Skocz do zawartości

AMD Phenom II x4 965 BE OC vs I5 3470


Recommended Posts

Zasadniczo wolał bym GTX660ti + phenoma po O/C. A to z prostego względu. Kupijąc intela i radeona 7850, który jest słabszy od GTX660ti o jakieś 20-25% stracisz więcej wydajności w grach niż łącząc ze sobą PII i tego GTXa. A za jakiś czas kupisz mocniejszy procek. Już za rogiem świta nowa platforma intela, której wejcie na rynek obniży ceny starszej, a ty będziesz już miał mocną grafikę. Poza tym nVidia chce pokazać nastepców GTX6xx dopiero w 2014 roku.

 

Co do kwestii poboru prądu to nie należy tak tego demonizować. PII bedzie brał około 40-60 W więcej co w ogólnym rachunku za prąd przełoży się na około 2-3 zł i to tylko pod warunkiem, że komp będzie śmigał cały dzień :P

 

Edit

Rzeczywiście piszesz o wersji bez TI, a to oznacza, że się srogo pomyłiłem :P W dalszej części tematu poprawiam swój błąd :P

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest jeden mały szczegół, który w tym przypadku nieco psuje obraz całości. Mianowicie w tym tescie jest GTX580, który jest dwukrotnie bardziej wydajny niż GTX660. Co za tym idzie w przypadku pytania postawionego przez autora ten test ma słabe przełożenie na realną odpowiedź.

 

Natomiast jeśli kolega @nieogarniety zamieża kupić nowa platforme to lepiej iść w intela, jeśli jednak już posiada PII 965 to nie warto zmieniać procka i lepiej dołożyć kasy do mocniejszej grafiki z Ti w nazwie.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Jest jeden mały szczegół, który w tym przypadku nieco psuje obraz całości. Mianowicie w tym tescie jest GTX580, który jest dwukrotnie bardziej wydajny niż GTX660. Co za tym idzie w przypadku pytania postawionego przez autora ten test ma słabe przełożenie na realną odpowiedź.

 

Natomiast jeśli kolega @nieogarniety zamieża kupić nowa platforme to lepiej iść w intela, natomiast jesli już posiada PII 965 to nie warto zmieniać procka i lepiej dołożyć kasy do mocniejszej grafiki z Ti w nazwie.

 

Dwukrotnie bardziej wydajny, chyba żartujesz-mają bardzo podobną wydajność :mlotek:
Link to post
Share on other sites

Dwukrotnie bardziej wydajny, chyba żartujesz-mają bardzo podobną wydajność :mlotek:

 

Zwracam honor, dawno nie palnąłem dwa razy z rzędu takiej gafy :( Ale nadal pozostaje pytanie czy kolega @niogarnięty bedzie zmieniac platformę czy też pozostanie przy starym PII jesli takiego posiada?

Link to post
Share on other sites

Nie posiadam, po prostu mam dwa wybory

 

Proc AMD+GTX660+16GB RAM lub INTEL+HD7850+8GB RAM :)

 

Ale skoro intel dużo tutaj zmieni w grach jak i w renderingu to chyba się na niego zdecyduje. Tzn. jeszcze założyłem temat w kartach graficznych i troszkę się dowiedziałem o technologii CUDA w kartach nvidia. Wspierają procesor do programów graficznych i nie wiem co będzie bardziej wydajne i o ile ^^ Najchętniej to bym kupił i5 + gtx660 ale kasy brakuje :(

Link to post
Share on other sites

sam posiadam ten procesor, kumpel ma 2500k i również 560ti, i ogólnie to jest tak że w niektórych grach nie czuć w ogóle różnicy zwłaszcza po OC phenoma do 3,8 GhZ, np w battlefieldzie 3 chodzi identycznie, tak samo jak w wiedźminie 2 itp, natomiast w crysis warhead on już ma o 10 fps więcej, tak samo w skyrimie ma do 10 fps więcej, zdołałem wywnioskować że w grach które korzystają z więcej niż 2 rdzenie róznica się zaciera, natomiast starsze nieco tytuły jak i te nowsze korzystające z 2 rdzeni i wymagające sporo pamięci L3 cashe ogólnie wolą wydajność intela i to sporo

