Skocz do zawartości

Jaka garta graficzna ?


Recommended Posts

Witam.

 

 

Jestem posiadaczem podstarzałego sprzętu, z płytą główną -

GIGABYTE GA-P35-S3L.

 

 

 

Porty kart rozszerzeń

1 x PCI Express x16

3 x PCI Express x1

3 x PCI

 

 

Procesor - Intel Core 2 Duo C2D E8500

Pamięć - 8GB, 1066MHz DDR2 Kingston HyperX

 

 

Udało mi się przeznaczyć jakąś drobną kwotę na wymianę poszczególnych podzespołów, więc teraz czas na kartę graficzną i tutaj kieruję pytanie do Was. Jaką możliwie najlepszą jestem w stanie dobrać do swojej płyty głównej ? Przeglądam i przeglądam to Allegro, ale na ten moment, już jestem całkiem głupi. Ogromnie proszę o radę w doborze czegoś, co chociaż w jakimś stopniu pochula lepiej, niż aktualny Geforce 7600GT, którego jestem szczęśliwym posiadaczem.

 

 

Pozdrawiam! :)

Edytowane przez Sportomaniak
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

 

 

Ślicznie dziękuję za odpowiedzi, za chwilkę wszystko na spokojnie przeanalizuje. Ktoś pytał jaki mam zasilacz, no niestety słabiutki - 400W. Wymienić to na coś większego ? Na co należy zwracać uwagę przy wymianie zasilacza ? Nie sądziłem nigdy, że ma on takie znaczenie, a poczytałem troszkę wczoraj forum i przewijał mi się on w wielu tematach.

Link to post
Share on other sites

Model: IBOX DR-8400BTX

 

Co do kwoty jaką chciałbym maksymalnie przeznaczyć - myślę, że do 500 - 600zł. Nie jestem wytrawnym graczem, raczej ograniczam się do minimum, więc i zakup karty już z tej najwyższej półki chyba nie miał by większego sensu.

Edytowane przez Sportomaniak
Link to post
Share on other sites

Przy cenie niższej, niż 150 zł nie opłaca się brać Szefa słabszego, niż 500W. Nie będę przepisywał kart z góry, bo byłyby takie same. Uważaj tylko, aby chłodzenie było w wersji producenckiej, a nie zalecanej przez dostawcę układów scalonych. Po co rezygnować z ciszy, skoro za parę złotych więcej można mieć lepsze?

Link to post
Share on other sites

Bierz 7770 bo to dobra karta a procek nie bedzie jej ograniczac lepszych kart nie oplaca sie np 6850 ktory jest nie wiele lepszy a ma wieksze zapotrzebowanie na moc . 5830 jest wydajnosciowo slabszy a ta szyna 256bitowa nic mu nie daje. Zasilacz MUSISZ wymienic najlepiej na cos przyszlosciowego typu xfx550 ale i tak chieftec czy forton wystarczy .

Link to post
Share on other sites

W 720p HD7770 powinien pociągnąć wszystko w ustawieniach wysokich i mieć powyżej 30fps w bardziej wymagających grach. Ostatnio nawet był test w grze "Sleeping Dogs", w którego ja grałem w 1080 i średnich ustawieniach bez przycięć na karcie HD6770 1GB, która jest słabsza. Sam zastanawiałem się na nią, tyle że nazbyt się rozpędziłem...

Link to post
Share on other sites

Na allegro Radeon 7770 od Gigabyta kosztuje 400zł, nowy na gwarancji ale i tak nie wierzę że w 720p 7770 pokona 5830.

Bo GTX460 to już w ogóle nie ma szans.

 

No to patrz:

 

http://tpucdn.com/reviews/Gigabyte/HD_7770_OC/images/perfrel_1024.gif

 

Średnia wydajność z 16 gier w rozdzielczości 1024x768. tutaj link do całej recenzji na jednym z najbardziej uznanych portalów branżowych na świecie, m.in autora aplikacji GPU-Z: http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/HD_7770_OC/26.html

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/gi...2624828869.html

Może sobie sam to kupię :)

 

Tylko uwazaj zebys nie czekal miesiac na sprzet :)

Voltarus sprzedaje tylko seriami. Czyli jak np. 40 osob kupi dana karte to on wtedy wysyla. Nie wczesniej.

Niektorzy czekaja od poczatku sierpnia na zamowione produkty :D

 

Czytajcie co jest napisane na dole aukcji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko uwazaj zebys nie czekal miesiac na sprzet :)

Voltarus sprzedaje tylko seriami. Czyli jak np. 40 osob kupi dana karte to on wtedy wysyla. Nie wczesniej.

Niektorzy czekaja od poczatku sierpnia na zamowione produkty :D

 

Czytajcie co jest napisane na dole aukcji.

 

Zwróciłem na to uwagę, generalnie już same komentarze spowodowały natychmiastowe wyłączenie Jego aukcji. Znajdę u kogoś innego, chciałbym tylko abyście mnie upewnili, że ta karta ruszy na mojej płycie głównej. Niestety moje pojęcie w tematyce wszelakiego osprzętu komputerowego, ogranicza się do minimum.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...