Skocz do zawartości

Build log Biafry


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Płyn Mayhems'a?

Długo zastanawiałem się nad podobnymi przedłużkami, ale widząc je w Twoim zestawie zdecyduję się na jednolite białe lub czarne :D

 

Poza tym bardzo fajny zestawik, gratuluję - jest co oglądać.

Link to post
Share on other sites

 

 

Płyn Mayhems'a?

 

Jak zawsze.

 

A przedłużki są dobrane do elementów płyty. Robiłem przymiarki z białymi i czarnymi bitfenixami- nudno. Zlewa się to wszystko i elementy płyty zaczynają razić. To taka kwestia gustu. Jeden woli tak inny siak :)  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Płyn niedostępny

 

Jeśli chodzi o graty LC- przyzwyczaj się. Praktycznie wszystko zasysają na zamówienie.

 

 

 

wolałbym jednak gotowy płyn

 

Nie ma to najmniejszego znaczenia. Koncentrat jest tańszy niż premix. Dodajesz zwykłej destylki ze stacji benzynowej. Kupno baniaczka destylki i tak Cię nie ominie bo każdy element układu trzeba w niej dokładnie wypłukać.  

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A ty testowałeś aurorę 2 na tym rezie??

 

Szukałem wszędzie ale nie mogę znaleźć ani zdjęcia ani filmiku który by pokazywał jak Aurora (lub A2) pracuje w takim pojemniku. Jacek ma Bits (tak to wygląda) z fontanną i uniego to wygląda bardzo ładnie. U mnie problem jest taki, że przy photonie 270 będzie trochę mało miejsca i pompę będę musiał połączyć z rezem poziomym połączeniem (rez-> kolanko 90stopni -> pompa). Przejdzie coś takiego??

Link to post
Share on other sites

Rez zmieniłem dopiero przy zlewaniu aurory (do testów dostałem niebieską więc do niczego mi nie pasowała). Nie mam więc zdjęć aurory w photonie :( Wyglądać będzie dobrze, nie masz się czego obawiać. D5 to potężna bestyjka a zamieszanie w rezie robi przecież wpływ płynu. Nie trzeba jakiejś niebywałej, specjalnej mocy żeby aurora się "mieszała". 

Link to post
Share on other sites

Bardzo ważna, choć niewidoczna, zmiana w układzie. Miejsce DCP4.0 która dzielnie służyła mi podpięta pod 7V przez ponad 1,5 roku zajęła D5 w wersji od Aquacomputer. Podłączenie przez USB pozwala na kontrolę mocy pompki z poziomu windy. Pompa pracuje na 30% mocy choć jakikolwiek szum zaczyna wydawać dopiero około 90% mocy (a i wtedy jest to bardziej szum płynu który zaczyna krążyć w układzie aż za mocno). Coś pięknego. Poprzednia pompa nie należała do cichych i aby pozbyć się jej dźwięku musiała chodzić na 7V całkowicie zatopiona w piankowych poduszeczkach. Tutaj nie ma tego problemu. Przykręciłem pompę do załączonego w EP mocowania (posiada "poduszkę" z cienkiej warstwy gumy) i nie ma nawet mowy o wibracjach czy dźwięku pracy wirnika. Pompa warta każdej złotówki. 

Top od koolance wymagał małych poprawek. Standardowo tylna płytka obudowy nie ma wycięcia na złącza występujące jedynie w D5 od aquacomputer. Na szczęście 10 minut z dremelkiem rozwiązuje ten problem. Jak dorobię się dobrego pilnika to jeszcze wykończę miejsce cięcia ale tymczasowo nic mnie ku temu nie pchało gdyż pompa spoczywa sobie w niewidocznym miejscu za tacką. 

 

Dwa zdjątka gotowego zestawu. 

 

http://i.imgur.com/n03UDeo.jpghttp://i.imgur.com/O3VX31S.jpg

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

całkiem na wierzchu, tylko bajzel w "kabelkach"

 

 

Oczywiście set jest na swoim miejscu tuż obok zasilatora, ale określenie "bajzel" to spore niedopowiedzenie  :D Wstyd tą plątaninę tu wyciągać. Duża ilość miejsca za tacką nie sprzyja wielkiemu wysiłkowi w układanie kabli ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Serwus,

 

W końcu dotarła do mnie Aurora 2 i po wielogodzinnym czyszczeniu układu, zakładaniu nowych węży i Photona wszystko zalałem. Wszystko byłoby by świetnie gdyby nie problem który najwyraźniej jest spowodowany trzez budowę Phantoma. 270. Aura nawet na najwyższej prędkości D5 szaleje na spodzie jak powinna ale od połowy zbiornika wzwyż aurora stoi. Najwyraźniej płyn przy inltecie jest rozpryskiwany na boki a nie do góry i zanim dotrze do połowy traci swoją dynamikę. Pytanie do speca. Czy można odwrócić cały rez tak aby fill port posłużył za outlet (zasilający pompę) a tr trzy otwory jako wlew i fill port. Chodzi mi o to żeby aurora spływała z góry i siła pompy i grawitacji napędzała cały płyn. Wiem że teoretycznie (wg instrukcji) nie za bardzo można tak zrobić (pomijam kwestię przejściówki M20- G1/4). Pytanie czy dałoby się tak zrobić bo coś mi się zdaje, że za jakiś czas perełki z tej statycznej części reza opadną i wyjdzie dziadostwo. Szkoda że wzorem Bitsa nie można założyć czegoś takiego jak aqua pipe. 

 

Zauważyłem jeszcze jedną wadę Photona. Odpowietrzanie tego reza jest dość kłopotliwe. Powietrze które wpada do reza jest niemal natychmiast zaciągane przez pompę i tak w kółko. Trzeba skręcić pompę na niższe obroty ale powiedzmy że to się robi raz na jakiś czas wieć spoko. 

 

Kwestia czy odwrócenie reza nie zaszkodzi pompie i Aurorze.

Link to post
Share on other sites

Nie miałem żadnych problemów z pozbywaniem się powietrza a układ zalewałem już kilkukrotnie. Cała operacja trwała tyle samo co w przypadku innych tub.

A tak w ogóle to co da odwrócenie reza? Budowa się nie zmieni a pompa nie zacznie mocniej pchać. Moim zdaniem bez sensu

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...