Skocz do zawartości

BATTLEFIELD 3 - PROBLEMY


Recommended Posts

a ja mam troche inne pytanie, w tym tyg kupuje bf4 jak wiekszosc osob, lecz mam pytanie czy warto kupowac cod ghost? poniewaz zawsze lubilem coda z powodu singla, mutli byl spoko lecz sie nudzil mw3 i black opsy byly dla mnie troche nudne i porażką zawiodłem się na black ops 2 bardzo i teraz mam dylemat czy kupować ghost oczywiście patrze na multi ale podobno bedzie tez odgrzewany i nudny i wlasnie prosze o opinie

Link to post
Share on other sites

więcej nic nie sprawdzałem bo nie posiadam na kompie wiesz, też tak myślałem, żeby jeszcze spróować z jakąś starszą grą np. pod dx10........................

 

A mógłby mi ktoś napisać w jakim programie mogę ewentualnie sprawdzić temp. grafy (np. podczas odpalonego bf-a i w momencie kiedy ten błąd wyskakuje). W CoreTemp chyba temperatury gpu nie pokazuje ;>

Edytowane przez DobryDzieciak
Link to post
Share on other sites

Spróbuj pobierać jakąś darmową grę z origin'a (bardziej wymagającą) i sprawdź co się będzie działo, chociaż najlepiej było by gdybyś mógł sprawdzić kartę na innym komputerze. Napisz jeszcze jaki posiadasz procesor.

Link to post
Share on other sites

nie robie sobie jaj ...


chłopaki pytam serio nie macie lagów???, zauważyłem od paru dni że dziwnie mnie przytrzymuje w grze ,jak dobiegam do bydunku nagle jestem jakby 10 metrów styłu albo gdzieś w bok w innym miejscu... to się dzieje dosyć często...

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Ostatnio zmieniłem Celerona G530 na COre i5-3470. Aktualna konfiguracja to:

 

MSI B75A-G43

Core i5-3470

2x 4GB HyperX 1600

Gigabyte Radeon HD7850 2GB

SSD OCZ Agility 3 60GB (dysk systemowy)

HDD1 500GB Seagate SATA II (dysk na dane)

HDD2 1TB Seagate SATA II (dysk na dane)

Napęd DVD-RW

Mysz Logitech G500

Obudowa Fractal Design COre 3000 USB 3.0

Zasialcz SilentiumPC Deus G1 500W

Karta sieciowa WiFi TL-WN781ND

Monitor LG LCD 22" via DVI (native 1920x1080 60Hz)

System operacyjny Wndows 8.1 Pro 64bit

Łącze stałe 8Mbit DL/ 0,8 Mbit UL

 

 

Na poprzednim procku Battlefield 3 chodziło bezporoblemowo (w miarę możliwości)... Zmieniłem na Core i5 z uwagi na przyszłościowe zastosowanie....

Problem pojawia się w momencie grania online w Battlefield 3. Wczoraj stworzyłem nowe konto BF3 i przeniosłem na nie licencje aby mieć wszystkie statsy czyste. Logowanie w Origin i licencja jest ok, gra odpala się w trybie kampani bez problemów. Gra była pobrana przedwczoraj z Origin (aż 20GB!). System Windows 8.1 Pro 64bit jest po reinstalacji, sterowniki najnowsze wsłącznie z najnowszymi ATI Catalyst do grafiki.

 

Kiedy podłączam się do gry online wszystko jest ok, ale po jakimś czasie (losowy okers), najczęściej w momencie kończenia rundy komp się zwiesza, zamraża się dźwięk, czarny ekran i koniec... Problem występuje niezależnie od ustawień graficznych (gram w rodzaiłce natywnej monitora 1920x1080). Ustawienia Ultra chodzą na 60 klatkach bez zacinania (sprawdzone w Fraps). Pomaga jedynie power off - power on. Podejrzewam kilka rzeczy:

 

1. Zasilacz - to jest 500W, markowy ale może nie wystarcza? Producent karty graficznej zaleca minimum 500W ale procek G530 pobierał 65W a nowy pobiera tylko 12W więcej (77W).

 

2. Problem sieciowy - z uwagi że połączenie mam po WiFi może tu jest problem i gra zwiesza się w momencie kiedy potrzebuje zaktualizować statsy z serwerami online na koniec rundy... Wiadomo że gra online pobiera więcej zasobów niż loklana gra...

 

3. Problem z plikami na komputerze. Gre mam na dysku 500GB i wczoraja zauważyłem, że użycie jest na poziomie 100% dla dysku...., procek nawet sięnie spocił bo pobrał w stresie 35% a RAM z 8GB w stresie było zajęte 6,5-7GB... Może skasować zawartość gry i pobrać od nowa? Dysk sprawdzony i jest bez błędów...

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Czyli mam rozumieć że czekamy na łatkę do Windows 8.1.? Faktem jest że nie robiłem czystej instalacji Windows 8.1 Pro tylko najpierw Windows 8 Pro a później aktualizację przez sklep Microsoft do 8.1

 

Send by Note 3 via Tapatalk

 

 

A czy w Battlefield 4 też występują te problemy?

 

Send by Note 3 via Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Problem pojawia się tylko jak gram online. Na procesorze Celeron G530 problemu nie było. Ale wtedy nie miałem jeszcze Windows 8.1 tylko sam Windows 8. Komputer pomyślnie przechodzi testy na 3D Mark bez zawieszki więc chyba mogę wykluczyć uszkodzenie karty...

 

Send by Note 3 via Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj nie dam chyba rady, ale mam jeszcze drugi dysk 2,5" 250gb. Odłącze wszystkie napędy i zainstaluję Windows 7 64bit, potem najnowsze drivery i Origin. Pociągnę jeszcze raz BF3 i sprawdzę i dam znać. Obecnie wszystko wskazuje na zasilanie. Może dla tego zasilacza 3 dyski, napęd, sieciowa na PCI-Ex x1 i grafa są za dużo... Będzie pewnie trzeba wydać 300 zł na nowy zasilacz :( szkoda bo niedawno kupiłem go...

 

Send by Note 3 via Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Problem pojawia się tylko jak gram online. Na procesorze Celeron G530 problemu nie było. Ale wtedy nie miałem jeszcze Windows 8.1 tylko sam Windows 8. Komputer pomyślnie przechodzi testy na 3D Mark bez zawieszki więc chyba mogę wykluczyć uszkodzenie karty...

 

Send by Note ystemu via Tapatalk

 

To nie jest problem z napięciem tylko z aktualizacją systemu do 8.1. Kolejne pytanie: neta masz podłączonego przez WiFi czy przez kabel.

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem, mam przez WiFi. Router jest piętro niżej, ale gdyby była wina łącza to by rozłączało grę a nie zwieszało cały sprzęt który można tylko zresetować przez przycisk power bo nawet reset nie reaguje. BIOS (EFI) mam najnowsze. Martwi mnie użycie HDD na którym jest instalacja BF3 bo cały czas jest na 100%, obstawiam napięcia oraz winę Windows 8.1...

 

Send by Note 3 via Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...