Skocz do zawartości

Dlaczego nie warto kupowac dyskow OCZ


Recommended Posts

Stelek twoje wypowiedzi to zwykły hejt. Przytaczanie opinii jakiś zapłakanych użytkowników to tylko potwierdza... Równie dobrze na potrzebę takiej argumentacji mogę przytoczyć kilka podobnych historii z Samsungiem... Nie zniżę się jednak do tego poziomu, dyskutujmy o statystyce, a nie pojedynczych doświadczeniach.

 

Nie przemawia do mnie też stwierdzenie Przerobiłem kilkadziesiąt sztuk OCZ . To bardzo mało biorąc pod uwagę to, że możesz wyolbrzymiać i to że OCZ sprzedawał miliony SSD. Po co używasz takiego argumentu?(którego wartość jest żadna, na dodatek trudna do weryfikacji)

 

Popatrz teraz w jakich cenach były te najbardziej wadliwe serie. Budżetówka. Był taki czas, kiedy OCZ wydał chyba kilka serii, każda w innej grupie cenowej. Wtedy nie było na rynku tańszych dysków - te najtańsze okazały się najbardziej awaryjne

 

Czytaj wypowiedzi dokładnie, 1,39% odnosi się do danych od Października 2012 do maja 2013r. 

 

 

Na bankructwo nie ma wpływu ostatnich kilka miesięcy, do bankructwa najczęściej prowadzą kilkuletnie zaniedbania/błędy. Tak było też w tym przypadku.

 

 

Ogarnij się, przeczytaj jeszcze raz moje posty i wyciągnij na nowo wnioski. Z Twojego(błędnego) punktu widzenia polecam, albo co najmniej bronię OCZ.... Fakt jest taki, że po prostu spojrzałem na to wszystko obiektywnie, przytaczając aktualną statystykę. TAK samsung nie ma obecnie konkurencji... Wspominałem o tym kilka postów wczesniej.(albo i nawet w każdym swoim poście tutaj)

 

 

Czepiamy się? Crucial.... Awaryjność rok do roku stale rośnie.... W takim tempie jak do tej pory prawdopodobnie OCZ już ich wyprzedza.(2013/2014r.) Widzę, że masz stelek Cruciala... Nie boisz się, że padnie lada moment zabierając wszystkie ważne dane?

 

Od najnowszych danych do najstarszych.(% zwróconych dysków)

- Crucial 1.32%  1.11%   0.82%

- OCZ     1.39%  5.02%   7.03%

 

Wystarczy, że OCZ wycofa się z rynku tanich SSD i skupi na droższym segmencie, a procent zwrotów spadnie.(od pewnego czasu to już ma miejsce)

 

Wrócę do tego tematu za pół roku, jak będą nowe statystyki. OCZ powinien zejść poniżej 1%, a Crucial zbliżyć się do 2%.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites
Po co używasz takiego argumentu?

W celu pokazania że mam doświadczenie z tymi dyskami nie na pozimoie jednej sztuki, tylko kilkunastu i do tego różnych modeli.

Tabelki tabelkami, ale takich użytkowników jak ja jest całe mnóstwo - przeczytaj informacje w linkach, które wyżej wkleiłem. Stary - producent , który wypuszcza sprzęt o awaryjności rzędu 50% jaką może mieć renomę ?  Żeby było mało - zerknij na listę i zlicz sobie ile modeli cechowało się nad wyraz dużą awaryjnością. Następnie zwróć uwagę na to co zrobił OCZ z tym fantem - nic, sprzedawał buble nadal. CO z tego  że były tanie - to że coś jest w niskiej cenie usprawiedliwia sporą awaryjność, wypuszczenie bubla?

