Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuję bardzo za pomoc. Jak dostanę pamięci i płytę główną ,to będę próbował podkręcać , jak mi nie wyjdzie to poproszę Was o pomoc.

Pozdrawiam

 

edit:

Właśnie sobie czytam parę tematów z działu podkręcanie , ale pytania odnośnie podkręcania będę miał dopiero jak dostanę płytę i ram. Myślę , że to będzie w przyszłym tygodniu.

Link to post
Share on other sites

A jak to wtedy ustawić , według takich danych jak podał producent , czy samemu na wyczucie ? Tylko timingi , czy ogólnie wszystko będzie do ustawienia ? Jak ktoś wie , to proszę o pomoc.

 

PS. Dzisiaj dzwonili z esc.pl i powiedzieli , że nie mają tych pamięci (nie wiem czy mam takiego pecha , czy oni tam nic nie mają , bo zamawiałem też u nich nie dawno kartę graficzną i też mi powiedzieli że jej nie mają) zamówiłem już je na allegro , jutro wyślą , więc na środę będą.

Link to post
Share on other sites

Napięcie i opóźnienia. Odczyt z SPD będziesz miał podany wprost w BIOS'ie i tylko będziesz musiał obok danej wartości z listy wybrać taką samą i po sprawie(oczywiście napięcie także takie jak deklaruje producenta pamięci).

Link to post
Share on other sites

Ok , dzięki za pomoc.

Pamięci są już do mnie w drodze , jutro dojdą i złożę już komputer.

 

A opóźnienia też ustawić takie jak producent podał , czy według własnego uznania ? Ten odczyt z SPD to dotyczy opóźnień , czy to jest tylko dzielnik pamięci ?

Link to post
Share on other sites

Ok , ustawiłem memory clock na x6.66 , ddr3 voltage control na +0.050V i obok pojawiło się 1.650V , timingi na:

 

Cas# latency 7T

Ras to cas r/w delay 7T

Row precharge time 7T

Minimum Ras Active Time 21T

1T/2T Command Timing 2T

TwTr Command Delay 5T

 

Proszę powiedzcie , czy wszystko jest dobrze ustawione ? Co oznacza SPD ? Bo jak przełączyłem na manualne ustawienie timingów , to pojawiło się SPD i obok auto i tam są podane różne wartości.

Link to post
Share on other sites

SPD to profile z ustawieniami pamięci tak by komputer mógł się w ogóle uruchomić, w większości przypadków ustawienia są tak jak u Ciebie czyli mocno zaniżone.

 

Minimum Ras Active Time 21T - ustaw na 20 jak wynika ze specyfikacji pamięci.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...