Skocz do zawartości

AMD Phenom II x4 965 BE OC vs I5 3470


Recommended Posts

Sądzę że najlepszym wyborem jest i5 3470 + hd7850 ponieważ w najbliższym czasie ma być obniżka tych kart co is very good for this option ^_^

 

+

 

jeżeli bym zaoszczędził to może udało by się wyciągnąć kasę na i5 2500k (i później dokupić chłodzenie) ale to już bez żadnej spiny. Jak nie styknie to wysilać się nie będę ;d

Edytowane przez TenNieOgarniety
Link to post
Share on other sites

Wg mnie pleciesz bzdury z tym zblokowanie gtx`a 660, popatrz na te testy

http://pclab.pl/art44531-4.html

 

Co prawda nie ma tu karty 660 ale jest mocniejsza 660Ti, porownanie paru proceserow w tym phenoma II 975 [model wyzej od tego ktory chce kupic autore tematu] oraz intel 2500k.

 

Grze Guilds War 2, roznica w FPS to 4,7

 

Wg mnie to mala roznica, po drugie nie dziwi bo przeciez 2500k jest wydajnieszym i nowszym prockiem niz PII.

Tym bardziej ze @TenNieOgarniety chce podkrecic go.

 

dokładnie, to jest takie gadanie z tym ograniczaniem, zależy jaka gra, ja teraz mam 965BE z którego można zrobić 975 kręcąc do 3,6 Ghz więc to w ogóle nie jest żadna robota, bo tyle to nawet na BOX kulerze można zrobić, i to będą różnice między 2500k, rzędu 6 fps albo max 10, czy opłaca się ładować tyle pieniędzy aby mieć te kilka fps więcej? 2500k kosztuje 800 pln a 965 BE można znaleźć po 260 pln, odpowiedź jest chyba prosta

 

i tak jak pisałem wcześniej, miałem do czynienia z 2500k na tej samej karcie graficznej co miałem wraz z phenomem, i rozczarowałem się pozytywnie na korzyść phenoma, bo w te same gry można było grać w tych samych detalach a różnice w FPS tylko frapsem do wykrycia bo podczas samego grania są nieodczuwalnie

Link to post
Share on other sites

Cała prawda o benchmarkach gier , AMD vs Intel

 

Gry w niskiej rozdzielczości mają większy narzut na procesor 1024x768 = przykładowo 50 fps vs 70 fps - Intel win

 

1680x1050 / 1920x1080 amd 40 fps , intel 44 fps.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Widzę że kolejny temat zamienił się w wojnę między zwolennikami AMD i INTEL.

Zgadzam się że zdaniem kolegi @jarnuszkiewiczm. Sam miałem porównanie mojego PII x4 955 z i5 3570k i w codziennym użytkowaniu w ogóle nie zauważa się różnicy, zaś w grach, przy zastosowaniu tej samej grafiki (radeon 6870x2), różnica w klatkach sięgała max 10-15%. Wartość ta wydaje się duża, ale przekładając to na rozgrywkę relacja była np: 55 do 62 na korzyści intela, i w obu przypadkach gra była całkowicie płynna.

 

Edit

i5 3570k nie był podkręcony i działał z włączonym TURBO

 

To daje do myślenia, ale nie tylko, gdyż intel jest obecnie 3 razy droższy niż PII x4, więc jeśli ktoś nie chce zbankrutować :P to Phenomy + wydajna grafika wydaja się lepszym wyborem. Szczególnie jeśli ktoś już posiada jakiegoś PII i chce tylko dokupić mocną grafikę.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Tzn to żadna wojna:) ja mimo że bronie phenoma to byłbym zwolennikiem posiadania i5, mimo wszystko lepszy, ale jeżeli chodzi o cenę 300 pln a 800 pln to phenom jest bezkonkurencyjny i na tej płaszczyźnie bije intela, phenom słabszy niemniej jednak i on zapewnia płynną rozgrywkę w znacznej większości jeżeli nie we wszystkich grach, jeżeli komuś oczywiście nie przeszkadza że ma np 55 fps a nie 60, bo takie różnice można zauważyć

 

bo na serio za 600 pln można zbudować platformę na phenomie i asrocku 970 extreme 3, w wypadku intela sam procesor jest droższy, co daje pewien obraz, a założe się że w większości użytkownicy tutaj ciężko pracują i liczą się ze stosunkiem cena/wydajność/opłacalność

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ceny za Agito;

- Phenom 965be 339 zl

- Ga 970A UD3 326 zl

- Zalman CNPS10X Performa 142 zl

- XFX Core 550W 255 zl

SUMA 1062 zl

 

alternatywa;

- i5 3470 724 zl

- MSI B75MA-P45 231 zl

- Thermaltake Litepower Black 500W 186 zl

SUMA 1141 zl

 

Moim zdaniem to dwa sensownie zlozone zestawy. Lepiej dolozyc 79 zl i kupic raz a porzadnie. Oczywiscie w przypadku Phenoma II mozna kupic tansza plyte i prostsze chlodzenie, ale wtedy wybor zestawu AM3 traci zupelnie sens, bo nie dosc ze wydajnosc bedzie co najwyzej na poziomie i3-2100 to nie ma absolutnie zadnych mozliwosci rozbudowy.