Czepiamy się - Crucial M4 - co najmniej 10szt wcisnąłem w różne zestawy i jakoś żadnej awarii do dnia dzisiejszego - średnio dyski chodzą od 2-3lat i nic im nie jest. W redakcji TomsHardware również używają M4 i chwalą je właśnie za długowieczność i bezawaryjność. Następnie jakoś ciężko znaleźć negatywne opinie na temat tej serii, a na pewno nie jest to tak łatwe jak w przypadku OCZa. Teraz jak to się ma że na około 20 dysków OCZ żaden nie żyje, a Cruciale nadal hulają ? Zamiast korzystać z opini takich osób jak ja , które realnie miały okazję przetestować konkretną ilość dysków, to lepiej się kłócić i uparcie bronić swoich racji.

Jeszcze raz proszę o odpowiedź na pytanie - jaka marka jest najbardziej awaryjną spośród producentów dysków SSD  ?? Udzielisz w końcu odpowiedzi czy tak zamierzasz się bawić w kotka i myszkę bazując na tabelkach i zerowym doświadczeniu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Twoje doświadczenie jest tak samo zerowe i na dodatek do dyskusji nic nie wnosi. Masz coś na podparcie swoich słów o 20 padniętych OCZ'tach? Skany pism reklamacyjnych itp. itd? Jeśli nic takiego nie przytoczysz to równie dobrze połowę Twojego postu należałoby przekreślić. Nawet jeśli napiszesz coś wartościowego i przekonywującego.... To i tak będzie to NIC, w porównaniu do milionów sprzedawanych dysków.

 

Crucial nie pada? Nie sypie? Nie wyrzuca BSODów? Fora są pełne zgłoszeń o sypiących się Crucialach...

 

 

Pisałem już wielokrotnie, że OCZ jest ostatni na tej niepełnej liście % zwrotów. Z tym, że różnice są już bardzo małe... I widać poprawę.  Skoro Crucial z 1,32% jest OK, to dlaczego OCZ z 1,39% już nie? Nie można napisać, że OCZ zrobiło spory krok na przód, skoro % zwrotów spadł z 5% na 1,39%? Jedyne słuszne podejście to wciskanie ludziom, że OCZ = padające dyski.... Pomimo pełnej wiedzy, że obecne serie praktycznie niczym nie odbiegają od konkurencji pod tym względem?(patrz Crucial)

 

 

To jest taka sama walka jak NV vs AMD. AMD fatalne sterowniki... Do dzisiaj za to obrywa.... Chociaż od długiego już czasu nie jest to prawdą. Wyrobiło sobie fatalną markę, powinno zniknąć z rynku?

 

 

Nie potrafisz obiektywnie spojrzeć na fakty? Nie jesteś pępkiem świata i Twoje doświadczenia tak naprawdę nic nie znaczą - mogą być istotne dla Ciebie i być może kogoś z Twojego otoczenia. Tu na forum raczej posługujmy się rzeczowymi argumentami.

 

 

Nie potrafię i nawet nie chcę dyskutować nie merytorycznie, bez korzystania z faktów obiektywnych. Dyskusja gdy jest prowadzona w sposób subiektywny prowadzi do niepotrzebnych spięć. Nie to jest moim celem. Skoro nie potrafisz spojrzeć na fakty obiektywnie - nie mamy o czym dyskutować. Przynajmniej ja z tej dyskusji się wycofuję.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Akurat seria Vector jest udana, choć nie jest opłacalny przy takim 840 PRO od Samsunga.Jest jeszcze seria 450. Teraz mamy jeszcze Vector 150(na bardzo solidnym kontrolerze Indilinx Barefoot 3) i Vertex 460.  Choć i tak 840 PRO jest lepszy ze względu wydajność/cena.

Link to post
Share on other sites
Jedyne słuszne podejście to wciskanie ludziom, że OCZ = padające dyski....

nie, że maja wybór wśród mniej awaryjnych marek  

A możesz w końcu odpowiedzieć na pytanie ?

 

Skany pism reklamacyjnych itp. itd?

hehe dobrze się czujesz ?

