ten procesor podkręcać. Bez podbijania napięcia się nie obędzie do tego powinieneś wyłączyć wszelkie możliwe funkcje "oszczędzające" jak zwalnianie taktowania i obniżanie napięcia.

Link to post
Share on other sites

Musisz pogrzebać w ustawieniach i znaleźć odpowiednią opcję (np: OverVcore) i podbijać stopniowo aż procesor będzie stabilny przy danym taktowaniu. Najlepiej nie odpalać na początek systemu tylko np: memtest i jak przez godzinę będzie sobie sprawdzał pamięć i się nie wykrzaczy to system powinien podnosić się jak trzeba. W przypadku Twojej płyty będzie to w MB Intelligent Tweaker (M.I.T.) O ile dobrze pamiętam, będziesz na bieżąco widział jak zmieniają się parametry pracy pamięci przy podnoszeniu taktowania FSB, więc najpierw zwolnij szybkość do 667MHz i dopiero podnoś FSB. Podejrzewam, że właśnie przez to się wywalał, bo pamięci działały za szybko.

Link to post
Share on other sites

Hmm zadziałało mam tera na 2,7 tylko w programie cpuid-z pokazuje 2,4 choc w biosie jest tera 2,7.

 

No dzięki kolego pomogłeś mi bardzo oraz poduczyłeś mnie troche w biosie wielkie dzieki dla ciebie i 5 :P

 

 

----

 

 

a pytanko jeszcze jedno....jak sie nazywa program do sprawdzania procka?? coś z końcówką miał 95 ale nie jestem pewniem :)

 

 

Tak jak napisał ci matijas- edytuj posty, masz na to 6h.

Link to post
Share on other sites

Podaj troche więcej istotnych szczegółów, fsb, na ile masz pamięci ustawione (chyba nie na auto ^^ ), jakie nipięcia, q66 możesz dać spokojnie 1,4v, mnożnik, wyłącz c1e, eist, wszystko co jest od oszczędzania energi.

Pozatym jest dział o podkręcaniu i jest tam sporo o q66 , poszukaj troche.

P.S Wiele nie uzyskasz na ddr800, cep jest rewizji g0?

Link to post
Share on other sites

Te Wszystkie oszczędzające funkcje(wyłączyć?) Nie jest reguła, Ale przy takiej płycie - warto wyłączyć. U mnie nie trzeba było wyłączać c1e, eis, DES. Nawet się bawiłem przy oc z funkcją turbo:) Mój procek chodzi na 3,5ghz z włączonym c1e, eis, DES;) Stabilny jak skała. Tak, więc najpierw wyłącz, ustal maksymalne stabilne zegary i włącz te funkcje:) jeśli będzie stabilny to nawet lepiej dla sekcji zasilania.

http://img6.imageshack.us/img6/858/beztytuuqr.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...