Skocz do zawartości

AMD Phenom II x4 965 BE OC vs I5 3470


Recommended Posts

Pewnie że wystyarcza do realnego użytkowania.Bo nie grasz napweno w niskich detalach .A zauważyć możesz słabość cpu w stosunku do cf hd6950 w 3dmark11

 

tak ale tylko w testach cpu inne testy są wydajnościowo prawie równe do intela w cf na 6950

 

czyli tam gdzie cpu nie daje rady intelowi wynik jest niższy na amd czyli normalka. Nawet w bf3 te 10 fps na korzyść intela nie przekonuje do wymiany platformy teraz

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

tu masz testa

 

http://rog.asus.com/...s-DCII-1GB-Test

 

95xx gs a wynik widać gdyby ps był na poziomie intela to i wynik był by w granicy 10 k

 

tylko że to smark czyli nie pokazuje wydajności prawdziwej gry lepszy był vantage ale też mu brakowało

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

test z oc procka na 4 i bez na 3.2 nie patrze na gs tylko na poszczególne testy czyli fps jest to samo co na intelu PT I CT jedzie z procka i nabija punkty dla intela do wyniku ogólnego a pozostałe testy katują tylko grafikę to tak jak bym katował grafikę i porównywał wynik z innym prockiem a tą samą grafiką czyli wynik porównywalny ale kiedy proc i grafa są katowane to wynik leci leci i leci

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Ludzie i tak wszystko zależy od tego jakim budżetem się dysponuje. Jeśli ktoś liczy każdą złotówkę to pójdzie w PII lub i3 bo tanio i dobrze :P Jeśli ktoś ma kasy w "brud", to będzie kupować najwydajniejszy sprzęt, żeby mieć te 10fps więcej nawet jeśli oznacza to wydanie 3x więcej na procesor.

Osobiście wolał bym kupić PII i np radeona 7870 lub GTX 660 niż te same grafiki z jakimś i5 3xxx, z prostej przyczyny, będzie mie to kosztować około 1/3 więcej.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

czyli wnioskujesz że taki i5 = p2

 

na tych samych kartach graficznych i o ile gra korzysta bardziej z gpu to tak i5 = PII (nieco mniej fps i taniej przy amd) a jak gra korzysta z cpu to intel ale nie przekonuje mnie i3 tylko bardziej i5 z k)

 

jak kolega wyżej zauważył przy kupnie nowego kompa za 2000 watro dołożyć kasy do intela mozna na raty albo do supłać za 3000 można mieć bardzo fajną wydajną i ładną maszynkę

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Można też wybrać i3-3220 + B75 + odpowiednia grafika. Do tego procesora nie potrzeba super wydajnego chłodzenia, nie potrzeba w ogóle wymieniać chłodzenia - tu wystarczy BOX - w przypadku Phenoma II x4 trzeba 'na starcie' rozważać jego wymianę - zatem cena się wyrównuje. Taki zestaw będzie / jest bardziej przyszłościowy (na dzisiaj) - oczywiście, zapewne zaraz imć dam111111 powie cos o czekaniu na Visherę ale... eeee... pozyjemy - zobaczymy, na razie Buldożer FX rozczarowuje (w grach).

 

http://pclab.pl/art51207.html :P

Link to post
Share on other sites

ja to widzę tak, phenom II 965BE 300pln, Asrock 970 Extreme 3 300pln, to już mam 600 i teraz chciałbym i5, ale mieć też mobo chociaż tej klasy co ten aszrot, to już 800 pln i5, 300 pln mobo, 1100 pln, no i jasno widać jaka jest różnica, a nie będę doliczał jakichś zasilaczy i obudów bo to jest już kwestia gustu, do Phenoma z Asrockiem pod 7870 wystarczy markowa 500w za ponad 150 pln (patrzcie na stopkę moją) a obudowa mnie kosztowała 120pln, czyli razem 870pln za zasilacz, mobo, proc, obudowę, ram 200 pln to jest 1070 i grafa 900 i już zamykam się w 2000 pln za całość, na intelu wyjdzie sporo drożej

 

gdyby nawet ten i5 kosztował w okolicy 500-550 pln to juz by nie było tematu:)

Link to post
Share on other sites

Ja mam podkręconego 965BE i do tego 7870 i nie widze specjalnie, żeby mi jakoś cokolwiek blokował w grach.

 

hhaha mam dokładnie to samo i też nie czuję aby coś było nie tak

 

W tej okolicy to dostaniesz i5 750 pod LGA1156 (z płytą), który po OC 'zjada na śniadanie' Phenoma II x4. Ale zapewne to Cię nie interesuje...?

 

co? http://www.anandtech.com/bench/Product/102?vs=109 na testach widać różnice minimalne, nie wiem gdzie go zjada na śniadanie?? a oto ceny jakie znalazłem: http://www.arest.pl/produkt/16990/INTEL-CORE-i5-750-2-66-GHz-BOX-s-1156/wlasciwosci

http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-750-2-66-ghz-box-81-355569.html aż sam się zdziwiłem że tak drogo

 

nic nie udowodniłeś, prócz że jesteś fanboyem intela

 

pamiętaj że 965 BE też się kręci i to do 4,0 Ghz z palcem w nosie, więc...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...