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Phenom II jest za slaby do 660ti. Phenom + plyta do OC + chlodzenie to wszystko kosztuje niewiele taniej niz i5-2400 na h61, ktory i tak zapewnia zdecydowanie wyzsza wydajnosc, co wiecej pozwala na zastosowanie dowolnej karty graficznej obecnej generacji bez obaw o wydajnosc, a wiec prawdopodobnie i upgrade gpu w blizszej albo byc moze nawet dalszej przyszlosci.

Link to post
Share on other sites

To proste

 

Jeśli bierzesz karte o wydajności GTX 660 , to najbardziej opłacalny procesor to phenom x4 965 ponieważ nic nie zablokuje i jest bardzo wydajny a zarazem i tani.

 

Jeśli natomiast ktoś bierze wydajniejszą kartę to i zapewne na procesor nie będzie skąpił i wybór jest prosty i5 2500K.

 

Zestawianie i5 z grafiką klasy 660 / 7870 jest nie opłacalne , no chyba że dla kogoś 600 zł różnicy to mało ( zazdroszczę ;) )

Link to post
Share on other sites

To proste Jeśli bierzesz karte o wydajności GTX 660 , to najbardziej opłacalny procesor to phenom x4 965 ponieważ nic nie zablokuje i jest bardzo wydajny a zarazem i tani. Jeśli natomiast ktoś bierze wydajniejszą kartę to i zapewne na procesor nie będzie skąpił i wybór jest prosty i5 2500K. Zestawianie i5 z grafiką klasy 660 / 7870 jest nie opłacalne , no chyba że dla kogoś 600 zł różnicy to mało ( zazdroszczę ;) )

1. Phenom zblokuje GTX-a 660

2. bardzo wydajny nie jest - jest całkiem wydajny

3. no rzeczywiscie - jest tylko tani i ma dobry stosunek cena / wydajność

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

1. Phenom zblokuje GTX-a 660 2. bardzo wydajny nie jest - jest całkiem wydajny 3. no rzeczywiscie - jest tylko tani i ma dobry stosunek cena / wydajność

Wg mnie pleciesz bzdury z tym zblokowanie gtx`a 660, popatrz na te testy

http://pclab.pl/art44531-4.html

 

Co prawda nie ma tu karty 660 ale jest mocniejsza 660Ti, porownanie paru proceserow w tym phenoma II 975 [model wyzej od tego ktory chce kupic autore tematu] oraz intel 2500k.

 

Grze Guilds War 2, roznica w FPS to 4,7

 

Wg mnie to mala roznica, po drugie nie dziwi bo przeciez 2500k jest wydajnieszym i nowszym prockiem niz PII.

Tym bardziej ze @TenNieOgarniety chce podkrecic go.

Link to post
Share on other sites

Na dzisiaj nie warto pchac sie w Phenoma II o ile składa się nową platformę - ponieważ późniejsze upgrade procesora będzie mocno ograniczone (praktycznie nie ma na co wymienić Phenoma II x4 aby było zauważalnie wydajniej) - a na podstawce LGA1155 jest taka możliwość (no, chyba że od razu kupimy i7 2600k czy i i7 3770k ;) ). Zatem moim zdaniem - jeśli chodzi o procesor - lepiej brać zestaw oparty o procesor od Intela.

 

BTW- Vishera? Poczekajmy do 23-go października - ale ja nie spodziewałbym się rewelacji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wez pod uwage ze AMD nie zmienia socket`u tak czesto jak to jest u intela :D, z drugiej strony FX`y leza nawet w porownaniu z Phenomem II, jesli porownywac wydajnosc w grach.

Dlatego jak juz pchac sie w phenoma II to model 960T, o ile pamietam to mniejszy pobor pradu w porownaniu do pozostalych P II, no i spora szansa ze procek da sie odblokowac do x6

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...