 

Skoro Crucial z 1,32% jest OK, to dlaczego OCZ z 1,39% już nie?

ponieważ :

"52,07% OCZ Octane SATA 2 128 Go - 45,26% OCZ Petrol 128 Go - 44,76% OCZ Octane SATA 2 64 Go - 40,57% OCZ Petrol 64 Go - 10,23% OCZ Agility 4 256 Go - 8,70% OCZ Octane SATA 3 256 Go - 7,41% OCZ Agility 4 64 Go - 6,85% OCZ Agility 4 128 Go - 6,59% OCZ Agility 3 90 Go - 5,56% OCZ Octane SATA 3 128 Go"

 

Podaj mi inna markę która może pochwalić się takimi wynikami ? 

Patrze na fakty obiektywnie - OCZ to najgorsza z możliwych marek jeżeli chodzi o SSD - co potwierdzają TWOJE cytaty. 1% czy 10% - fakt jest taki że to najgorsza marka. 

Piszesz że lista jest niepełna to zaprezentuj pełną listę.

Tak nie jestem pępkiem świata, ale jak byś poczytał ten temat od deski do deski to wiedział byś że na samym forum benchamrkowym jest takich osób poza mną co najmniej kilka - i nie mówię tu o osobach, które przejechały się na jednym dysku marki OCZ.

To że teraz jest teoretycznie lepiej z OCZ nie zmienia faktu że OCZ olewał klientów - mniej zamożnych czy zamożnych po prostu ich olewał jawnie robiąc w uja. Jestem zły na siebie że dałem się zrobić w balona i jedyne co chcę tu osiągnąć to przestrzec wszystkich przed tą marką.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

ILe czasu minęło już od dyskusji? Miesiąc......  już miesiąc czasu chodzi mój nowy dysk OCZ po powrocie z gwarancji, i tyle mnie obchodzi gadanie malkonentów i znafców od badania rynku, jaki to OCZ zły.

 

Po potwierdzeniu że wszystko do mnie dotarło, ten zły OCZ co robi klientów w h... napisał, że w razie problemów mam od razu pisać pod ten i ten adres...

 

pozdrawiam wszystkich normalnych użytkowników, którzy realnie spoglądają na dzisiejszy konsumpcyjny świat i potrafią docenić jednak, że ktoś nie ma ich w du**e... a tutaj taki przykład solidności samsunga :)

 

http://forumplay.pl/showthread.php/13070-Samsung-Galaxy-SIII-LTE-problem-z-wy%C5%9Bwietlaczem

 

 

I nie to, żebym tu jakieś żale wylewał ale.... niestety tak się po prostu dzisiaj to kręci :)  Mimo tego, OCZ nie napisał mi jakoś, że moja usterka to od noszenia w kieszeni :D

 

 

Odrobinę więcej luzu STELEK bo ci zwieracz z nerwów puści :rotfl: Odezwę się dopiero za miesiąc, będziesz miał czas żeby znowu 10 postów puścić jaki to OCZ zły....

Edytowane przez Pawel W.
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Problemem OCZ było wypuszczenie niedopracowanych dysków, natomiast nie proces realizacji gwarancji. Często wadliwe urządzenia były wymieniane na generację nowsze lub półkę wyższe, o czym sam mogłem się przekonać zgłaszając dysk Petrol 128GB, który został zastąpiony Agility 3 120GB. W tamtym okresie (rok 2012) różnica w cenie obu dysków była znaczna, oczywiście na korzyść Agility, ale zapewne nie zrobili tego charytatywnie, tylko zdawali sobie sprawę z wadliwych konstrukcji i chcieli w jak największym stopniu wyeliminować prawdopodobieństwo przyszłej reklamacji. Powiem szczerze, że ze wspomnianego Agility korzystam grubo ponad 1,5 roku i sprzęt działa bezbłędnie. Reklamacja OCZ Petrol dotyczyła freezów występujących 1-2 razy w tygodniu, nie straciłem żadnych danych.

