Skocz do zawartości

Wymiana His radeon 6870 1GB na GeForce gtx 480


Recommended Posts

Witam

Chciałbym zamienic swoją aktualną karte graficzną radeon 6870 na geforce gtx 480 i pytanie czy jest to oplacalne.

Specyfikacja mojego PC

 

CPU - AMD Phenom 1090t OC - 3,5GHZ

GPU - Radeon 6870 OC 950MHZ 1150 Memory

Motherboard - Gigabyte MA77OT-UD3

PSU - OCZ ZS 750W

Obudowa - Aerocool Red Devil rs 9 6x Fan

Monitor - Lg Flatron e1960s

 

Dziękuje za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

czy oplacalna jest wymiana

Zależy do czego ten PC ma być. Ale 480 zapewnia w większości przypadków lepszą zabawę -- nawet o wiele ;)

 

ale raczej różnicy nie odczujesz,

No wiesz co! -- nawet 470 bez OC potrafi zajechać 6870 (oczywiście nie wszędzie)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że warto wymienić karte na gtx480. Różnica w wydajności w dx11 będzie porażająca porównując z 6870. GTX480 to bez wątpienia doskonała karta warta swojej ceny, jeśli ją kupisz to będziesz się jeszcze długo cieszył niezłą wydajnością w najnowszych grach. Optymalny komfort gry na tej karcie osiągniesz wymienijąc również procesor na i5.

Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites

Miałem HD6870 i GTX470 oraz platformę na Phenomie II X4 955. GTX470 był wyraźnie szybszy (mówię o kartach po OC) więc tym bardziej 480tka będzie sporo szybsza. Ja bym wymienił bez wahania nawet mając Phenoma II oczywiście jeśli cena 480tki będzie odpowiednia tj. nie przekracza 650 złotych.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Wymiana na GTX 480 ma oczywiście większy sens wtedy gdy w grę wchodziła by wersja niereferencyjna.Wtedy to karta jest cicha i chłodna,a jedyny minus jaki pozostaje to pobór prądu :D GTX 480 jest wciąż bardzo wydajną konstrukcją tym bardziej po OC dlatego różnica w wydajności będzie w wielu grach dość duża na korzyść 480ątki ;) Przeglądnij moje posty w dziale rankingi benchmarki i nie tylko to sam się przekonasz :menda: Pozdrawiam.

 

Edit:

 

Tak na marginesie za niedługo będę sprzedawał swojego GTxa 480 z zamontowanym AXP za jakieś 699zł + kw :]

 

http://s11.postimage.org/bu73sf8of/AXP05.jpg

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

@ivanos

 

Wstrzymaj się do połowy Listopada to ja ją wezmę. Z tymże wolałbym samo PCB bo mam na 8800GTX Accelero Twin Turbo II i bym sobie to chłodzenie przełożył. Jeżeli miałbym okazję kupić w dobrej cenie 470/480 to wstrzymałbym się z kupnem i5 2500k. Wziąłbym na razie do tego i3 2100 z drugiej ręki za grosze.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Zależy do czego ten PC ma być. Ale 480 zapewnia w większości przypadków lepszą zabawę -- nawet o wiele ;)

 

 

 

No wiesz co! -- nawet 470 bez OC potrafi zajechać 6870 (oczywiście nie wszędzie)

 

Powodzenia. Wyższe temperatury i większy pobór prądu, o wiele większy. Wolałbym już dołożyć do jakiejś nowszej konstrukcji w cenie 600-800zł, niż pakować się w GTX480 (chyba że okazyjnie tanio da radę wyrwać).

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu pchać się w stare układy. GTX 480 dziś już nie jest żadną alternatywą moim zdaniem. To dobra karta ale trochę czasu upłynęło od jej wydania i dziś można dokonać lepszego wyboru. Może Radeon 7870 ?

Co do Cyrixa - to nie Troll z Pclaba ? Przeczytajcie jego posty, które zdążył tutaj nabić to się przekonacie o celowości jego postów :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu pchać się w stare układy. GTX 480 dziś już nie jest żadną alternatywą moim zdaniem. To dobra karta ale trochę czasu upłynęło od jej wydania i dziś można dokonać lepszego wyboru. Może Radeon 7870 ?

Co do Cyrixa - to nie Troll z Pclaba ? Przeczytajcie jego posty, które zdążył tutaj nabić to się przekonacie o celowości jego postów :)

 

Według mnie wszystko rozbija się o cenę bo co komu z nowej technologii w Radeonie skoro i tak lepszej grafiki w grach nie zobaczy :/ GCN i wszystkie te bajery to jedno,a realna wydajność to drugie dlatego pomimo upływu czasu taki GTX 480 to wciąż górna półka.Ja za bezpośredni plus na korzyść HD 7870 mogę zaliczyć tylko i wyłącznie niższy pobór prądu i na tym kończą się atuty nowej technologii :/

 

Wracając jeszcze do porównania HD 6870 do GTX 480 pod kątem wydajności to oczywiście różnica po zmianie na GeForce będzie znacząca ( tym bardziej po OC ),a procesor CPU spokojnie da radę.

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

GTX480 ma wydajność lepszą niż 7850, więc nie rozumiem tego dylematu i szumu.

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_7850_HD_7870/26.html

 

Średnia wydajność gtx480 jest o 40% wyższa od 6870, wg. procedury testowej bazującej na nowych grach, w grach intensywnie korzystających z dx11 pomiędzy 6870 a 480 jest prawdziwa przepaść.

 

Jeśli jakiś fanboy uważa to za oszukiwanie użytkowników to radze zdjąć czerwone okulary.

Link to post
Share on other sites

GPU - Radeon 6870 OC 950MHZ 1150 Memory

 

do Phenoma II , bardziej jakiegoś Radeona , bo phenki demonem wydajnośći nie są i z gtx-em będą czuć się gorzej niż z radkiem , może lepiej pomyśleć o zmianie cpu Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

do Phenoma II , bardziej jakiegoś Radeona , bo phenki demonem wydajnośći nie są i z gtx-em będą czuć się gorzej niż z radkiem , może lepiej pomyśleć o zmianie cpu

 

Ten 6 rdzeniowy Phenom II spokojnie ogarnie i GTXa 480 i nawet mocniejsze grafy więc bez przesady :P

 

Zależy ile dasz za tego GTXa. Jak ~600zł to tak.

Sprzeda HD 6870 za 400zł dołoży 300zł i ma GTX 480 :menda: Proste

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

@Znawca nie wiem za ile ten gtx480 , ale jak przechodzić z HD6870 , to minimum na 7870 http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-wf3-hd7870-2gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express,34211.html , lepszy wybór pod Phenoma II

 

tylko musiałby tego phenoma jeszcze podkręcić

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

@Znawca nie wiem za ile ten gtx480 , ale jak przechodzić z HD6870 , to minimum na 7870 http://techplanet.pl...ress,34211.html , lepszy wybór po Phenoma II

Tyle że w tym wypadku mamy kwotę przekraczającą 900zł,a wydajnościowo i tak nie będzie lepiej od podkręconego GTX 480 ;) Jak by nie było nawet jak zainteresowany kupi HD 7850 to i tak odczuje różnicę w wydajności :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...