Skocz do zawartości

i3 2100 vs Phenom 955 vs i5 2500k


Recommended Posts

Ludzie hola hola , co to za testy ?

 

Phenom X4 965 spokojnie ogarnia GTX 660TI

 

Na youtub'ie jest facet który testował na "żywo" czyli kręcone kamerą , pokazał ustawienia ultra + FHD

do tego pokazał taktowanie i model procka w programie core temp {X4 955 @ 4 gHZ}

 

Wyniki były dokładnie takie jak tutaj ale na i5 2500k

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Niby tak , wiadomo że i5 2500 będzie wydajniejszy od phenoma 955 , ale czy jest po co płacić 3 razy więcej za 22% większą wydajność ? Imo nie

Teraz będe składał nowy komputerek niedługo i ze względu na niskie ceny X4 965 wezmę znowu ten procesor bo wiem co on potrafi a cena 330 zł to śmiech :)

 

Edytowane przez daniel93
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Miałem i3 2120 , nic nie warty procesor w porównaniu do x4 955 nie ma co liczyć na równą wydajność X4 dosłownie rozgniata

2 jajowca który jest w dodatku o 180 zł droższy .

 

A to całe magiczne TDP o którym mowa u intela to ściema bo AMD podaje maxymalną moc jaką procesor może pobierać z gniazda a intel podaje średnią.

Edytowane przez Igoruss
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiem o tym , ten test zapodałem po to aby pokazać inne procki w akcji a od tego co widać należy odjąć 15 fps i wyjdzie wynik w multi.

15 - 20 fps dla 4 jajowca

20 - 30 fps dla 2 jajowca

Edytowane przez daniel93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ale walka :D przeczytałem cały temat i myśl ze obecnie 955 jest fakt tanszy ale plyta + chlodzenie jest porownywalnie droga jak intel z plyta wiec..polemika bedzie nie konczącą się opowieścią ale chyba intel starczy na dluzej...

oplacalne jest jeszcze rok miec 955 i za rok kupic i5 jednak wtedy pewnie wymyśla nowe płyty i socket 1155 bedzie juz starszy.. wiec wszysko zalezy kto na ile lubi dlubac rozkrecac kompa i wymenia z czasem bo tak sie chyba najbardziej opłaca..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Phenom 965 - 350 zł

Asrock 970 Extreme3 - 300 zł - 800 zł

Chłodzenie - 150 zł

 

 

I5 2500K - 850 zł

Arock Extreme 4 - 500 zł 1550 zł

Chłodzenie - 200 zł

 

 

Jacek muzyk nie piernicz dobrze intel jest 2 krotnie droższy od AMD

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rdzenie srenie.

 

Przejrzyj sobie jeszcze ten test: http://pclab.pl/art51103.html

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/radek/i3ht_gry/bf3_1920.png

 

Albo jest po równo, albo wygrywa jeden, albo drugi. i3-3220 wypadłby jeszcze lepiej niż podkręcony i3-2120

 

Za phenoma z płytą i chłodzeniem trzeba zapłacić 30% więcej, a jedyne co oferuje to 2x większy pobór prądu.

 

 

Jak potrzebujesz 8 złącz sata III, wyjście HDMI, SPDIF, DisplayPort, 64GB ramu i wifi na płycie głównej to dokładasz. Dla gracza taka płytka za 150zł spełnia wszystkie wymagania, a boxowy cooler na i3 jest cichy.

Edytowane przez Igoruss
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pytanie tylko jak oni to testowali? Mogli to napisać, bez tego test jest mało miarodajny i w ogóle wiarygodny. Bo że to był serwer, po którym biegało 64 graczy to mi się nie chce wierzyć. Najpewniej to uruchomili którąś mapkę i biegał po niej jedynie testujący...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Boże święty... Warunki były takie same dla wszystkich procesorów, jakby phenom był mocniejszy to osiągnąłby wynik jak i5. Battlefield korzysta z 4 rdzeni dopiero jak więcej niż 10 osób jest na mapie tak?

Edytowane przez wallhack
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...