Skocz do zawartości

Kiedy powiem sobie dość!!!!


Recommended Posts

Witam wszystkich zapalonych benchmarkowcow i ludzi dla ktorych komputer to rzecz na ktorej skupiamy cala swoja uwage i wolny czas. Doszedlem wlasnie do wniosku ze wszechoobecny konsumpcjonizm dopadl i mnie :/ Przegladajac rozne fora i strony poswiecone komputerom wpadlem w nalog ciaglego dazenia do ulepszania mojego blaszaka mimo tego ze nie ma takiej potrzeby bo temp mam ok po OC system sie nie wiesza gry chodza na full detalach nic sie nie przegrzewa obudowa przewiewna... Przegladajac rozne testy i opinie non stop chce cos ulepszac i chyba zwykla zabawa sprzetem zamienila sie w nalog albo jakas poki co niegrozna obsesje... :cry: Czy Wy rowniez obserwujecie podobne zachowania u siebie ...

Link to post
Share on other sites

U mnie też jest chęć ulepszenia czegoś ,środki na zakup są , napalam się na coś ale po chwili dochodzę do wniosku, że szkoda mi kasy :D Cały czas jadę na starym radku 4850 mimo że wielokrotnie już napalałem się na inną kartę , miałem kliknąć "kup teraz" ale znów myślę sobie - szkoda kasy :D Jedyną rzeczą jaką zmieniłem w PC w ostatnim czasie to obudowa bo była w okazyjnej cenie i było grzechem jej nie kupić .

 

Lecz jak pójdę do roboty to zapewne zacznie się szał zakupów :D :D

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@trybcio86

 

 

Miałem tak samo, ale skończyło się to gdy skompletowałem zestaw. Mam już maszynę, której wydajność spełnia moje oczekiwania w wystarczającym stopniu i poza może dokupieniem przy okazji drugiej grafy, nie chcę i tak naprawdę nie mam już co tam zmieniać na obecną chwilę.

Link to post
Share on other sites

Ja mam na szczęście jeszcze zapas oc :P Ale wymieniłbym bude,biurko i krzesło czyli ponad tysiak znowu. A w tej chwili zostało mi jeszcze 600zł długu i 11 rat za mojego gtx :rotfl: Najlepsze jest to,że zaczęło się to wszystko od spalenia mojej 9800gtx+. Zacząłem przeglądać google w poszukiwaniu karty do 500zł i wpadłem przez przypadek na recenzje 550 ti na benchu. Stronka bardzo mi się spodabała i wciągnęło mnie w komputery ;)

effendi660 mam to samo co Ty :D mimo,że 670 jest super wydajna to i tak korci mnie sli.

Edytowane przez creatinfreak
Link to post
Share on other sites

taki "nałóg" dopada nie tylko komputerowych hobbystów, coś jest w facetach (bo u kobiet tego nie uświadczyłem), że się czasem zakręcają na jakimś punkcie i wówczas pakują weń czas oraz zasoby w ilościach anormalnych, to może być komputer, samochód, sport czy nawet dieta (tak znam jednego zakręconego dietetyka)

Link to post
Share on other sites

Nic nowego, człowiek głupi z natury i większość tak ma. Jedni wydają na komputer, inni na rower, samochód, telefony, sprzęt audio, ciuchy, tatuaże... można by długo wymieniać. Ile osób, tyle zajawek. Ważne, żeby mieć tego świadomość oraz umieć wyczuć różnicę między zajawką a przegięciem, kiedy kolejne wydane pieniądze pochodzą z kredytu u jakiegoś żyda na idiotyczny procent i idą na wyższe wyniki w benchmarku. Mam podobnie jak okar, już nieraz byłem o krok od kupienia Radka 6870 albo 6950, ale z tyłu głowy odzywa się myśl "przecież na moim sprzęcie jeszcze spoko można pograć, a czasu na granie i tak jak na lekarstwo, zresztą mam ważniejsze wydatki niż nowa grafa itp.." A nieraz ulegnę próżności i zrobię sobie prezent, raz mniejszy raz większy, czasem trzeba się nagrodzić, zwłaszcza, jak się zasłużyło.

@drachenfeles: kobiety potrafią mieć 15 par butów i torebkę pod kolor do każdej pary, śmigać to fryzjera/kosmetyczni/na solarium/perfumerii... puszczają tony pieniędzy ino na duperele.