 

Opisany przypadek nie jest odosobniony, wystarczy wejść na forum support OCZ, gdzie codziennie zgłaszanych jest wiele problemów i poczytać o tym jak traktowani są klienci tego producenta. W większości sytuacji zgłoszenie RMA można wykonać od razu, ale często też Moderatorzy starają się pomóc rozwiązać problem. Ich sugestii nie trzeba wykonywać w całości, ja np. nie miałem czasu żeby wykonać czystą instalację systemu, ale zrzut SMART każdy może zrobić...

 

Z procesu reklamacji korzystałem już nie jeden raz, ale naprawdę najlepiej wspominam właśnie OCZ i nie uważam, żeby mieli klientów w "du**e".

 

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale prawie wszystkie dyski OCZ z wysokim odsetkiem zwrotów, a w szczególności te ~50% są oparte na kontrolerze Indilinx. Były to pierwsze wersje dysków OCZ na "własnym" kontrolerze, które skierowali w sektor low/middle-end, natomiast Vertexy, Agility i RevoDrive zostały na SandForce, bo pewnie nie chcieli "ryzykować" we wszystkich sektorach. Oczywiście największe pretensje OCZ może mieć do siebie, że wprowadzili na rynek produkt nieprzygotowany/wadliwy, ale z drugiej strony ponieśli też duże nakłady w celu naprawienia swojego błędu, co z pewnością wpłynęło też na dalsze losy firmy...

Link to post
Share on other sites

 

 

większość dysków na tej liście jest oparta na SandForce (w tym OCZ Octane)

Oj, chyba nie do końca...

 

Drives from the following product lines contain an Indilinx controller:

- OCZ Technology Vector original and 150; Vertex original, Plus, EX, Turbo, 4, 450, and 460; Agility original and 4; Onyx; Octane; Petrol; and Solid II 

Źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Indilinx

 

Petrola, akurat miałem i tego, że był na Indilinx, jestem pewien ;)

 

A tutaj jeszcze 2 recenzje dysków Petrol i Octane, są informacje o kontrolerze + zdjęcia "inside":

 

http://www.storagereview.com/ocz_petrol_ssd_review

 

http://www.storagereview.com/ocz_octane_ssd_review_128gb

Link to post
Share on other sites

Tak jak obiecałem, pojawiam się i stwierdzam kolejny bezawaryjny miesiąc pracy na OCZ po szybkiej i bezproblemowej gwarancji... :)

 

 

________

A propo, wczoraj szukałem dla siebie pada, to nie związane z tematem, ale trochę związane. Rozważając pady wybrałem pad od xboxa 360, ale i tak z wyborem nosiłem się długo ponieważ poprzedni pad chińska podróba była kopią pada PS3 i taki też miałem zamiar kupić bo się przyzwyczaiłem.

 

I teraz tak, ostatecznie pada PS3 nie kupiłem, a no właśnie dlatego, że przeczytałem co najmniej 10 wypowiedzi, jak to nowo-kupowane pady, traciły kalibracje analoga po kilku dniach używania, po odesłaniu do serwisów (nie nie okazało się że to były podróby, to były pady oryginalne), serwisanci SONY zgodnie stwierdzili - pad uległ zawilgoceniu, naprawa 90 zł.

 

Super.... i OCZ ma mnie niby w du**e???

Edytowane przez Pawel W.
Link to post
Share on other sites

A utracone dane oddał ten super-OCZ ? :rotfl:

 

A dane powinien sobie zabezpieczyć. Szczerze wątpię byś sam trzymał ważne rzeczy na ssd bez kopii. Takiego zaufania nie mam, do żadnego SSD... ogólnie do żadnego dysku.

