Skocz do zawartości

Pochwal się co masz w środku!


Recommended Posts

płyty na x58 niestety ale po oc wymagają do wiewu na układ mostka w lato przy 28c w pokoju tempy bez wiatraka na mostku sięgają 50c w stresie po dużym oc szyny z procka robi się nie stabilnie wszystkie wiatraki są podłączone do regulatora z przodu wiec na odzień cisza ta 8centymetrowa wymusza cug powietrza na mostek proszę se nie śmiać z profesjonalnego uchwytu na wiatrak :wariat: jest ktoś na forum kto zajmuje się modyfikacją obudowy typu nowy otworek na wiatrak na bocznym skrzydle + lakierownie ewentualnie ?

Link to post
Share on other sites

@Saur0n100 - Wszystko w swoim czasie :)

Dziękuje za pocieszenie ziom! :)

 

Mam nadzieję, że uda mi się zebrać potrzebne pieniążki na nową "skrzynię" do końca roku - brakuje mi ~4200 zł :)

Edytowane przez Saur0n100
Link to post
Share on other sites

a tam fullcover

referencyjne chlodzenie 780/980 wyglada tak pieknie ze nie potrzeba LC jedynie obudowe machnac na czarno a wentylator zostawic srebny ^^ zmienic podswietlenie na biale  miod malina (jezeli chodzi o wyglad oczywiscie) %-)

Link to post
Share on other sites

powiem tak, ref od nvidi zaskoczył mnie nie zmiernie, bo go nie słychać w ogóle. Co prawda do tej pory odpaliłem tylko 2 razy 3dmarka, ale i tak. Niestety pod względem temperatur jest porażka, karta  dobija do 78 stopni, gdzie karta w LC dochodzi ledwo do 38 :P

Link to post
Share on other sites

Według legend miejskich niska temperatura GPU opartych na ołowianych kulach nie sprzyja ich żywotności.
Powód jest taki, że o ile rdzeń jest chłodny to nagrzewają się połączenia podstawy rdzenia z PCB a to prowadzi do naprężeń/rozprężeń itd.

Równomiernie rozgrzane GPU niby działa dłużej.

Ile w tym prawdy? Nie wiem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I dla tego jest to legenda ;) Gdyby to była prawda to karty z blokami wodnymi padały by jak muchy. Fullcover ma styk z pcb gpu i jego elementami w większym stopniu jak w przypadku chłodzeń ac


A i taka ciekawostka, karta referencyjna przy lekkim oc +100 rdzeń +200mem wyłącza kompa na oryginalnej mapie turbiny bo rdzeń przekracza 100st Celsjusza. Żeby utrzymać kartę w sensownych temperaturach musiałem rozkręcić turbinę do 85% co nie było miłym przeżyciem

Edytowane przez PatrykT
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pięknie, ale trochę dużo tych ledów bo wali oczach ;) Można spróbować do przedniej części listwy led przykleić taśmę czarną fragmentami, albo coś przepuszczającego światło po całości, żeby to złagodzić. Zbierasz na GPU? Bo chyba nie zostanie samo CPU? :) Ogólnie konstrukcja elegancka.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję :) Nie walą po oczach, mam kontroler i mogę zmniejszyć/zwiększyć jasność, również zdjęcie niestety nie oddaje faktycznego oświetlenia, jest tysiąc razy lepiej (łagodniej, przyjemniej), niestety nie mam na stanie lepszego aparatu niż Lumia 930 :) 

 

Na GPU mam piniondze ale sprzedałem za tysiaka z groszami moją R9 290 bez gwarancji jakieś pół miesiąca temu bo teraz i tak za mało czasu na jakąkolwiek grę, a wiele bym stracił na wartości przez następne miesiące. Czekam na nowe generacje kart graficznych :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...