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Przed komputerami miałem kulturystykę (bodajże 6 lat),którą niestety musiałem zakończyć z powodu paru kontuzji. Nie ćwiczę już chyba z 2 lata,a nadal je czuje mimo leczenia

heh, witaj w klubie

moją przygodę z siłownią zacząłem 12 lat temu, po roku musiałem odstawić na dłużej z powodu kontuzji barków - człowiek młody i głupi to się potem mści, wróciłem do tematu, było nawet nieźle dopóki nie zdiagnozowali mi wady serca... teraz zaczynam trzecie podejście... powolutku

Link to post
Share on other sites

ja odkąd kupiłem kiedyś aparat za 888 zł w sklepie bez żadnego oglądu testów opini i choć nie był zły to fakt że po tygodniu kosztował 650 tak mnie wnerwiło że powiedziałem sobie że zawsze jak coś kupie to najlepsze w proporcji cena/jakość. i tak zanim coś kupie to przynajmniej tydzień przeglądam filmiki na yt, testy na kilku portalach , opinie na ceneo i w sklepach etc. ; d

 

Też mam tak że ciągle coś chce więcej a jak coś kupie to chce żeby było dobre i trwałe, teraz myśle nad klawiaturą mechaniczną i jakąś porządną myszke bo obecny zestawik kupiłem na szybko bo w obecnym usytuowaniu musze mieć bezprzewodowe.

 

A w kompie podukupywałem pełno akcesoriów , Karte wi-fi ,karte dźwiękową, słuchawki, osobny mikrofon wentyle i jakieś inne pierdoły a teraz chce zainwestować jeszcze w kontroler obrotów ^^

Link to post
Share on other sites

Ja natomiast mam w planach również być może dokupić kartę, choć głownie postawić na kwestie stylistyczne ;) Przy kompletowaniu zestawu kasa szła na moc, teraz uważam że ta moc musi być pięknie opakowana. Chciałbym sobie strzelić czarną budę z akcentami Potwornej Zieleni, chodzi mi o oploty w środku itp. Niestety przy niebieskich wstawkach w MOBO, i czerwonymi akcentami w GPU oraz PSU będzie to raczej nie możliwe ;) Nie mniej jednak mam poczucie że mam zwykły szary komputer :D

Link to post
Share on other sites

To może powinieneś rozgrzewać mięśnie w jakimś tam stopniu -ale bez przesady, z resztą ja tam nie jestem znawcą żadnym.

 

Też wciągnąłem się w komputery, to już 9 lat:P a mam 17, nie żebym był tam jakimś fanatykiem czy coś ale to moja pasja i tyle,

na koncie mam już kilka zjaranych zasilaczy(no name większość), ale też nieraz naprawiałem różne podzespoły ale to już inny temat.

 

EDIT- ale się postów nawaliło zanim wstawiłem:P

Edytowane przez xPOW3Rx
Link to post
Share on other sites

Myślę że każdemu to może się zdarzyć :P Ja odkąd zacząłem się interesować kompami to też mam cały czas chęć coś modernizować, ulepszać itp. ale z tego powodu że jestem jeszcze młody i sam nie zarabiam to za bardzo nie mogę sobie kupić tego co chce a rodziców nie chce naciągać :D Ostatnio kupiłem sobie HD7950(tylko że za swoją uzbieraną kase) chociaż poprzednia mi tarczała do wszystkiego :P Na pewno tak jest jak się czemuś zaczniemy przyglądać dokładniej. Bo tak ostatnio sobie zacząłem np Patrzeć na quady zacząłem czytać jaki najlepiej wybrać itp. i po jakimś czasie oglądania filmików i czytania mam straszną chęć kupić sobie takiego Suzuki LTR450 żeby trochę poszaleć :P Albo zacząłem patrzeć kurtki spodnie kaski i ogólnie cały ubiór (na snowboard) i jest dużo rzeczy które chciałbym mieć :P

Link to post
Share on other sites

heh, witaj w klubie

moją przygodę z siłownią zacząłem 12 lat temu, po roku musiałem odstawić na dłużej z powodu kontuzji barków - człowiek młody i głupi to się potem mści, wróciłem do tematu, było nawet nieźle dopóki nie zdiagnozowali mi wady serca... teraz zaczynam trzecie podejście... powolutku

 

Ja bym bardzo chciał znowu podejść bo się zrobiłem mały (-17kg mięcha) ale barki mi na to nie pozwalają. :[

 

@silver fox. mi na szczęście przeszła zajawka na stylistykę w środku, bo i tak siedzę przy zamkniętym kompie.A miałem fajny pomysł na moda.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...