 

 

Kilka lat temu kupiłem V2E 60GB i działa, jako podstawowy dysk do dziś, to samo z V4 120GB. Co mogę o nich złego powiedzieć, jedno. Przy V4 prosto z pudełka siedziała na nim jakaś programistyczna aborcja, po upgrade dysk idealny.

 

Ile dysków OCZ ostatnio poleciłem? 0 Są lepsze opcje za te same pieniądze, a na pewno sprawdzone.

 

Zdrowy rozsądek podpowiada, odpuścić sobie, do czasu, aż Toshiba coś z nimi zrobi a masy przetestują.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A dane powinien sobie zabezpieczyć. Szczerze wątpię byś sam trzymał ważne rzeczy na ssd bez kopii. Takiego zaufania nie mam, do żadnego SSD... ogólnie do żadnego dysku.

 

 

Dokładnie kolego, to była tylko i wyłącznie moja wina że dane mi się ulotniły poniekąd, ale nie było tego sporo bo SSD traktowałem wyłącznie jako systemowy, to było dosłownie kilka dokumentów, zresztą z założenia chyba nikt nie traktuje SSD jako magazynu więc w razie awarii statystycznie dużo się nie traci.

 

Mnie tylko dotknęło to, że komputera potrzebuje w pracy i musiałem reanimować go kiedy nie byłem na to zupełnie przygotowany. Ale teraz robie kopie co tydzień MACRIUM i jest OK

 

Co do tego czy SSD zadbał o moje dane, tym razem muszę powiedzieć, że tak, ponieważ do dysku był dołączony gratis ACRONIS TRUE IMAGE, jak wiemy program nie jest tani więc znowu punkt dla OCZ.

 

Kupując samsunga nic nie dostałem... a idąc tokiem rozumowania kolegi STELEK, to należałoby również zbojkotować SONY za to co wyprawia z serwisem, za to że PS4 wyszła i ma od razu problemy z zimnymi lutami, niebieskie ekrany, napędy nie oddają płyt, nowy XBOX to samo....

 

a STELEK oczywiście uparcie twierdzi że OCZ zły, i że ma w du**e klientów.... to nie prawda!

Link to post
Share on other sites

OCZ teraz spowiada się Toshibie, mają przysłowiowy nóż na karku. I chcecie wierzyć, czy nie, głowy polecą jak się nie poprawią.

 

Osobiście zakładam, że można mieć pretensje do firmy o utrate danych. Maksymalnie o godzinę pracy, tyle kropka. Od XX lat mamy różne możliwości zabezpieczenia, więc proszę bądźmy w miarę poważni. 

 

STELEK ma zasrane prawo twierdzić, że OCZ zły - jego wola, nie chce nie musi.

STELEK nie ma za to prawa roszczyć sobie pretensji, do strat finansowych. W  "dobrym" SAN'ie nie obejdzie się, bez paru padnietych SAS'ow na miesiąć.

 

I wuj, temu nie zaradzisz.

Link to post
Share on other sites

OCZ teraz spowiada się Toshibie, mają przysłowiowy nóż na karku. I chcecie wierzyć, czy nie, głowy polecą jak się nie poprawią.

 

 

 

Ocz sie nie spowiada Toshibie, OCZ zglosil upadlosc i zostal wykupiony przez Toshibe..

 

OCZ w tym momencie to Toshiba pod inna nazwa..

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak spowiadają się Toshibie. Typowe przejęcie.

 

Kupili markę, dostana parę miechów by się wykazać (a ciężko z tak zrypana reputacja), potem zwolnienia. "Wyniki są niezadawalające"

Panowie z OCZ maja przesrane.

 

Nie zgodze sie z Toba..

 

Teraz beda dyski OCZ z czesciami Toshiby. Zawsze tak jest gdy firma nie przynosi zysku zostaje sprzedana..

 

na OCZa bylo kilku chetnych itd wygrala Toshiba bo jak mieli by zwalniac ludzi i likwidowac firme to by nikt OCZ nie wykupil..

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...