 

O tym, ze w przypadku zestawu na i5 kupujac karte z mid endu mozna zaoszczedzic tez na obudowie nie wspominam, nie potrzeba tez inwestowac w pamieci. Jest jeszcze starszy Sandy Bridge i dziadoskie plyty na h61, ktore czasem mozna dostac z GW w smiesznych cenach.

 

nie zblokuje bo nikt na takich kartach nie gra low 800x600 ale lepszy hd78xx

 

Jest to Twoje zdanie i jest ono bardzo orginalne. Jesli masz spadek do 20 fps z powodu CPU to bedziesz go mial w kazdej rozdzielczosci, a jak ktos wydaje 1000 zl na karte to chcialby zazwyczaj cieszyc sie gra bez spadkow wydajnosci, a nie tylko podziwiac wysokie detale.

Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites

To sa pol zestawy ale generalnie przy takim samym gpu wychodze z zalozenia, ze w przypadku ivy z plyta b75, zawsze uda sie zaoszczedzic na zasilaczu wlasnie okolo 50 zl. Zalozenie jest takie, ze zasilacz powinien uciagnac zestaw z OC cpu jesli to mozliwe i dowolna karte z OC jaka ktos sobie dobierze do tego zestawu. XFX Core ma bardzo mocna linie 12V na pewno nie bedzie na nim problemu z PII OC + 7950 OC, karty tanieja bardzo szybko wiec nie ma co patrzec jedynie na to co jest teraz dostepne w okreslonej cenie.

Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites

To sa pol zestawy ale generalnie przy takim samym gpu wychodze z zalozenia, ze w przypadku ivy z plyta b75, zawsze uda sie zaoszczedzic na zasilaczu wlasnie okolo 50 zl. Zalozenie jest takie, ze zasilacz powinien uciagnac zestaw z OC cpu jesli to mozliwe i dowolna karte z OC jaka ktos sobie dobierze do tego zestawu. XFX Core ma bardzo mocna linie 12V na pewno nie bedzie na nim problemu z PII OC + 7950 OC, karty tanieja bardzo szybko wiec nie ma co patrzec jedynie na to co jest teraz dostepne w okreslonej cenie.

Ceny esc.pl

 

Intel:

 

Procesor: i5-3470 - 730 zł

 

Płyta główna: AsRock B75 Pro3 - 275 zł

 

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 500W 215 zł

 

całość: 1220 zł

 

AMD:

 

Procesor: Phenom II X4 965 - 349 zł

 

Płyta główna: AsRock 970 Extreme3 - 305 zł

 

Wentylator: SilentiumPC Fera Pro HE1224 - 109 zł

 

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 500W 215 zł

 

całość: 978 zł

 

To teraz powiedz mi co wychodzi taniej? Różnica to ~250 zł na kożyść platformy AMD, gdzie jest znacznie lepsza płyta procek, który z palcem w d.... uciągnie radeona 7850 lub GTX 660. Na dodatek w przeciwieństwie do Ciebie dałem ten sam zasilacz który bez problemu uciągnie obie platformy i jeszcze zostanie mu zapas mocy. Fakt platforma na Intelu bedzie pobierac o te 40-50 W mniej, ale to nie jest argument.

Link to post
Share on other sites

Po co dales drozsza plyte pod intela, jaka jest przewaga tego ASRocka B75 nad MSI? GA 970 UD3 to najtansza plyta z 8 fazowa sekcja zasilania, a zatem dajaca mozliwosc wykrecic phenoma II do 4 ghz. Roznica w poborze po OC to 100W, rownie dobrze moglbys zlozyc zestaw Intela na Fortronie, jesli zakladasz ze upgradu grafiki nigdy nie bedzie. Nawet skladajac w ten sposob roznica to tylko 250 zl. Phenom jest tanszy od i5, ale bez OC do 4 ghz tak naprawde jego zalety sa ograniczone, lepiej po prostu kupic i3 ivy bridge i podkrecic bclk do 3.5 ghz, bedzie jeszcze taniej.

Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites

Albo i nie, bo przy 1.5V nie koniecznie. 970a ud3 to lepsza plyta. Pozwala nawet na wysokie OC bulldozerow, jesli chodzi o mozliwosci OC nic wiecej nie mozna oczekiwac. Cena jest podobna jak za ASRocka z 4+1 power phase design. Nie wiem czemu zawsze niezaleznie od ceny i parametrow polecany jest ASRock,, udala sie im swietna seria pod Intela ale to nie oznacza jeszcze, ze jest to jedyny sluszny producent najbardziej oplacalnych plyt.

Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites

Po co dales drozsza plyte pod intela, jaka jest przewaga tego ASRocka B75 nad MSI? GA 970 UD3 to najtansza plyta z 8 fazowa sekcja zasilania, a zatem dajaca mozliwosc wykrecic phenoma II do 4 ghz. Roznica w poborze po OC to 100W, rownie dobrze moglbys zlozyc zestaw Intela na Fortronie, jesli zakladasz ze upgradu grafiki nigdy nie bedzie. Nawet skladajac w ten sposob roznica to tylko 250 zl. Phenom jest tanszy od i5, ale bez OC do 4 ghz tak naprawde jego zalety sa ograniczone, lepiej po prostu kupic i3 ivy bridge i podkrecic bclk do 3.5 ghz, bedzie jeszcze taniej.

Poskładałeś tak te zestawy tak żeby między jedną i drugą platforma była jak najmniejsza różnica w cenie. I to jest sedno sprawy!

 

Dobra koniec tego gadania bo tak można w nieskończoność.

 

JA nigdy nie daje takich tematów bo wiem, że zawsze wychodzi z tego kłótnia. Wole samodzielnie poszukać informacji na kilku stronach dotyczących sprzętu, wyciągnąć wnioski i kupić to co mi odpowiada.

Link to post
Share on other sites

Co za ciolki dla czego w platformie intela nie ma chłodzenia , jak ktoś kupuje platforme za 1100 zł to z pewnością nie zostawia stockowego coolera !! liczymy cena w cenę

 

intel 2500k - 859 zł

asrock pro 3 - 319

listan pro 2 - 200 zł

 

x4 965 - 350

asrock - 319

listan pro 2 - 200 zł

 

platforma intel'a jest o 410 zł droższa !!!

 

 

przykładowo ktoś składa zestaw z x4 965 + HD 7870

i ktoś mu proponuje i5 2500k + HD 7850

 

pierwszy zestaw będzie znacznie wydajniejszy.

 

Niby jest to oczywiste ale jednak jest cała masa gimbuw i fanbojów co mówią tylko o intelu a jak padnie słowo AMD to krew się leje że gó**o itp... ;)

Edytowane przez daniel93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Raczej nie ma znaczenia bo na intelu czy amd osiągnie te 60 fps w 95 % gier bez problemu

 

w grę możne wejść cena zakupu vs wydajność a koszta za energie elektryczna można olać bo i tak w idle komp nie zejdzie poniżej 100 watt

 

nie besztać konfiguracji mojej działa wyjątkowo dobrze

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Nie kazdy jednak wie, ze Phenom @ 4ghz jest duzo wolniejszy od i5-2400 na dziadoskiej plycie h61.

Tutaj akurat występuje Buldożer FX na Rdzeniu Zambezi a nie żaden Phenom II x4 na rdzeniu Deneb czy Thuban :P

 

A tak w ogóle to czytałem, ze ludzkie oko powyżej 60fps nie widzi już żadnej różnicy zatem czy gdy będzie to na PII czy na i5 to również nie ma żadnej - zatem po co dopłacać i przepłacać? Inną kwestią jet tu natomiast jaką maksymalnie wydajną kartę grafiki można do danego procesora włożyć tak, aby nie była ograniczana (czyt. przysłowiowość platformy) oraz fakt, że niektóre gry kładą silny nacisk na sam procesor i jego moc równie mocno, jak i na kartę grafiki (znamienny przykład: GTA IV).

Link to post
Share on other sites

Inną kwestią jet tu natomiast jaką maksymalnie wydajną kartę grafiki można do danego procesora włożyć tak, aby nie była ograniczana

Bez sensu rozumowanie bo przy kartach pokroju hd7970 i gtx 680 nikt nie gra na niskich detalach.A jak cpu ogranicza tzn jest wspomiane 60fps(choć ja uważam że to mało) to jest tyle na 640 low i 1920 ultra.

oraz fakt, że niektóre gry kładą silny nacisk na sam procesor

Tu się zgodze + to że w niedalekiej przyszłości może się pojawić gry które obciążą cpu do niegrywalnych fps ,choć grafa jeszcze by dała rade jeśli cpu by jej dostarczał dane z odpowiednią szybkością.
Link to post
Share on other sites

z tym ograniczeniem gpu przez cpu to też nie takie proste ale w zupełności wystarcza mi 6950 w cf i phenom 955 a i energi dużo zestaw w idle nie łyka bo wychodzi 120-170 przy filmach i stronach na necie a fps w grach nie spada poniżej 70 przy 1920-1200 i 8 aa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...